location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
خرید انواع سوسیس و کالباس

سوسیس و کالباس یکی از فرآورده‌های گوشتی و پروتئینی پرمصرف هستند که طرفداران زیادی هم دارند.

انواع سوسیس و کالباس

سوسیس و کالباس‌ها در روزگار ما دیگر فقط به اشکال سنتی و یکنواخت در بازار توزیع نمی‌شوند. بلکه شرکت‌های تولید کننده‌ی مواد غذایی بیشماری اقدام به تولید انبوه آنها در طعم‌ها و مزه‌های متفاوت کرده‌اند و همین نکته به جذابیت این محصول به عنوان یک فرآورده‌ی خوراکی بیش از پیش افزوده است.

انواع کلی سوسیس

انواع کلی کالباس

سوسیس و کالباس توسط شرکت‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند که می‌توانند در برخی جزئیات و حتی طعم با یکدیگر تفاوت داشته باشند. از انواع مختلف می‌توان به سوسیس زغالی، کالباس خشک، کالباس دودی، کالباس قارچ و مرغ، سوسیس آلمانی، کالباس مارتادلا، سالامی، بلغاری و ... اشاره کرد.

بهترین و محبوب ترین برند سوسیس در نگاه مردم را در اکالا رنک ببینید.

بسته به اینکه چه میزان گوشت خالص در تهیه سوسیس و کالباس به کار رفته باشد سوسیس و کالباس درصدهای مختلف مثل 80%، 60% 30% و ... وجود دارند.

این به شما بستگی دارد که جذب کدام یک شده و مطابق با ذائقه و سلیقه‌ی غذایی خود،  اقدام به تهیه‌ی محصول مورد نظر کنید.

بهترین و محبوب ترین برند کالباس در نگاه مردم را در اکالا رنک ببینید.

کاربرد سوسیس و کالباس

امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که به خوردن این فرآورده‌ی گوشتی پرطرفدار علاقه نداشته باشد. خصوصا کودکان و نوجوانان که می‌توان آنها را به جد از طرفداران پر و پا قرص این محصول دانست.

انواع سوسیس و کالباس‌ها از آنجایی که همواره در دسترس بوده و می‌توانند به سرعت نیاز غذایی افراد را برطرف کنند، با برخورداری از طعم لذیذشان هم به تنهایی و هم به صورت مواد غذایی جانبی در فست فود‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مثلا هات‌داگ که یک غذای معروف و پرطرفدار است به صورت پایه تشکیل شده از نوعی سوسیس خاص می‌باشد و همچنین ساندویچ کالباس در انواع گرم و سرد و تنوری و ... به همراه مخلفات هوس انگیز یک وعده‌ی غذایی دلچسب و سریع است که ماده اصلی آن کالباس است.

همینطور می‌توان از سوسیس و کالباس در ترکیب اصلی غذاهایی نظیر پیتزا مخلوط، ساندویچ همبرگر، پوآچای پیتزایی، چیکن کوردن بلو خانگی، سس ماکارونی، پیراشکی گوشت، کراکت سوسیس و سیب زمینی، ساندویچ سوسیس بندری و ... نیز استفاده کرد.

سوسیس و تخم مرغ نیز یکی از صبحانه‌های پرطرفدار است.

اگر قصد درست کردن پیتزا با سوسیس و کالباس را دارید، شاید بخواهید نان پیتزا و پنیر پیتزا هم بخرید.

برای درست کردن انواع ساندویچ با سوسیس و کالباس نان باگت و سس ساندویچ نیز نیاز خواهید داشت.

برندهای سوسیس و کالباس

کاله، 202، صدک، هایزم، دمس، کیمبال، میکائیلیان، آزما، فارسی، کامپوره، بشارت، آندره، سورن، تانیس، گوشتیران، آرمن، مهام، سکالو، سالامون، سومر، پاکدام، شیرآوران، درسا و ... .

تاریخچه‌ی سوسیس و کالباس

اگر چه که شاید برخی از افراد آغاز مصرف سوسیس و کالباس را به صده‌ی جاری ربط دهند، اما شاید این نکته برای شما جالب باشد که بدانید تولید و مصرف این فرآورده‌ی لذیذ و پرطرفدار به دوهزار و پانصد سال پیش باز می‌گردد و منابع تاریخی مهد آن را کشور یونان می‌دانند.

در واقع با به تخت نشستن کنستانتین، کم‌کم مصرف سوسیس و کالباس در مراسمات سلطنتی و اعیاد خاص شروع شد، مدتی منع گردید و مجددا تا به امروز ادامه پیدا کرد.

سوسیس کالباس‌های اولیه‌ی یونانی با استفاده از روده تهیه می‌شدند و در اروپا با استفاده از روش‌هایی نظیر دودی‌کردن، خشک‌کردن، اشباع آن با استفاده از ادویه و چاشنی، نمک سود کردن و ... تهیه می‌شدند.

اما تهیه‌ی سوسیس و کالباس در کشور ما به سال ۱۳۰۷ برمی گردد و از بندر انزلی آغاز شده است

از جمله صاحبین بزرگ‌ترین کارخانه‌ی تولید سوسیس و کالباس، می‌توان به آقای میکائیلیان اشاره کرد.

شاید هیچ ملیتی به اندازه‌ی روس و ارامنه علاقه‌مند به خوردن این فرآورده‌ی جذاب باشد. تاسیس و آغاز به کار اولین کارخانه‌های سوسیس و کالباس در کشور ما نیز توسط آنها انجام گرفت.

ایران در ابتدا به قدری در تولید این محصول در جهان به شهرت رسیده بود که در جنگ جهانی دوم، از سمت انگلیس درخواست ارسال چندین تن سوسیس و کالباس را برای رفع گرسنگی سربازانش دریافت کرد.

نکته: البته سعی کنید که همواره تعادل را در مصرف این فرآورده‌ی غذایی رعایت کنید. چرا که زیاده روی در آن‌درست مانند هر غذای دیگری که مصرف آن با افراط همراه است، می‌تواند خطرآفرین بوده و سلامت شما را تهدید کند.

برندها