location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
برنج هندی را بهتر بشناسیم!

برنج هندی را به عنوان یکی از انواع برنج های خارجی این روزها می‌شناسیم و آن را در تهیه انواع غذاهایی که همراه پلو هستند استفاده می‌کنیم. برای خرید برنج هندی باید به چه نکاتی توجه شود؟ آیا می‌توان برنج هندی را به صورت اینترنتی خریداری نمود؟ و بسیاری از دیگر سوال‌های موجود در این زمینه را پاسخ خواهیم داد.

در خرید هر محصولی اولین نکته ای که مورد توجه قرار می‌گیرد قطعا علاقه و دوست داشته شدن آن محصول است، برنج هم مانند هر محصول دیگری که دارای تنوع خواهد بود، می‌تواند افرادی را به سمت خود بکشاند و بسیاری را نیز از خود دور سازد.

با توجه به علاقه هر فرد استفاده از هر دو نوع برنج، چه برنج ایرانی و چه برنج خارجی امروزه در ایران شایع شده است و بازار این محصولات داغ خواهد بود.

برندهای برنج هندی

برنج هندی خاطره، برنج احمد، لوکس، برنج هندی محسن، سان تین، مژده، ۲۱، بهروز، البرز، ویکتوریا، هایلی، برنج طبیعت، بخشایش، خوشبخت، داریوش، جشنواره، شاه پخت، پلو، برنج ایران گارمنت ۱۱۲۱ و ...

برای مشاهده بهترین برند برنج هندی از دیدگاه مردم به اکالا رنک مراجعه کنید.

برنج هندی از پر فروش‌ترین برنج‌ها

بسیاری از کشور های موجود در جهان که دارای آب و هوای مناسب و همچنین خاک حاصلخیزی هستند امروزه در جهت تولید برنج هندی با یکدیگر در حال رقابت اند.

اما از مهمترین این کشورها می‌توانیم به آمریکا، هند، پاکستان، افغانستان و آسیای شرقی اشاره نماییم.

برنج تولید شده در این کشورها به دلیل تفاوت در نوع سویه های ژنتیکی، هر کدام دارای انواع ویژگی خاصی خواهند بود که با هم میتوان گفت این که کدام سویه را به عنوان غذای خود انتخاب نمایید کاملا در دستان شما و با توجه به سلیقه شما صورت خواهد گرفت.

موارد مصرف برنج هندی

امروزه از انواع برنج های هندی و برنج ایرانی در زمینه های متعدد غذایی استفاده میشود. از انواع تولیدات آن‌ها می‌توان به تهیه آرد برنج، غذای خانگی، کیک برنج و انواع محصولات برنجی مانند فرنی‌ها را تهیه نموده و مورد مصرف قرار دهیم. همچنین امروزه از برنج برای تهیه شیرینی‌جات نیز استفاده میکنند.

تفاوت برنج ایرانی و هندی

این دو دسته از برنج های معروف در ایران در موارد ظاهری و طعمی با یکدیگر دارای تفاوت های بیشماری هستند که در این قسمت به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

  • یکی از تفاوت‌های اساسی که این دو گروه با یکدیگر دارند در طعم آن هاست. برنج ایرانی به دلیل نوع ذائقه در این قسمت قطعا برنده میدان خواهد بود.
  • از دیگر تفاوت‌ها در نوع رنگ موجود در این محصولات است. برنج هندی کمی کدرتر و کرم رنگ‌تر است اما برنج ایرانی روشن تر و دارای نشاسته بیشتری است.
  • دانه های برنج ایرانی کمی از برنج هندی کوتاه تر بوده و می‌توان گفت املاح بیشتری در برنج ایرانی ذخیره شده است.
  • عطر و بوی موجود در برنج ایرانی به دلیل ارگانیک‌تر بودن و سالم‌تر بودن بیشتر از برنج هندی است، در نتیجه اگر مایل هستید بوی برنج در حین غذا خوردن در خانه شما بپیچد بهترین گزینه برنج ایرانی است.

برای دانستن بهترین برنج‌های دنیا به مجله اکالا بلاگ مراجعه کنید.

کلام آخر

با توجه به مواردی که بیان شد میتوانید به هر کدام از گروه برنج ها که بیشتر از دیگری به آن علاقه دارید، استفاده نمایید و در حین غذا لذت کافی را ببرید. شما میتوانید این محصولات را از طریق اینترنتی و هم از طریق حضوری خریداری نمایید.

برندها