location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید نوار بهداشتی

یکی از محصولات بهداشتی که از قدیم الایام، اما در شکل ظاهری متفاوتی وجود داشته است و خانم­ها از آن استفاده می­کردند، انواع نوار بهداشتی بوده است.

 این محصول مختص خانم­ها است و برای دوران قاعدگی آنها که دچار خونریزی از ناحیه فرج می­شوند، تولید شده است. ما در این مقاله قصد داریم به ذکر نکاتی درباره این محصول بهداشتی بپردازیم.

در گذشته خانم­ها در میان یک پارچه مقداری پنبه می­گذاشتند و گاهی یک پارچه را چند لایه می­کردند و از آن به عنوان نوار استفاده می­کردند.

در حال حاضر برندهای تولید کننده پوشک و نوار بهداشتی به طور مجزا و با در نظرگیری نیازهای مخاطبان خود اقدام به تولید این محصولات میکنند.

این محصول دارای انواع مختلفی از قبیل نوع ساده، مشبک، بالدار، مسافرتی، پد روزانه، نوار چند بار مصرف، شبانه، تامپون و ... می­باشد و هر خانمی ترجیح می­دهد، یکی از آنها که با وضعیت جسمانی و پوست او سازگارتر می­باشد را استفاده کند.

نوار بهداشتی های بالدار

انواع بالدار این محصول، احتمال کثیف شدن لباس زیر را پایین آورده است. زیرا دارای دو چسب در اطراف و یک چسب در وسط می­باشد و می­تواند به خوبی به لباس زیر بچسبد و تکان نخورد.

 اما نوع ساده آن چسب­های اطراف را ندارد و فقط با چسب زیرین به لباس زیر متصل است و امکان جا به جایی دارد.

نوار بهداشتی های مناسب استفاده در شب

انواع شبانه این محصول دارای طول و عرض­های بیشتری است و می­توان با خیال آسوده­ای از آنها استفاده کرد. برخی از نوارها امکان استفاده چندین باره را دارند و می­توان دو تا سه بار از آنها استفاده کرد و در هر مرتبه آنها را شست که البته از این نوع نوار بهداشتی استقبال کمی می­شود.

نوار بهداشتی های معطر

برخی از نوارها دارای بوهای معطری هستند که حس خوبی به خانم­ها می­دهند. اما ممکن است برای خانم­ها حساسیت­های پوستی ایجاد کنند و سبب رشد باکتری­ها در لباس زیر آنها شوند.

نوار بهداشتی های مسافرتی

انواع نوارهای مسافرتی نیز محصولاتی کوچک و جمع و جور هستند که ترکیباتی مشابه با نوارهای دیگر دارند و افراد باید با سرعت بیشتری آنها را تعویض کنند.

نوار بهداشتی های مشبک

اما یکی از بهترین نوارها، نوع مشبک آنها است که دارای از قابلیت جذب زیادی برخوردار است و خانم­هایی که دارای ریزش خون شدیدتری می­باشند از آن استفاده می­کنند.

در مقابل پدهای روزانه برای روزهای آخر قاعدگی و وقتی ترشحات بدن کم است، مورد استفاده قرار می­گیرد.

اما نوع دیگری از این نوارها نوع تامپون می­باشد که در ناحیه داخلی واژن قرار می گیرد. این نوع نوار قابلیت جذب بالایی دارد و عموما شناگرها در استخرها از آنها استفاده می­کنند.

قابل ذکر است که این نوارها در سایز­های کوچک، متوسط و بزرگ در بازار موجود هستند و افراد برای انتخاب یک نوار بهداشتی مناسب باید به جثه خود توجه کنند و نواری در اندازه مناسب خریداری کنند.

هر نوع از نوار بهداشتی را در چه زمانی استفاده کنیم؟

معمولا خانم­ها در روزهای ابتدایی از نوع بزرگ و بالدار و در روزهای بعد از نوع ساده و متوسط آن استفاده می­کنند.

افراد بهتر است برای جلوگیری از رشد باکتری­ها و میکروب­ها در لباس زیر خود، هر دو تا سه ساعت یک بار نوار خود را تعویض کنند.

افراد برای خرید این محصول بهداشتی می­توانند به سایت okala.com مراجعه کنند. این سایت بهترین نوار با بهترین برند و ارزان ترین قیمت را به خریداران ارائه می­کند.

برندهای تولید کننده نوار بهداشتی

در حال حاضر برندهایی از جمله پنبه ریز، نانسی، مای لیدی، مولپد، بیتا، نایس، لیدی کر، تافته، ناین، گل پر، حریر، های کلین، های لیدی، آلاوه به تولید انواع نوار بهداشتی میپردازند.