location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
پیاز خشک و پیاز سرخ شده خلالی

پیاز نیز مانند بسیاری مواد دیگر به صورت نیمه آماده تولید شده و به فروش می رسد تا در انواع دستورات آشپزی مورد استفاده قرار گیرد. این پیاز نیمه آماده و منجمد در انواع حالت های پیاز خشک و پیاز داغ یا پیاز سرخ شده خلالی تولید و عرضه می شود.

این محصولات در بسته‌بندی‌های شکیل و بهداشتی عرضه شده و کارایی بسیار زیادی دارند.

کاربرد پیاز داغ و پیاز خشک خلالی

 • پیاز به طعم و مزه‌ی غذا افزوده و در برخی از مواقع حتی می‌تواند به منظور تزئین و افزایش زیبایی ظاهری غذا نیز مورد استفاده قرار گیرد. برای نمونه می‌توان به تزئینات غذاهایی چون کشک بادمجان، انواع آش و تزیین برنج اشاره کرد.
 • کمتر کسی است که از کاربرد پیاز داغ و پیاز خشک در طبخ غذا بی‌خبر باشد. این محصولات کار پیاز را می کنند با این تفاوت که نیاز به مراحل پوست گرفتن، شستن و مرحله بسیار سخت و آزاردهنده خرد کردن را از میان برداشته اند.
 • از طرف دیگر بوی تند پیاز خصوصا در زمان سرخ شدن می‌توانند برای بسیاری از افراد منزجر کننده باشد. بوی پیاز، چنین مواقعی در فضا پیچیده و حتی قابلیت این را دارد که تا مدت ها بر روی لباس و محیط باقی بماند.
 • جدای از تمام این موارد تهیه‌ی پیاز داغ و پیاز خشک نیازمند سپری کردن زمان قابل توجهی است. به شرایطی فکر کنید که قصد دارید با سرعت اقدام به تهیه‌ی غذای مورد نظر خود کنید. طبعا به علت نداشتن زمان کافی تهیه‌ی این مواد وقت‌گیر خواهد بود. دقیقا برای چنین شرایطی‌ست که شرکت‌های تولید کننده‌ی مواد غذایی، اقدام به عرضه ی پیاز داغ و پیاز خشک نموده و خیال شما را از هر جهت راحت کرده‌اند.
 • از پیاز خشک برای تفت دادن با مواد غذایی دیگر، تهیه سس‌ها و پودر کردن بهره می‌برند. همچنین پیاز یکی از مواد تشکیل دهنده‌ی پودر کاری بوده و جهت مزه‌دار کردن انواع گوشت سفید و گوشت قرمز نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • همانطور که می‌دانید استفاده از پیاز تازه می‌تواند باعث آب انداختن شود. اگر نمی‌خواهید در هنگام طبخ غذا با این موضوع روبه رو شوید یکی از راه‌حل های بسیار مهم استفاده از پیاز خشک است.
 • علاوه بر تمام این موارد و ده‌ها کاربری دیگری که پیاز خشک خلالی دارد، می‌توان به تاثیر آن در سوپ اشاره کرد. چراکه استفاده از آن باعث می‌شود سوپ شما بسیار خوش طعم و لعاب دار طبخ شود.

خواص پیاز

 • پیاز تشکیل شده از ترکیباتی‌ست که مصرف آن از لخته‌ شدن خون جلوگیری می‌کند. همچنین می‌تواند اقدام به حفظ کلسترول مفید کرده و در نتیجه به بهبود بیماری‌های قلبی نیز کمک کند.
 • خاصیت بعدی آن ضدسرطان بودن است. این ماده‌ی غذایی تاثیر زیادی بر روی رشد سلولی و از بین بردن رادیکال‌های آزاد دارد. در همین راستا باید اشاره کرد که به علت داشتن خواص آنتی اکسیدانی، می‌تواند بر روند پیشرفت سرطان کبد تاثیر فراوانی داشته و آن را کند نماید.
 • همچنین اگر اقدام به پختن گوشت به همراه پیاز کنید، تا حد زیادی خواهید توانست مواد سرطان زایی که هنگام طبخ گوشت ایجاد می‌شوند را کاهش دهید. از جمله بیماری های سرطانی دیگری که پیاز می‌تواند بر روی آنها تاثیر مثبتی داشته باشد، سرطان روده است.
 • این ماده ی غذایی همچنین می‌تواند به استحکام استخوان‌ها نیز کمک کند و حتی شاید برای شما جالب باشد که بدانید پیاز بسیار خون‌ساز نیز می‌باشد.
 • علاوه بر تمام این موارد مصرف پیاز داغ و پیاز خشک خلالی می‌تواند برای بیماران مستعد و یا  مبتلا به فشار خون نیز مفید عمل کند؛ زیرا دارای ترکیباتی‌ست که از تخریب دیواره‌ی رگ‌ها جلوگیری کرده و همین موضوع ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد.

خواص پیاز را به طور کامل تر اینجا بخوانید.

برندهای تولیدکننده‌ی پیاز سرخ شده خلالی و پیاز خشک

شرکت‌های بسیاری اقدام به تولید پیاز داغ خلالی و پیاز خشک خلالی کرده‌اند که از جمله‌ پر آوازه‌ترین آنها می‌توان به برند های گلها، پاکر، خشک پاک، سنا، آوی‌سا، هانان، الیت، برتر، نوبر سبز، پاکر، رضوانی، فارسی و ... اشاره کرد.

برندها