location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع کنسرو ماهی و غذای دریایی

کنسرو ماهی و غذای دریایی یکی دیگر از انواع محصولات غذای آماده و کنسروها است که هم کاربرد و هم محبوبیت زیادی دارد.

منظور از این دسته محصول انواع کنسرو ماهی و همچنین کنسرو تن ماهی (که نوع خاصی از کنسرو ماهی و در واقع کنسرو ماهیِ تن) است.

برندهای کنسرو ماهی و غذایی دریایی

تن ماهی تحفه، ماهی تن مجید، برازنده، گراتیس، مکنزی، تن ماهی طبیعت، دلپذیر، ماوی، تن ماهی شیلتون، بیژن، خوشبخت، تن ماهی شیلانه، شالیتون، بلنسی، تن ماهی شباب، سالی، پیچک، تن ماهی ایلیکا، شیماتن، پیک، ناگیان، تن ماهی ساحل، ناخدا، شینل، پادینا، اورگانا، پردیس، فامیلا، اویلا، سان تین، هایلی، تن ماهی شبنم، یک و یک، گالکسی، کیمبال، پیک، هانی، اصالت و ...

بهترین برند کنسرو تن ماهی را از نظر مردم در اکالارنک ببینید.

انواع کنسرو تن ماهی

کنسرو تن ماهی یا کنسرو ماهی تن (تون) کنسروشده نوعی خاصی از ماهی با نام ماهِی تن است. امروزه کنسرو تن ماهی در انواع مدل‌ها تولید می‌شوند. از جمله این مدل ها میتوان به این موارد اشاره کرد:

  • کنسرو تن ماهی و سبزیجات
  • کنسرو تن ماهی در روغن سویا
  • کنسرو تن ماهی در روغن زیتون
  • کنسرو تن ماهی فلفلی
  • کنسرو تن ماهی در روغن گیاهی
  • کنسرو تن ماهی دودی
  • کنسرو تن ماهی با شوید
  • کنسرو ماهی تن با طعم لیمو و فلفل

انواع کنسرو ماهی

ماهی‌های دیگر را نیز می توان کنسرو کرد. مثل کنسرو ماهی قزل آلا، کنسرو ماهی گیدر، کنسرو ماهی کیلکا و ...

اهمیت کنسرو تن ماهی و دیگر انواع کنسرو ماهی

با بالا رفتن مشغله‌ی افراد و در نتیجه نداشتن وقت کافی جهت تهیه‌ی غذای مورد نیازشان، استفاده از کنسرو تن ماهی و کنسرو ماهی بسته‌بندی شده بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

همه‌ی ما از فواید کلی غذاهای دریایی آگاهیم. این مقاله از اکالابلاگ را در مورد خواص ماهی ببینید.

نیاز بدن به مواد مغذی موجود در بدن آبزیان خوراکی می‌تواند سلامتی افراد مختلف اعم از بزرگ و کوچک را تامین کند. اما اگر نتوانیم به هر دلیلی از ماهی‌های تازه‌ی بازار استفاده کنیم تکلیف چیست؟

نگران نباشید! زیرا کنسرو تن ماهی و غذای دریایی بسته‌بندی شده، توسط شرکت‌های تولید کننده‌ی مواد غذایی روانه‌ی بازار شده‌اند و در نتیجه می‌توانند رفع نیاز کنند.

البته کنسرو تن ماهی و به طور کل کنسرو ماهی به علت برخورداری از طعمی دلخواه می‌تواند یک جایگزین مناسب غذایی برای کودکان و نوجوانانی باشد که به هر دلیل رغبت چندانی برای خوردن ماهی به اشکال دیگر از خود نشان نمی‌دهند.

در چنین مواقعی می‌توانید با تهیه‌ی کنسرو تن ماهی و غذای دریایی وکیوم شده‌ی بازاری، کودک خود را مجذوب غذا خوردن کنید.

 

کنسرو ماهی و یا کنسرو تن ماهی چیست؟

کنسرو تن ماهی یا غذای دریایی پلمپ شده، در واقع حاوی ماهی آماده شده‌ای می‌باشد که نیاز به طرز تهیه‌ی ویژه ای نداشته و طی مدت زمان کوتاهی آماده‌ی خوردن خواهد بود.

ماندگاری مواد داخل کنسرو بسیار بالاتر از ماهی‌های تازه می‌باشد. به این علت که سیستم به کار گرفته شده در قوطی‌های کنسروی معمولا به گونه‌ایست که هوا در آنها نفوذ نکرده و لذا همین نکته می‌تواند به ماندگاری مواد داخل آن کمک کند.

ترکیبات تن ماهی

در بسته‌بندی کنسرو های ماهی علاوه بر خود ماهی از روغن نیز استفاده می‌شود؛ اما نمونه‌های بدون روغن و یا ماهی همراه با روغن‌های گیاهی نظیر روغن زیتون نیز جزء تولیداتی هستند که می‌توانند برای افرادی که بنا به هر دلیلی میل به مصرف روغن ندارند، گزینه‌ی مناسبی باشند.

در کنسرو ماهی بدون روغن معمولا از آب نمک استفاده می‌شود.

نحوه مصرف کنسرو ماهی و تن ماهی

برای مصرف این غذای لذیذ تنها کافی‌ست آن را گرم کرده و بعد از دقایقی کوتاه به همراه نان و یا برنج میل کنید و از آن لذت کافی را ببرید.

البته کنسرو ماهی و غذاهای دریایی اینچنینی موجود در بازار به علت برخورداری از طعم دلچسب و ویژه‌شان می‌توانند به صورت سرد نیز مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع انتخاب روش میل کردن این غذای دلچسب ارتباط مستقیمی با ذائقه‌ی شما دارد.

توصیه ما به شما  برای مصرف کنسرو تن ماهی و غذای دریایی استفاده‌ از آن در کنار نان، برنج، نودل و حتی ماکارونی و ... می‌باشد.

حتی می‌توانید جهت طعم دهی بیشتر به آن رب گوجه و یا آبلیمو و حتی پیاز سرخ شده نیز اضافه کرده و با لذت هرچه تمام‌تر اقدام به خوردن غذای خود کنید.

خواص کنسرو و تن ماهی

در ارتباط با ارزش غذایی کنسرو تن ماهی باید اینگونه گفت که مواد اولیه‌ی آن بر اساس پروتکل‌های بهداشتی تهیه و بسته‌بندی می‌شود و همچنین به علت انجماد سریع پس از سید و نظارت کامل بهداشتی در فرآوری آن، تفاوت چندانی با ماهی تازه نخواهد داشت.

این ماهی‌ها حاوی مقادیر زیادی از کلسیم، امگا3 و ویتامین می‌باشند که مصرف آنها  به علت برخورداری از ارزش غذایی بالا،  به هر کسی توصیه می‌شود.

اما نکته‌ی بسیار مهمی که نیاز است قبل از میل کردن کنسرو ماهی در نظر بگیرید، احتمال وجود نوعی باکتری به نام کلوستریدیوم بوتولینوم در آن است که می‌تواند باعث مسمومیت شود. لذا قبل از استفاده از کنسرو تن ماهی و غذای دریایی حتما آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه در آب جوش قرار دهید.

همچنین در نظر داشته باشید طبع ماهی سرد است و توصیه می شود در کنار آن مواد غذایی دیگر با طبع سرد مثل ترشی مصرف نشود.

برندها