location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید ماسک مو

یکی از روش­های تقویتی، ترمیمی و محافظتی از موها استفاده از انواع ماسک­‌های طبیعی مانند ماسک مو روغن نارگیل، خانگی و شیمیایی می­باشد که می­توانند به خوبی به شادابی و براق کردن موها منجر شوند. در کنار ماسک موهای خانگی، میتوانید از ماسک موهای آماده نیز استفاده کنید. این مواد می­توانند برای انواع موها مورد استفاده قرار گیرند و در طولانی­ مدت تاثیر خود را نشان دهند و از همین جهت عنصر مهمی در مراقبت از مو به حساب می آیند.

ویژگی‌­های ماسک مو

ماسک­های مو دارای تنوع زیادی هستند اما قبل از استفاده از هر کدام ابتدا باید شناخت کاملی از وضعیت موهای خود از لحاظ میزان چرب و یا خشک بودن آنها، وز و مجعد بودن و ... داشته باشیم.

بعد از شناخت مو باید به سراغ ماده مناسب برویم، اما به طور کلی انواع این مواد، بهداشتی هستند و سبب تقویت و ترمیم موهای شکننده می­شوند و از نوعی نقش محافظتی نیز برخوردار هستند زیرا از ایجاد موخوره و آسیب به موها جلوگیری می­کنند.

ویتامین ها و مواد مغذی موجود در ماسک مو

عموما این مواد بهداشتی شامل ترکیباتی هستند که انواع ویتامین­های C و E و دیگر مواد مغذی و پروتئینی در آنها یافت می­شود و می­توانند به خوبی روی موها تاثیرگذار باشند و به ساقه­های موها رسیدگی کنند و سبب شادابی آنها شوند.

در بسیاری از انواع این مواد بهداشتی عصاره­هایی از مواد گیاهی و دارویی، روغن­های گیاهی و ... دیده می­شود.

آیا استفاده از ماسک مو برای همه ضرورری است؟

محصولات مراقبتی مو از جمله ماسک مو، برای کسانی که دائما از وسایل حرارتی مانند سشوار و یا اتو مو استفاده می­کنند و یا در حال رنگ کردن و دکلره کردن موهای خود هستند، بسیار مناسب می­باشند و می­توانند به تقویت موهای نازک آنها و ضخیم کردن آنها کمک کنند.

هر چند که استفاده مداوم از وسایل حرارتی و رنگ کردن موها اشتباه است و می­توانند صدمات زیادی به ریشه موها وارد کنند.

روش استفاده از ماسک مو:

در مورد زمان استفاده از انواع این مواد حفاظتی باید به این موضوع اشاره کنیم که می­توانیم در هر زمانی از این روش حفاظتی استفاده کنیم. اما باید قطعا موها کمی مرطوب و نمناک باشند. با این حال بیشتر افراد قبل از حمام و یا بعد از حمام از این ماده استفاده می­کنند.

  • افراد می­توانند اجازه دهند که این ماسک برای ساعاتی در روی موهای آنها باقی بماند. اما باید این نکته مهم را مدنظر داشته باشند که نباید این ماده با ریشه موها تماسی داشته باشد و فقط به روی ساقه­های موها کشیده شود.
  • تعداد دفعات استفاده از این ماده حفاظتی نیز بسیار مهم می­باشد. چون به نوعی به شناخت ما از وضعیت موهایمان بستگی دارد و نباید بیش از حد از آن استفاده کنیم.
  • به طور کلی کسانی که موهای معمولی دارند و فقط به قصد شادابی و براق کردن موهای خود از این ماده استفاده می­کنند، استفاده یک دفعه در هر هفته برای آنها کفایت می­کند.
  • افرادی که دارای موهای نیمه خشک و یا بسیار خشک و شکننده می­باشند، می­توانند دفعات استفاده را به دو تا سه بار در هفته برسانند.

البته گفتنی است بیشتر افرادی که از این ماده حفاظتی استفاده می­کنند، دارای موهای خشکی هستند و افرادی که دارای موهای معمولی هستند، برای شادابی موهای خود از دیگر روش­های مراقبتی استفاده می­کنند.

برندهای تولید کننده ماسک مو:

از جمله برندهای تولیدکننده ماسک مو میتوان به مای، شون، بیول، واتیکا اشاره کرد.

برندها