location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
انواع خوشبو کننده بدن

یکی از روش های حفظ بهداشت فردی خوشبو نگه داشتن پوست و بدن است. برای این منظور ابزارها و محصولات بهداشتی مختلفی وجود دارند.

اگر بخواهیم طبق استانداردهای امروزی در جامعه حضور داشته باشیم، به خوشبو کننده بدن احتیاج داریم؛ نکته کاملا مشخص این است که هیچ کس نمی خواهد بوی بد بدهد، حتی وقتی تنها هستیم.

انواع خوشبوکننده بدن به ما این امکان را می دهد که حتی در گرمترین روزهای سال نیز با آغوشی باز به استقبال عزیزانمان برویم و یا بدون نگرانی، برای گرفتن میله مترو دست خود را بالا ببریم!

انواع خوشبو کننده بدن

محصولات خوشبوکننده بدن از منظر کارکرد به دو دسته کلی تقسیم می شوند: خوشبوکننده ها و ضد تعریق ها که هریک از آنها نیز محصولات مختلفی را شامل می شوند.

تفاوت خوشبوکننده ها و ضد تعریق ها

در فرمولاسیون خوشبوکننده‌ها، روغن‌های معطر، الکل و اسانس های متنوعی به کار می رود که همراه با ترکیبات آنتی باکتریال سبب ایجاد بوی خوش در بدن می شوند؛

اما در فرمولاسیون ضد تعریق ها که به آنها دئودورانت نیز گفته می شود، علاوه ‌بر ترکیبات خوشبوکننده‌، آلومینیم نیز وجود دارد که این ماده باعث کاهش حدود 30 درصدی تعرق بدن میشود.

پس به طور کلی خوشبو کننده ها صرفا بوی خوبی به شما می بخشند در حالی که ضد تعریق ها علاوه بر بوی خوش، باعث کاهش میزان تعرق بدن نیز می شوند.

انواع خوشبوکننده های بدن

اسپری بدن محصولی است که در دو نوع خوشبوکننده و ضد تعریق عرضه می شود؛ این محصول عطری در مقایسه با عطر و ادکلن دارای رایحه ای سبک تر و نرم تر با پخش بوی بیشتر اما با ماندگاری کمتر است و همچنین قیمت پایین تری نیز دارد.

عطرها اساساً ترکیبی از مواد و روغن های اساسی از مرکبات، انواع گل ها و چوب ها  هستند که با ماندگاری بالای رایحه و جذابیت زیاد، بسیار پرطرفدار هستند. این محصولات در رنج قیمتی متنوعی در بازار موجودند و غالبا از سایر محصولات خوشبوکننده بدن گران قیمت ترند.