location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
دستمال حوله را بشناسیم

یکی از انواع محصولات بهداشتی مورد نیاز منازل و سایر اماکن انواع دستمال و روکش می­باشد.

رعایت کردن بهداشت شخصی می­تواند یکی از اموری باشد که هر فردی باید آن را رعایت کند. حالا ممکن است این مسئله رعایت بهداشت شخصی در حمام، توالت و یا در بیرون از این مکان­ها رخ دهد.

در میان انواع دستمال­های کاغذی نوعی دستمال به نام انواع دستمال حوله وجود دارد که می­تواند کاربردهای ویژه­ای داشته باشد و ما در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

دستمال حوله چیست و چه کاربردی دارد؟

دستمال حوله نسبت به دیگر دستمال­ها دارای تعداد لایه­های بیشتری است و کمی ضخیم تر است و از استحکام بیشتری برخوردار می­باشد.

از دستمال حوله به عنوان حوله­های یک بار مصرف استفاده می­شود.

دستمال حوله اندازه بزرگتری نیز دارد. از دستمال حوله در آشپزخانه و سر سفره غذا نیز استفاده می شود.

برندهای دستمال حوله

دستمال حوله تنو، حریر، اسنیل، دیپ کلین، دستمال حوله پاپیا، بی تا، صپیتا، ساحل، دستمال حوله سافتلن، نانسی، مرحبا، نیهاد، اکتیو، تافته، دستمال حوله گلریز، فلورا، ونوشه، رامک، ناین، هوبار، دستمال حوله چشمک، گلرنگ، سرو، راشین و ...

انواع دستمال حوله

دسستمال حوله در انواع دو لایه، سه لایه، چهار لایه وجود دارد.

اهمیت استفاده از دستمال حوله

استفاده از حوله­ها و دستمال­های پارچه­ای و آبگیر در هر مکانی (آشپزخانه و دستشویی) به منظور از بین بردن آلودگی­های دست­ها و یا خشک کردن دست­های خیس، می­تواند محل تجمع انواع باکتری­ها، میکروب­ها و انگل­ها شود.

زیرا ممکن است یک فرد و یا افراد زیادی دست­ها و صورت خود را با آن تمیز کنند و میکروب­ها را از بدن خود به حوله و یا از حوله به بدن خود منتقل کنند.

گفته می شود حوله­های پارچه­ای را باید هر هفته بشوییم تا آنها را از آلودگی­ها پاک کنیم. همچنین در بسیاری از مواقع افراد یک خانواده مجبور هستند به تعداد خود دارای حوله­های دستی مشخصی باشند.

به همین دلیل استفاده از انواع دستمال حوله می­تواند کار افراد را آسان کند. این دستمال­ها یک بار مصرف هستند و افراد بعد از یک بار استفاده از آنها، باید آن را دور بریزند.

این حوله­ها دارای چند لایه کاغذ لطیف می­باشند و می­توانند میکروب­ها را از بین ببرند و از انتقال آنها جلوگیری کنند.

امروزه عموما در تمام خانه­ها و یا مکان­هایی مانند هتل­ها، ادارات و رستوران­ها این حوله­های کاغذی برای خود جایی باز کرده­اند و مورد استفاده قرار می­گیرند.

blog-org-84-1603022904-what-is-paper-towel.jpg

ویژگی­های دستمال حوله

دستمال­های حوله­ای از استحکام خوبی برخوردار هستند و با توجه به میزان جذب رطوبت و استحکام آنها، کیفیتشان مشخص می­شود.

در این میان برخی از انواع این دستمال­ها رنگی و یا دارای رایحه­های خاص هستند که در هنگام خریداری باید دقت کرد، نوعی از آنها را بخریم که رایحه و رنگ آنها از مواد مصنوعی و شیمیایی نباشند.

دستمال­های حوله­ای عموما یک لایه و یا چند لایه و به شکل­های سفید و طرح دار در بازار موجود می­باشند. این حوله­های کاغذی می­توانند علاوه بر جذب رطوبت به جذب چربی و دیگر آلودگی­ها نیز کمک کنند.

این دستمال­ها از چوب درختان ساخته می­شوند و افراد باید توجه کنند که از نوع بازیافتی آن که دارای قیمت کمتری می­باشد، استفاده نکنند.

انواع این دستمال­ها به شکل رولی در وزن­ها و سایزهای مختلف در بازار موجود هستند و می­توان آنها را در آشپزخانه­ها و دستشویی­ها قرار داد و از آنها استفاده کرد.

هر چند که گذاشتن آنها در دستشویی­ها باز هم ممکن است سبب جذب باکتری شود، اما این مقدار جذب میکروب­ها، از حوله­های پارچه­ای بسیار کمتر می­باشد.

چون عموما آنها درون یک محفظه قرار داده می­شوند و همچنین چون یک بار مصرف هستند، زود تمام می­شوند و مجالی برای رشد میکروب­ها وجود ندارد.

whatis-paper-towel.jpg