location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
آجیل مخلوط و مواد تشکیل دهنده آن

آجیل مخلوط یکی از مدل‌های آجیل است که ترکیبی از انواع خشکبار، میوه‌های خشک و دانه‌ها است و به طور عمده در میهمانی‌ها به ویژه عید نوروز سرو می‌شود.

مصرف آجیل‌ها در انواع مختلف در خانه‌های ایرانی از دیرباز متداول بوده و این خوراکی‌های خوشمزه و سرشار از خواص همواره محبوب تمامی سنین بوده است. احتمالا نمی‌توان کسی را یافت که از مصرف آجیل لذت نبرده و هیجان‌زده نشود.

محتوای تشکیل‌دهنده آجیل مخلوط

به طور کلی آجیل مخلوط عموما از این موارد تشکیل می‌شوند:

انواع دانه‌ها، مغزها و میوه‌های خشک موجود در آجیل مخلوط می‌توانند بنا بر تصمیم افراد و سلیقه آنان متفاوت بوده و حتی میزان و نسبت هر یک از آنان نیز در ترکیب، بر حسب نیاز کمتر یا بیشتر باشد.

ترکیب نخودچی و کشمش یکی از مدل‌های محبوب آجیل مخلوط است.

انواع آجیل مخلوط

آجیل‌ها به دو صورت بسته‌بندی و فله‌ای در بازار وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

از آن جایی که امکان آلوده شدن آجیل به سم قارچی آفلاتوکسین وجود دارد، نوع بسته‌بندی شده آن از لحاظ شرایط نگهداری، چگونگی تهیه و فرآوری و نیز مقدار مناسب افزودنی‌ها بسیار مناسب‌تر و بهداشتی‌تر از نوع فله‌ای است.

آجیل‌های بسته‌بندی معتبر دارای پروانه بهداشتی هستند که نشان از سلامت و کیفیت بالای آن‌ها است.

افزودنی‌های آجیل

در فرآیند تفت دادن و حاضر شدن آجیل موادی جهت بهبود رنگ و طعم و بوی آجیل به ان آضافه می‌گردد.

اگر افراد بنا بر سلیقه خود آجیل خام را ترجیح دهند این مواد افزودنی کمتر اضافه می‌گردند؛ اما به طور کلی افزودن آن‌ها به آجیل معمول است.

برخی از آجیل‌ها از ترکیب نمکو دیگر افزودنی‌های خوراکی به آجیل خام به منظور طعم و ظاهر بهتر حاصل می‌شوند که مصرف بیش‌از اندازه آن‌ها توصیه نمی‌شود.

چرا که به بالا رفتن فشار خون و عوارض دیگر ناشی از مصرف زیاد نمک منجر شده و احتمال بیماری، به ویژه در افرادی با سابقه فشار خون بالا و یا بیماری‌های قلبی افزایش می‌یابد.

لازم به ذکر است که مطابق با آیین‌نامه بهداشتی، افزودن هرگونه رنگ حتی رنگ‌های مجاز خوراکی به آجیل ممنوع و غیربهداشتی است.

برای بررسی این موضوع، می‌توان مقداری آجیل را در مشت دست قرار داده و پس از مدتی آن‌ها را برداشت. چنانچه بر روی کف دست، اثری از رنگ وجود داشته باشد، نشانه غیربهداشتی بودن آجیل است.

البته افزودن رنگ‌های طبیعی نظیر زعفران یا زردچوبه به آجیل بلامانع است.

پسته‌هایی با رنگ پوست زرد و براق یا دارای مغز قرمز و نیز انواع تخمه‌های پر رنگ، همگی با رنگ‌های مصنوعی تهیه شده و بهداشتی نیستند.

در بسته‌بندی‌هایی با مهر وزارت بهداشت و نشان استاندارد تمامی این موارد در نظر گرفته شده و آجیل‌های سالم و مفیدی در اختیار افراد قرار می‌گیرد که با خیال راحت می‌توانند از مواد مغذی موجود در آن بهره ببرند.

برندهای آجیل مخلوط

از بهترین برندهای عرضه‌کننده انواع آجیل مخلوط در ایران می‌توان برندهای برتر، خشک پاک، گلستان، مزمز، گلزار، تواضع  و ... را نام برد.

برندها