location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
با استفاده از عطر خاص و جذاب باشید

استفاده از عطر، پیشینه ای طولانی دارد؛ از هزاران سال قبل اشراف زادگان با استفاده از عصاره گل ها و چوب های معطر خود را خوشبو می‌ساختند. امروزه نیز عطر به عنوان کالایی لوکس سمبل جذابیت و خاص بودن است.

استفاده از گران قیمت‌ترین لباس ها و جواهرات، اگر خوشبو نباشید، ارزشی ندارند؛ به عبارت دیگر هویت ظاهری شما در اجتماع یا در یک میهمانی در ابتدا رایحه شماست، با استفاده از عطر، این رایحه را خوشبو و ماندگار کنید.

فرمولاسیون ساخت

در فرمولاسیون این محصولات از ترکیباتی استفاده می شود که سبب دسته‌بندی آنها از نظر ماندگاری رایحه می شود. این دسته‌بندی شامل موارد زیر است:

  • ممکن است در ساخت عطر به عنوان خوشبوکننده بدن از ترکیبات ظریف و گاها شیمیایی استفاده شود که ماندگاری طولانی نداشته و قیمت پایینی نیز دارند.
  • استفاده از ترکیبات طبیعی گیاهی، عصاره گل ها و ادویه های مختلف، دوام رایحه عطر را افزایش خواهند داد، این ترکیبات رایحه‌هایی خوشبو و دلنشین داشته و اکثرا ملایم هستند.
  • طولانی ترین رایحه ها نیز مربوط به عطرهایی است که از چوب‌های معطر، عنبر و مشک تشکیل می‌شوند، این عطرها با دارا بودن رایحه‌های قوی و غلیظ طرفدارانی خاص داشته و گران قیمت هستند.

چرا بوی عطر در طول روز تغییر می‌کند؟

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام خروج از خانه از عطری خوشبو استفاده کرده باشید اما در انتهای روز دیگر آن بو را حس نکنید یا بویی متفاوت را استشمام کنید. علت این موضوع به پوست شما، محیط اطراف شما و نیز کیفیت خود عطر مربوط است؛ اگر تعریق پوست شما زیاد یا محیط اطراف شما دارای بویی قوی و غالب باشد می‌تواند باعث تغییر رایحه عطر شما شود.

از طرفی همان طور که در قسمت قبل بیان شد ماندگاری رایحه عطر ها با توجه به ترکیبات آنها متفاوت است.