location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع کباب

کمتر ایرانی یافت می‌شود که نسبت به کباب بی‌اشتها برخورد کرده یا آن را دوست نداشته باشد. کباب‌های ایرانی در دسته‌های متنوعی جای می‌گیرند که هریک طرفداران مختص به خودشان را نیز دارند.

برندهای تولید ‌کننده‌ی کباب آماده

کباب لقمه ب.آ، پمینا (مایه کباب کوبیده کاله)، آزما، شام‌شام، چیکا، یک‌یک، کیمبال، هانی، گوشتین، 202، صدک، کباب لقمه 99، کوروش پروتئین، کباب کوبیده و مایه کباب کوبیده فارسی، کباب لقمه مام و ... .

مصرف کباب

بی‌شک یک وعده‌ی غذایی کامل شامل این غذا به همراه نان یا برنج و سایر مخلفات نظیر انواع نوشیدنی‌ها خصوصا دوغ، سبزی، پیاز و ترشیجات، می‌تواند مقبول ذائقه‌ی هر کسی واقع شود.

کباب علاوه بر اینکه در میان ایرانیان طرفدارانی پر و پا قرص دارد بلکه از نظر سایر اهالی خاورمیانه خصوصا مردم ترکیه‌ و قفقاز نیز هواداران بیشماری را به خود اختصاص داده است.

اهمیت کباب آماده

اما تهیه‌ی این غذا به روش سنتی نیز مانند بسیاری از غذاهای دیگر علاوه بر داشتن وقت و حوصله مستلزم تجربه و تخصص در طبخ آن می‌باشد. چرا که پروسه‌ی تهیه‌ی کباب از لحظه‌ خریداری مواد اولیه و مزه‌دار کردن آن تا هنگامی که پخته شده و سر سفره‌ قرار می‌گیرد اصول خاص خودش را دارد.

داشتن تخصص در طبخ این غذای لذیذ و هوس‌انگیز به قدری دارای اهمیت است که فقدان آن می‌تواند به حد قابل توجهی تهیه‌ی آن را با چالش مواجه کند.

از طرفی افراد بنا به دلایل مختلف گاهی علاقه ندارند که غذای مورد نیازشان را به رستوران‌ها سفارش دهند. در چنین مواقعی‌ست که اهمیت غذاهای آماده جلوه‌گر می‌شود.

این غذا نیز از این قاعده مستثنی نیست و محصولات آماده آن به بازار عرضه شده است.

انواع کباب آماده

مدل آماده این غذا در انواع مختلفی نظیر کباب ترکی، و کباب لقمه و کباب لقمه گوشت، کباب لقمه مرغ، کباب یونانی و ... در بازار عرضه شده و می‌تواند یک جایگزین مناسب برای انواع خانگی آن باشد.

همچنین کباب آماده به دو صورت برش خورده (و آماده سرخ کردن) و مایه کباب کوبیده وجود دارد.

در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر به بررسی مدل‌های ذکر شده در انواع آماده بپردازیم. شما می‌توانید پس از مطالعه‌ی این مطلب با آگاهی کامل در میان نمونه‌های آماده‌ی ارائه شده اقدام به خریداری غذای مورد نظر خود کرده و از خوردن آن لذت کافی را ببرید.

کباب لقمه‌

برخی کباب لقمه گوشت را شبیه به کباب تابه‌ای دانسته و عده‌ای نیز آن دو را یکی می‌دانند.

این روزها با تندتر شدن ریتم زندگی دیگر افراد مانند سابق زمان کافی برای تهیه‌ی غذای مورد نیاز خود را نداشته و ممکن است به سراغ غذاهای آماده و نیمه آماده بروند.

از طرفی آماده‌‌سازی کباب لقمه‌‌ی آماده نیر نیازمند زمانی طولانی نبوده و تنها ظرف 5 تا 8 دقیقه سرخ شدن در روغن می‌تواند آماده‌ی خوردن باشد.

این غذا را می‌توانید به وسیله‌ی دستگاه گریل و باربی‌کیو نیز تهیه کنید.

طعم اینگونه غذاها معمولا تفاوت زیادی با انواع خانگی و رستورانی نداشته و در نتیجه می‌توانند برای انواع ذائقه‌ها دلچسب و لذیذ باشند.

کباب ترکی آماده

به کباب ترکی، دونر کباب نیز گفته می‌شود.

این غذا در واقع همانگونه که از نامش نیز پیداست نوعی کباب است که به حالت عمودی و چرخشی در معرض شعله‌ی مستقیم آتش قرار می گیرد و سپس به صورت گوشت های بریده شده سرو می شود.

لغت دونر هم برگرفته از همین ساختار چرخشی‌ در طرز تهیه‌ی این غذاست.

این غذا را به صورت لقمه‌ای و به همراه انواع سبزیجات و سس مخصوص میل می‌کنند.

در مواقعی که زمان و شرایط تهیه‌ی کباب ترکی وجود ندارد، نوع آماده‌ی این غذا می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای طرفدارانش باشد.

اگر به دنبال تهیه و مصرف سریع کباب هستید می توانید انواعد کباب اماده و منجمد را از سایت اکالا خریداری کنید. در صورتی که تمایل به تهیه کباب خانگی دارید این مقاله از اکالابلاگ را در رابطه با طرز تهیه انواع کباب مطالعه کنید.

 

برندها