هم اکنون نسخه جدید وبسایت اُکالا در دسترس قرار گرفته است

مشاهده نسخه جدید
location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید مایع دستشویی

 

به طور حتم همه ما بارها در طول روز از مایع­هایی که برای زدودن آلودگی­ها از دست­هایمان ساخته شده­اند، استفاده کرده­ایم، مایع­هایی که فرمولاسیون اصلی آنها با هم یکسان است اما ممکن است، میزان مواد استفاده شده در هر یک با هم متفاوت باشند و یا مواد خاصی به آنها اضافه شده باشد.

 ما در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع مایع دستشویی و نحوه انجام کار آنها بپردازیم.

مایع دست شویی چطور آلودگی ها را از روی پوست پاک میکند؟

تمامی این شوینده­ها دارای مولکول­هایی هستند که یک سر آنها با مواد چرب و آلودگی­های موجود در دست­ها و سر دیگر آنها با آب واکنش انجام می­دهند. به همین دلیل می­توانند آلودگی­ها را پاک کنند.

این مواد شوینده در گذشته به شکل صابون­های جامد وجود داشتند. اما امروزه بیشتر به شکل مایع و یا فوم دستشویی تولید می­شوند و به همین دلیل خریداران بیشتری نیز دارند.

washing-liquid-formulation2.jpg

مواد تشکیل دهنده انواع مایع دستشویی

استفاده از این نوع از شوینده­ها سبب می­شود که هم زمان با رسیدگی به بهداشت سر و بدن، از انتقال انواع آلودگی­ها توسط دست­ها به پوست صورت و دیگر قسمت­های بدن خود جلوگیری کنیم.

 اما در این میان باید از شوینده­ای که برای پوست ضرر نداشته باشد، استفاده کنیم. به همین دلیل باید نکات زیادی را بدانیم تا بتوانیم محصول خوبی را خریداری کنیم. 

نکات مهم در خرید مایع دستشویی

  • این شوینده­ها عموما دارای ترکیبات روغنی و نرم کننده مانند گلیسیرین، روغن­های گیاهی مانند روغن زیتون، آووکادو و ... می­باشند.
  •  وجود این مواد در یک شوینده باعث می­شود که بعد از استفاده و از بین رفتن چربی­های موجود در دست­ها، پوست دست­ها لطیف و نرم شوند که این اتفاق هم احساس خوبی به افراد دست می­دهد و هم مانع از خشک شدن پوست دست­ها می­شود.
  • این شوینده­ها دارای مقداری نمک برای ایجاد غلظت در مایع و مقداری سدیم سولفات برای ایجاد کف نیز می­باشند.
  •  در این میان باید دقت کرد که اگر مقدار سدیم سولفات زیاد باشد، پوست دست خیلی خشک می­شود. به همین خاطر در هنگام خریداری باید به مقدار مواد تشکیل دهنده آن دقت کرد.

مایع دستشویی برای پوست های مختلف

افراد باید نوع پوست خود را بشناسند و اگر دارای پوستی خشک هستند به دنبال مواد شوینده­ای بروند که در ترکیبات آنها از عطرهای تند و مواد کف کننده کمتری استفاده شده باشد.

افراد باید دقت کنند مایعی را خریداری کنند که دارای قدرت پاک کنندگی بالایی باشد. اما پوست را نیز خشک نکند.

 قابل ذکر است که در برخی از این شوینده­ها مقداری الکل نیز برای ضد عفونی کردن دست­ها استفاده می­شود که مقدار آن بسیار مهم می­باشد. زیرا اگر مقدار آن زیاد باشد سبب از بین رفتن سلول­های طبیعی چربی پوست می­شوند و به پوست آسیب می­رسانند.

استفاده از مواد مغذی و ویتامین­ها نیز می­تواند، یک شوینده را به یک مایع دستشویی خوب تبدیل کند. در این میان برای ایجاد رایحه­ای خوش در دستان بهتر است مایعی را خریداری کنیم که از رایحه­های طبیعی گیاهان برخوردار باشد.

SOAP.jpg

برندهای تولیدکننده مایع دستشویی

ازجمله برندهای تولیدکننده مایع دستشویی میتوان به گلرنگ، اوه، اکتیو، داو، رافونه، صحت، مای، بس، خاکستر، شون، لطیفه، لوکس، لایف کر، درماکلین، ا ب ث اشاره کرد.