location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
دانستنیهای کنسرو لوبیا (لوبیا چیتی)

کنسرو لوبیا چیتی از طعم‌های آشنایی از غذاهای کنسروی است که یک وعده غذایی بسیار سالم و سرشار از مواد مغذی را به سرعت و سهولت در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد.

نوع خاصی از کنسرو لوبیا نیز وجود دارد که کنسرو لوبیا چیتی و قارچ است. این مدل از کنسرو لوبیا نیز بسیار خوشمزه و محبوب است و به دلیل وجود قارچ، مواد مغذی کامل‌تری هم دارد.

بعضی از افراد به ترکیب کنسرو لوبیا چیتی و کنسرو تن ماهی به همراه نان یا برنج علاقه زیادی دارند و از خوردن آن لذت می‌برند.

برندهای کنسرو لوبیا

کنسرو لوبیا چیتی یک و یک، مجید، کنسرو لوبیا چیتی با قارچ دلپذیر، بیژن، فامیلا، اویلا، بدر، کنسرو لوبیا چیتی چین چین، دلوسه، تک، بهروز، رعنا، لئونارد، خوشاب، شباب، برتر، پیک، کنسرو لوبیا زشک، خوشبخت، هانی، اصالت، هپی فارم و ...

ترکیبات کنسرو لوبیا چیتی

این کنسرو که از لوبیا چیتی، رب گوجه فرنگی، روغن گیاهی، سرکه، نشاسته، شکر، فلفل پاپریکا و نمک تشکیل شده است، آماده مصرف است و طعمی محبوب دارد که رضایت مشتریان را با خود همراه کرده است.

برای نمونه می‌توانیم لوبیا را همراه با برنج برای ناهار یا حتی برای صبحانه مصرف کنیم.

خواص لوبیا

  • لوبیا، منبع پروتئین

با مصرف لوبیا به‌ راحتی می‌توان پروتئین‌های تامین‌نشده از وعده‌های غذایی روز را در یک وعده‌ی غذایی دریافت کرد و پروتئین‌های کامل را به بدن رساند.

مصرف لوبیا در وعده‌ی ناهار و سپس بادام یا پنیر در ساعت دیگر روز تضمین می‌کند که پروتئین کامل به بدن رسیده است.

همچنین لوبیا منبع عالی پروتئین برای گیاهخواران نیز به شمار می‌آيد.

انواع لوبیا در مقایسه با سایر منابع پروتئینی مانند محصولات لبنی، کالری و چربی اشباع پایین‌تری دارند و بیشترین مواد پروتئینی مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند.

  • لوبیا، محافظ سلامت قلب

افرادی که به اندازه کافی در برنامه غذایی خود لوبیا مصرف می‌کنند، کمتر در اثر حمله‌ قلبی، سکته‌ مغزی یا سایر مشکلات و بیماری های قلبی عروقی جان خود را از دست می‌دهند.

بررسی‌های انجام‌گرفته نشان می‌دهد که رابطه‌ی واضحی میان مصرف انواع لوبیا و کاهش خطر بیماری‌های قلبی و مشکلات قلبی عروقی که معمولا در اثر تصلب شرائین ایجاد می‌شود و می‌تواند به حمله‌ی قلبی یا مرگ ناگهانی منجر شود، وجود دارد.

  • لوبیا، کاهنده کلسترول

همچنین دانشمندان بیان کرده‌اند که مصرف لوبیا موجب کاهش کلسترول می‌شود.

کلسترول بالا از عوامل خطر بیماری‌های قلبی و حمله‌ی قلبی است.

  • لوبیا، دشمن سرطان

به علاوه این‌ها، بعضی از مطالعات نشان داده است که لوبیاها به ‌عنوان آنتی اکسیدان و ضدالتهاب عمل می‌کنند. این اثرات موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان می‌شود.

تاریخچه کنسرو

در طی سال‌ها کنسروها به دلیل دسترسی سریع و آسان و طعم لذیذ خود، محبوبیت زیادی در بین آحاد جامعه پیدا کرده‌اند.

ساخت کنسروها به سال 1790 که دولت فرانسه با کشورهای اروپایی در حال جنگ بود، برمی‌گردد.

در آن زمان، طولانی بودن مسافت سبب شده بود تا داشتن غذای سالم که بتواند تا رسیدن به منطقه جنگی همان کیفیت اولیه‌اش را داشته باشد، به چالشی بزرگ مبدل شود.

ناپلئون برای حل این مشکل جایزه‌ای به مبلغ 12 هزار فرانک برای کسی که بتواند این مشکل را حل کند، تعیین کرد.

این جایزه تشویقی بود تا محققان گوناگون برای حل این مشکل بسیج شوند. اما اغلب این فعالیت‌ها نتیجه رضایت‌بخشی در بر نداشت. تا اینکه در سال 1798 یک قناد فرانسوی به نام نیکلاس آپرت که امروزه به نام پدر کنسروسازی معروف است، با ابداع روش مناسبی، مشکل را حل کرد و موفق به دریافت جایزه شد.

وی دریافت که اگر مواد غذایی را در داخل قوطی سربسته حرارت بدهد و پس از آن هوا به داخل ظرف نفوذ نکند، زمان ماندگاری غذا به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.

خرید و مصرف کنسرو لوبیا

در مصرف کنسروها توجه داشته باشید که از خرید کنسروهایی که فاقد شماره پروانه ساخت وزارت بهداشت و تاریخ تولید و انقضا می باشد خودداری کنید.

چنانچه یک قوطی کنسرو را باز کرده و بخشی از آن را مصرف نمودید، باقیمانده آن را از قوطی خارج کرده و در یک ظرف شیشهای درب‌دار و در یخچال نگهداری کنید.

برندها