location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
انواع ساندویچ سرد

ساندویچ‌های سرد از آن دسته غذاهایی هستند که زمان کمتری نیاز برای آماده شدن دارند و فست فود هستند؛ یعنی یک غذای آماده سرد!

در این مقاله می‌خواهیم بیشتر با ساندویچ‌های سرد آشنا بشویم.

برندهای معتبر ساندویچ سرد

رباط، یانی، کلاب، کاپ، پمینا، تلاونگ، نامی نو، کاله، پاپلیس، سالار، سادینا، نارین، شامانا و صدف از جمله برندهای مورد اطمینان در زمینه تولید انواع ساندویچ سرد می‌باشند.

کاربرد ساندویچ سرد

کاربرد اصلی ساندویچ سرد بیرون بر است. یعنی در زمان‌هایی که خارج از خانه هستیم و دسترسی به گرم کردن غذا نداریم و نیاز به غذایی داریم که قابل بسته بندی باشد، ساندویچ سرد در کنار نوشابه گزینه مناسبی است.

انواع ساندویچ سرد چه به صورت آماده و چه به صورت تهیه شده در منزل به عنوان غذاهای مختصر مهمانی‌ها و جشن تولد و تفریح و گردش و پیکنیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه قابل مصرف هستند.

همچنین به عنوان میان وعده و به عنوان تغذیه کودکان و نوجوانان و دانش‌‎آموزان و دانشجویان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از مزایای ساندویچ سرد این است که برای تهیه آن محدودیتی روی مواد اولیه وجود ندارد و با هر موادی می‌توان ساندویچ سرد تهیه کرد.

امروزه با توجه به تغییرات شرایط زندگی، انسان‌ها ساعات بیشتری از زمان روزانه خود را در محیط کار سپری می‌کنند و زمان کمتری برای آشپزی و پخت غذا صرف می‌نمایند.

از این رو غذاهای سرد و سریع تقاضای بیشتری در بازار پیدا نموده‌اند.

انواع ساندویچ سرد

ساندویچ‌های سرد آماده در انواع شکل‌های لقمه‌ای (استوانه‌ای)، اسنکی (مثلثی)، همبرگری (گرد) تولید می‌شود و در بازار وجود دارد.

از انواع ساندویچ‌های سرد می‌توان این موارد را نام برد:

  • ساندویچ مرغ
  • ساندویچ کالباس
  • ساندویچ ژامبون (مرغ و گوشت)
  • ساندویچ سوسیس
  • ساندویچ الویه

یکی از ساندویچ های ساده و با ارزش غذایی بالا ساندویچ الویه است که مناسب پیک نیک و گزینه مناسبی برای سفر کوتاه در کنار خانواده می‌باشد.

ساندویچ مرغ هم همیشه گزینه مناسبی است که قابل درست شدن با سینه مرغ و انواع سس و انواع سبزیجات تازه است و معمولا با ذائقه همه افراد سازگار است.

ساندویچ مواد و اصول خاصی ندارد.

شما در هر سن و با هر سلیقه‌ای که باشید می‌توانید ساندویچ سرد مطابق با علاقه خود داشته و از آن لذت ببرید.

زمان نگهداری ساندویچ سرد

سوسیس و کالباسی را که وکیوم شده باشند می‌توانید تا 1 ماه در یخچال نگهداری کنید.

ولی زمانی که در ساندویچ موادی مرطوب مانند گوجه، خیارشور، کاهو و غیره وجود دارند، ساندویچ زمان کمتری در یخچال سالم می‌ماند. به دلیل اینکه رطوبت باعث فاسد شدن مواد می‌شود.

چگونه تشخیص دهیم که ساندویچ سرد ما فاسد شده است؟

بهتر است ساندویچ در همان روز آماده شدن مصرف شود، ولی در بعضی موارد مجبور به نگهداری ساندویچ می‌شویم.

روش تشخیص سالم یا فاسد بودن ساندویچ توجه به علائم ظاهری مانند بو و رنگ و وجود کپک است.

ارزش غذایی ساندویچ

ساندویچ سرد می‌تواند در صورتی که از مواد غذایی با ارزش بالا بهره برده باشد، ارزش غذایی بالایی داشته باشد. از جمله ساندویچ سرد با ارزش غذایی بالا می‌توان ساندویچ تخم مرغ، ساندویچ الویه، ساندویچ مرغ، ساندویچ مغز، ساندویچ پنیر و گردو را نام برد.

می‌توانید طرز تهیه چند نوع ساندویچ گرم مانند ساندویچ مرغ تنوری، اسنک مرغ، اسنک کالباس، شاورما مرغ و پنینی مرغ را در اکالا بلاگ ببینید.

برندها