location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
تیغ اصلاح و تیغ یدک و خودتراش چیست؟

وسایل شخصی لوازم بهداشتی هستند که مختص هر فرد هستند و قابلیت استفاده مشترک بین افراد مختلف را ندارند.

تیغ اصلاح یکی از انواع وسایل و لوازم شخصی است که برای تراشیدن موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد و به این طریق سبب آراستگی و زیبایی می شود.

برندهای تیغ اصلاح و تیغ یدک

سیلور، بیک، دورکو، پاتریکس، تیز، ژیلت، لرد، سوپرمکس، کدا، کرون، مستر شیو و ...

انواع تیغ اصلاح

این محصول شامل طیفی از محصولات با کاربرد مشابه می شود که با نام ها و عناوین مصطلحی مانند تیغ، ریش تراش، خود تراش، ژیلت و ... شناخته می شوند. (البته ژیلت نام یک برند تولیدکننده این محصول است.)

این محصولات یا به صورت سر هم و یکپارچه در بازار وجود دارند که نام دقیق تر آنها خود تراش است.

خود تراش ها در انواع مختلف تیغ 1 لبه، 2 لبه، 3 لبه، 4 لبه، 5 لبه و 6 لبه وجود دارند. هرچه تعداد تیغ ها بیشتر باشد، قدرت خودتراش نیز بیشتر است.

و یا به صورت پایه یا دسته تیغ اصلاح و تیغ جدا یا تیغ یدک وجود دارند. در این حالت پایه تیغ یک بار خریداری می شود و لبه های تیغ قابل تعویض هستند و در صورت کند شدن و از کار افتادن، با یک تیغ یدک جدید جایگزین می شوند.

تیغ اصلاح و خودتراش‌ها انواع زنانه و مردانه نیز دارند. قدرت و تیزی تیغ های اصلاح مردانه، به دلیل ضخامت بیشتر موهای آقایان، بیشتر است.

اهمیت استفاده از تیغ اصلاح

همه‌ی ما انسان‌ها تلاش می کنیم که ظاهری آراسته و مرتب داشته باشیم تا اعتماد به ‌نفسمان بالاتر برود و در نتیجه‌ی  بتوانیم راحت‌تر با دیگران ارتباط برقرار کنیم. زیرا در نگاه اول و در ارتباط اول نخستین چیزی که به چشم می‌آید ظاهر طرف مقابل است.  

یکی از ضروری‌ترین کارها برای زیبایی صورت و سایر قسمت های پوست، اصلاح یا همان از بین بردن موهای اضافه‌ است. از جمله راه‌های حفظ آراستگی به ویژه برای آقایان اصلاح صورت با تیغ اصلاح است. در حال حاضر این وسیله هم در آرایشگاه‌های زنانه و هم در آرایشگاه‌های مردانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر آن عده‌ی زیادی از افراد که به آرایشگاه‌ها مراجعه نمی‌کنند و تصمیم دارند در منزل موهای اضافی و زائد صورتشان را اصلاح کنند بهترین و کارآمدترین وسیله را تیغ اصلاح می‌دانند.

بعضی از خانم‌ها معتقدند برای از بین بردن موهای اضافی و زائد روش‌هایی مثل لیزر بهتر است.  این در حالی است که بعضی دیگر از خانم‌ها معتقدند که این روشها ممکن است مضر باشند یا نیاز به ‌صرف وقت و هزینه زیاد داشته باشند.  

بنابراین این خانم‌ها به دنبال روشی برای اصلاح موهای زائد خود هستند که نیاز به صرف زمان زیادی نداشته باشد و نتیجه‌ی خوبی نیز به همراه داشته باشد.  به همین دلیل این افراد به سراغ استفاده از تیغ اصلاح می‌روند.

مزایای استفاده از تیغ اصلاح

در زیر به مهم ترین مزایای استفاده از تیغ اصلاح اشاره کرده ایم:

  • این وسیله باعث می‌شود شما بسیار آسان و در زمان بسیار کوتاه به نتیجه‌ی دلخواه خود یعنی از بین بردن موهای اضافی برسید.
  • به‌کار بردن تیغ اصلاح باعث می‌شود محل‌های نفوذ روی پوست توانایی تنفس پیدا کنند و همچنین یک بخش آسیب‌دیده روی سطح پوست را از بین می‌برد.

نحوه استفاده از خودتراش و تیغ اصلاح

برای استفاده از این وسیله، باید ماده لغزنده ای که غالبا صابون یا کرم شیو یا خمیر و ژل اصلاح است روی پوست مالیده شود و سپس تیغ به آرامی و در خلاف جهت رویش موها روی پوست کفی شده کشیده شود تا موهای زائد را بزداید.

نکته: دقت کنید هیچ وقت بدون لغزنده کردن پوست روی آن تیغ نکشید؛ زیرا ممکن است به علت تیزی، باعث زخم شدن پوست شود. گرچه بعضی از انواع خودتراش ها لایه بسیار نازکی از صابون روی تیغ خود دارند که با نام تیغ صابوندار شناخته می شوند، اما بنا به احتیاط، همچنان استفاده از صابون یا کرم اصلاح یا خمیر اصلاح یا ژل اصلاح یا کف اصلاح بهتر است.

 

برندها