location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
سبزیجات خشک و منجمد، کدام را استفاده می‌کنید؟

سبزیجات یکی از مواد غذایی بسیار پر مصرف در رژیم غذایی روزانه هستند. سبزیجات مانند میوه‌ها انواع مختلف و متنوعی دارند که انتخاب آن‌ها به نیاز مصرف کننده، ذائقه آن‌ها و ... بستگی دارد. سبزیجات را می‌توان به چند صورت مورد استفاده قرار داد.

سبزی تازه، سبزی منجمد و سبزی خشک از موارد استفاده از آن‌ها است. انواع سبزیجات خشک و منجمد را می‌توان در اغلب فروشگاه‌ها، عطاری‌ها و مغازه‌ها خریداری کرد.

 لازم به ذکر است که برخی از سبزی‌ها را می‌توان به صورت خشک و برخی دیگر را می‌توان به صورت منجمد نگهداری کرد. به عبارت دیگر برای نگهداری برخی از سبزی‌ها باید آن‌ها را منجمد کرد و همچنین برای نگهداری برخی دیگر از سبزی‌ها باید به خشک کردن آن ها اقدام کرد.

برند‌های تولید کننده سبزیجات خشک و منجمد:

برند‌های مختلف و متنوعی برای تولید انواع سبزیجات منجمد اقدام کرده اند. از برند‌های تولید کننده انواع سبزی‌های منجمد می‌توان به برند سرد و تازه، برند دکتر بیژن، برند پمینا، برند نوبر سبز و ... اشاره کرد.

  برند‌های تولید کننده سبزی‌های خشک شامل برند سحر خیز، برند خشک پاک، برند گل‌ها، برند برتر، برند یک و یک، برند کرالیچین و ... هستند.

انواع سبزی خشک و منجمد

 از سبزی‌های خشک می‌توان به نعناع خشک، سبزی کوکو، شوید خشک، ریحان خشک شده، سبزی دلمه خشک شده، تره خشک شده، سبزی پلو خشک شده و ... اشاره کرد. از سبزی‌های منجمد نیز می‌توان به لوبیا سبز منجمد، ذرت‌دان شده منجمد، سبزی کوکویی منجمد، نخود فرنگی منجمد، ذرت منجمد، کرفس خرد شده منجمد و ... اشاره کرد.

لازم به ذکر است که هر کدام از سبزی‌های بسته بندی شده دارای وزن‌های مختلف و متنوعی هستند که انتخاب آن‌ها به نیاز مصرف کننده بستگی دارد.

برای طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک می‌توانید به مجله اکالا بلاگ مراجعه فرمایید.

خواص برخی از سبزیجات خشک و منجمد:

سبزیجات انواع بسیار متنوعی دارند که در اینجا به بیان خواص برخی از آن‌ها پرداخته ایم.

خواص شوید : شوید یکی از سبزیجات است که می‌توان آن را خشک کرد و مورد استفاده قرار داد. از خواص شوید می‌توان به خاصیت ضد سرطانی آن، درمان مشکلات گوارشی، تسکین درد قاعدگی و ... اشاره کرد.

در حقیقت در ساختار این نوع سبزی مواد معدنی زیادی چون مونوترپن‌ها و زردینه‌های قوی وجود دارد که از ورود سلول‌های بیگانه به داخل بدن جلوگیری می‌کند.

در نتیجه مانع از ابتلا به سرطان خواهد شد. ویتامین سی موجود در ساختار شوید به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. از دیگر خواص شوید تسکین درد‌های قاعدگی و درمان مشکلات به وجود آمده چون سردرد، اسهال، حالت تهوع و ... است.

خواص نعناع خشک : نعناع خشک را می‌توان برای درمان مشکلات تنفسی مانند آسم، تنگی نفس و ... استفاده کرد. نعناع خاصیت آرام بخشی، ضد التهابی و سم زدایی دارد، در نتیجه استفاده از نعناع مانع از التهاب روده می‌شود و همچنین هضم بهتر غذا را در پی خواهد داشت.

از دیگر خواص درمانی نعناع، درمان چاقی و اضافه وزن خواهد بود. مصرف نعناع به آزادسازی آنزیم های گوارشی کمک می‌کند و مانع از چاق شدن می‌شود.

 

برندها