هم اکنون نسخه جدید وبسایت اُکالا در دسترس قرار گرفته است

مشاهده نسخه جدید
location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع قند و شکر

قند و شکر سال‌هاست که جایگاه ویژه‌ای در برنامه غذایی بسیاری افراد دارند و مورد مصرف روزانه آن‌ها هستند. محصولات قند و شکر و نبات پرمصرف‌ترین شیرین‌کننده مورد استفاده انسان‌ها هستنند.

قند در سیستم بدنی انسان حرارت و نیرو و انرژی به وجود می‌آورد.

رایج‌ترین مورد استفاده ایرانیان از قند و شکر، شیرین کردن نوشیدنی‌های گرم و شیرینی‌پزی و کیک‌پزی است. صدها نمونه از دستورات آشپزی هیجان انگیز با شکر را در مجله اینترنتی اکالا بلاگ بخوانید.

تاریخچه قند و شکر 

قند یکی از  قدیمی‌ترین فرآورده‌هایی است که از طبیعت به دست آمده است. سال‌ها پیش مردم هندوستان طرز تهیه قند را پیدا کردند. به این صورت که قند را از نیشکر تولید می‌کردند، در صورتی که خیلی از کشورهای دیگر اصلا مفهومی با نام قند نداشتند!!

در حال حاضر نزدیک به ۸۰٪ از شکر جهان از نیشکر و بقیه از چغندر قند تولید می‌شود.

در زمان‌های بسیار  قدیم  قند بسیار کمیاب و باارزش بود، و حتی در بعضی موارد از قند به عنوان دارو استفاده می‌کردند. قند و شکر کالری زیاد ولی ارزش غذایی پایینی دارند.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد قند و شکر اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

ترکیبات قند و شکر

وقتی اسم قند به گوشمان می‌رسد اولین چیزی که به ذهن می‌رسد شیرین بودن آن است. دلیل این شیرین بودن وجود کربوهیدرات‌های گلوکز، فروکتوز و ساکاروز است.

قند از عناصر اکسیژن، هیدروژن و کربن تشکیل می‌شود. مقدار کربن در قند متغیر است. ولی میزان هیدروژن و اکسیژن مشخص است.

آیا در همه مواد غذایی قند و شکر هست؟

در بسیاری از مواد غذایی و اکثر خوراکی‌هایی که مصرف می‌کنیم شکر وجود دارد، حتی خوراکی هایی که برچسب کالری صفر دارند هم مقداری قند دارند.

در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات مانند موز، شلیل و گوجه فرنگی و ... هم قند وجود دارد اما با این تفاوت که این نوع قند طبیعی است و ضرری برای بدن ندارد.

آیا مصرف شکر و قند ضرر دارد؟

مصرف شکر و قند اگر بیش از حد یعنی بیش از احتیاج بدن به آن باشد برای سلامتی ضرر دارد و باعث بیماری می‌شود.

برای اینکه از اثرات منفی شکر و قند جلوگیری کنیم، از مواد غذایی سالم با قند طبیعی هستند، بیشتر استفاده کنیم و یک رژیم غذایی مناسب داشته باشیم.

مصرف قند و شکر قبل از خواب

قند و شکر و مواد خوراکی دارای قند را نباید قبل از خواب مصرف کرد. به دلیل اینکه سطح انرژی را بالا برده و باعث بی‌خوابی می‌شود.

از بین رفتن زیبایی پوست

مصرف بیش از حد از قند و شکر در تولید کلاژن که منبع اصلی پروتئین‌سازی در پوست است اختلال ایجاد می‌کند و باعث می‌شود پوست شادابی خود را از دست بدهد.

افزودن قند و شکر به نوشیدنی‌ها

بسیاری از افراد عادت دارند که در طول روز چندین بار از نوشیدن گرم استفاده کنند و به آن‌ها قند و شکر هم اضافه می‌کنند، اما استفاده بیشتر از شیرینی‌های طبیعی مانند مویز و خرما مناسب‌تر است.

احساس سیری

مصرف قند و شکر با رساندن گلوکز به بدن احساس سیری ایجاد می‌کند.

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

برندهای معتبر در زمینه تولید قند و شکر

از انواع برندهای محصولات قند و شکر می‌‌توان به بی لو، مصطفوی، گلیران، سحرخیز، بیلو، سروکشمر، دست گراز، یاورزاده، میزان، شیرباد اشاره کرد.

برندها