location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید مسواک

مسواک وسیله ای است که به همراه خمیر دندان جرم و پلاک را از روی دندان ها تمیز کرده و نفسی خوشبو به ما می بخشد.

این وسیله که یکی از اصلی ترین موارد بهداشت دهان و دندان است، در دو نوع ساده و برقی وجود دارد باید توجه کنید که این دو محصول کاربردی یکسان دارند و نکته مهم استفاده مستمر و صحیح از آنها برای تمیز کردن دندان هاست، لذا هیچ تفاوتی ندارد که شما از کدام وسیله استفاده می کنید بلکه بایستی حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بکشید. در ادامه با ویژگی های مسواک های ساده آشنا می شویم.

انواع برس مسواک

این وسیله دارای نوع نرم و سخت است که این صفت ها با توجه به جنس برس آن بکار می رود. طبق نظر متخصصان مسواک های دارای برس نرم بهتر از انواع سخت می باشند، زیرا احتمال آسیب رساندن به مینای دندان و لثه ها، توسط آنها وجود ندارد.

 

کدام شکل سری مسواک بهتر است؟

قسمت سر مسواک که شامل برس آن است عموما به صورت گرد یا مربع ساخته می شوند که دندانپزشکان شکل بیضی و گرد را به دلیل قابلیت دسترسی مناسب تر به فضای پشت و کنار دندان های آسیاب توصیه می کنند.

الگوی برس در کارایی آن موثر است؟

پاسخ بله است؛ شکل قرار گیری مویه های برس در تمیز کردن دندان ها موثر است ، انواع این الگو ها شامل موارد زیر می باشد:

  1. مویه های موج دار
  2. کراس شکل
  3. مخروطی
  4. دایره ای شکل صیقل دهنده و پولیشی

انتخاب الگوی مناسب باید با نظر دندانپزشک باشد.

انواع دسته های مسواک

لازم به توضیح نیست که شکل دسته در کاربرد بهتر وسیله تاثیر گذار است، دسته ای با طراحی مناسب، دسترسی مسواک به سطوح دندان ها در تمام قسمت های دهان را آسان می کند. طراحی دسته این وسیله، شامل چهار شکل اصلی است:

  1. دسته صاف و بدون زاویه
  2. زاویه دار بدون لغزش
  3. زاویه دار انعطاف پذیر