location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
وسایل و لوازم شخصی را چقدر می شناسید؟

وسایل شخصی شامل لوازم بهداشت فردی و آیتم‌هایی است که استفاده مشترک از آن‌ها با دیگران می‌تواند مشکلاتی برای هر دو طرف ایجاد کند.

همه ما مسواک، ناخن گیر، شانه و برخی لوازم آرایشی را به عنوان وسایل شخصی می‌شناسیم، ولی با کمی دقت بیشتر می‌توان این لیست را طولانی‌تر کرد.

لوازم و موارد دیگری نیز هستند که شخصی‌سازی آن‌ها خصوصا در دوران همه‌گیری بیماری کرونا بسیار ضروری است.

وسایل شخصی مردانه و وسایل شخصی زنانه لیست جداگانه‌ای هستند. در اینجا و در ادامه لیست وسایل شخصی معمول که مستقل از جنسیت انسان است نام برده می‌شود.

تعدادی از وسایل شخصی

از پدهای الکلی برای تمیز کردن محل تزریق قبل از انجام آن استفاده می‌شود تا باکتری‌ها و میکروب‌هایی که می‌توانند در طول فرآیند تزریق به داخل پوست رانده شوند، از بین بروند.

در دوران همه‌گیری کرونا، استفاده از این محصول نیز به عنوان وسیله‌ای موثر در حذف میکروب‌ها افزایش یافته است.

پدهای الکلی را نمی‌توان به صورت مشترک استفاده کرد و این محصول صرفا با استفاده یک شخص، دیگر غیر قابل استفاده خواهد بود.

ماسک یک وسیله شخصی است که با قرار گرفتن روی دهان و بینی از ورود آلودگی‌ها و نیز انواع ویروس‌ها یا برعکس، خروج ویروس‌ها از شخص بیمار به محیط جلوگیری می‌کند.

این وسیله در جنس‌های مختلف با کاربردهای متنوع ساخته می‌شود.

در دوران کرونا و با توجه به نحوه انتقال فرد به فرد این ویروس از راه‌های تنفسی، استفاده از این محصول بسیار اهمیت دارد.

ماسک یکی از لوازم شخصی

موم‌های مورد استفاده برای رفع موهای زائد، دارای ترکیبات و ویژگی‌های متفاوتی هستند که آن‌ها را برای عملکردهای مختلفی اختصاصی می‌کند.

نکته مهم، انتخاب موم مناسب با پوست شما است تا از ایجاد حساسیت های پوستی جلوگیری شود.

تیغ اصلاح از لوازم شخصی ضروری در کمد هر شخص است. این محصول دارای انواع دستی و برقی می‌باشد.

انواع دستی تیغ اصلاح می‌تواند به صورت خودتراش (که با نام ژیلت شناخته می شود) یا تیغ‌های کارتریجی‌ (تیغ یدک) باشد که همراه با کرم، خمیر، فوم و ژل اصلاح برای رفع موهای زائد استفاده می شود.

نکته مهم در خصوص این محصولات جنس تیغه آن‌هاست که با توجه به قرارگیری آن‌ها در شرایط مرطوب بایستی از جنس فولاد ضد زنگ باشد.

لیف و اسفنج وسیله‌هایی شخصی برای شستشوی بدن هستند که در جنس‌های مختلف، مخصوص کودکان و یا بزرگسالان به منظور شستشو و لایه‌برداری پوست تولید و همراه با شامپو بدن استفاده می‌شوند. 

این محصولات از محبوب‌ترین مواد مورد استفاده برای حذف موهای زائد هستند که برای انواع پوست‌ها با رایحه‌های متنوع تولید می‌شوند.

محصولی کمک‌درمانی برای افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی یا افراد دارای شرایط خاص مثل کهنسالان، خانم‌های باردار، کوهنوردان و غیره است.

این محصول با دارا بودن اکسیژن خالص، امکان تنفس راحت را در شرایط سخت فراهم می‌کند؛ همچنین سبب کاهش سردرد، استرس و خستگی ناشی از کار زیاد می‌شود.

حوله از جنس‌های مختلف، برای کاربردهای متنوع و در اندازه‌های گوناگون تولید می‌شود؛

از جمله مهم‌ترین لوازم شخصی، حوله‌های حمام هستند که بهتر است بعد از استفاده توسط نور آفتاب خشک شوند.

انتخاب حوله‌ای با جنس مناسب برای عدم آسیب به پوست اهمیت زیادی دارد.

برندهای وسایل شخصی

از جمله برندهای عرضه کننده وسایل شخصی می‌توان سیلور، بیک، دورکو، سینره، ریوا، کنز، پرسان، کاسپین، آبادیس، نیکس، رزال، سی گل، ترمه، پاتریکس، گل، کاتوس، همراهان پیشرو تجارت، ماکان، یونی مد، جهان پاک را نام برد.

نتیجه‌گیری

شناخت وسایل شخصی و عدم استفاده مشترک از آن‌ها برای حفظ سلامت خود و دیگران، خصوصا در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا بسیار مهم است و باید به آن توجه شود.