location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
پد الکلی یا دستمال الکلی و کاربردهای گسترده آن

پد الکلی یک دستمال و پد آغشته به الکل است که برای ضدعفونی کردن به خصوص ضد عفونی نمودن پوست استفاده می شود.

در ادامه بیشتر در مورد پد الکلی توضیح خواهیم داد.

برندهای پد الکلی

گل، یونی مد، نیوساد، پاکیار، یوتاب، راما، زرین طب، اسکین لایف، ناژه، دپی، اسپیف دیاموند و ...

کاربردهای پد الکلی

پیش‌تر رایج ترین استفاده از پد الکلی توسط پرستاران و برای ضد عفونی کردن پوست پیش از تزریقات یا پانسمان بود. چون پدهای الکلی جزو بهترین ضدعفونی‌کننده‌ها هستند، معمولاً برای ضد عفونی کردن زخم استفاده می‌شوند.

در حال حاضر و در اوج شیوع ویروس کرونا، پدهای الکلی کاربرد وسیع تری پیدا نموده و توسط تمامی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این پدهای الکلی به منظور تمیز و ضدعفونی کردن دست، گوشی و ... نیز استفاده می‌شوند. این پدها دسترسی راحتی دارند و کاملاً بهداشتی هستند.

  • ضد عفونی کردن دست

ضدعفونی نمودن دستان و انگشتان یکی از مسائل مهم این روزها است. حتماً اکنون شنیده‌اید که باید براي مقابله با کرونا اقدام به شستن دست‌ها کرد ولی ممکن است که مایع شستشو دست در دسترسمان نباشد.  

یکی از راه‌ها در این مواقع استفاده از پدهای الکلی است چون کاملاً دست‌ها را ضدعفونی می‌کند و از خشک شدن پوست هم جلوگیری می‌کند و حتی باعث نرم شدن دست‌ها هم نیز می‌شود.

  • ضد عفونی کردن وسایل

تمیز نمودن گوشی، لپ‌تاپ، تبلت و سطوح اجسام یکی دیگر از مسائل مهم است. در حال حاضر که دستگاه ها کاربرد بسیاری دارند، ممکن است در مجاورت هوای اطراف آلوده شده و میکروب و باکتری‌های بسیاری را به خود بگیرند.

حتی دانشمندان هم به این نتیجه رسیده‌اند که تعداد میکروب‌هایی که بر روی چنین دستگاه‌هایی وجود دارند می‌تواند به میکروب‌های موجود بر روی پول و اسکناس‌ها هم برسد. پس بهترین وسیله برای پاک‌سازی و همچنین برای ضدعفونی، پدهای الکلی است.

پیشنهاد می‌شود که حتماً بعد از ضدعفونی کردن با پدهای الکلی حتماً چند دقیقه برای خشک شدن آن صبر کنید و بعد از آن شروع به کار کردن نمایید.

  • تمیز و ضدعفونی کردن سطوح

پاک نمودن سطوح یکی از مشکلات مهم است. بهترین گزینه برای رفع میکروب و باکتری‌ها برای سطوحی مانند میزها، شیرآلات، تلفن، دستگیره در و ... پدهای الکلی است که در مدت ‌زمان کم و کوتاه کار ضد عفونی کردن را انجام می دهد.

البته باید حواستان باشد که الکل به برخی از سطوح مانند چوب آسیب می‌رساند؛ ولی در کل الکل و پدهای الکلی بهترین گزینه برای دفع میکروب‌ها هستند و فوری میکروب‌های سطوح را پاک می‌کنند.

تمیز نمودن سطح‌های خانگی مثل میزهای غذاخوری، شیرآلات و سینک‌های ظرف‌شویی تا حدودی سخت است. حال اگر وسایل خانگی‌تان دچار آلودگی، جرم و یا لکه شده است یکی از روش ها برای رفع این مشکل استفاده از پدهای الکلی است که به طور کامل این کثیفی‌ها را از بین خواهد برد.

  • رفع خارش

درمان کردن خارش‌ها که در اثر گزش پشه به وجود آمده است یکی دیگر از کاربردهای پدهای الکلی است. اگر دچار پشه گزیدگی شده‌اید، بعد از گزش برای جلوگیری از خارش بهتر است که از پدهای الکلی استفاده کنید؛ چون باعث کاهش خارش و در برخی مواقع باعث از بین رفتن خارش می‌شود.

  • از بین بردن زنگ زدگی

از بین بردن زنگ‌ها با استفاده از پد الکلی یکی دیگر از کاربردهای این محصول است. اگر لوازم و تجهیزاتی دارید که دچار زنگ‌زدگی شده است بهتر است از پدهای الکلی استفاده کنید. چون تا حدودی زنگ روی سطوح را صاف نموده و از بین می‌برد.

  • رفع بوی بد از دست

از بین بردن بوی بد دست‌ها از مزایای دیگر این محصول است. گاهی اوقات بوی بددست‌ها با آب و مایع یا صابون نمی‌رود در این مواقع بهترین راه استفاده از پدهای الکلی است و می‌توان به آسانی این بو را از بین برد.

نکته: توجه داشته باشید که پدهای الکلی یکبارمصرف هستند. در نتیجه در صورتی که یک نفر از آنها استفاده کرد شخص دیگری نمی تواند از آنها استفاده کند. درست مثل وسایل شخصی!

برندها