location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
انواع پاپ کورن یا ذرت بوداده

انواع اسنک و چیپس و پفک و پاک کورن تنقلاتی که مصرف آن ها در بین همه اقشار مردم بسیار رایج است. این تنقلات خوشمزه، به خصوص در بین کودکان و نوجوانان بسیار محبوب هستند.

پاپ کورن یکی از فرآورده­های ذرت است. پاپ کورن یا ذرت بوداده را با نام چسفیل نیز می شناسند که یکی از سالم­ترین انواع این دسته از محصولات است. بعضی از افراد پاپ کورن را با نام پفیلا نیز می شناسند که پفیلا یکی از برندهای تولیدکننده پاپ کرن است.

در این مقاله قصد داریم در مورد پاپ کرن صحبت کنیم. برای آشنایی و شناخت بیشتر نسبت به این موضوع با ما همراه باشید.

برندهای پاپ کرن یا ذرت بو داده

پفیلا، چی توز، مزمز، چاکلز، پمیکس، روکو، باتو، بوشار، لینا، امریکن گاردن و ...

Description: پاپ کورن - طرز تهیه پاپ کورن یا ذرت بو داده خانگی | ایران کوک

نحوه تهیه ذرت بوداده یا چسفیل

طرز تهیه پاپ کورن یا ذرت بو داده به این صورت است که مقدار مشخصی از ذرت در انواع روغن گیاهی یا حیوانی تفت داده می شود. در نتیجه این تفت دادن دانه‌های ذرت پف می کنند و می ترکند و حجم آن‌ها چند برابر می شود.

انواع پاپ کورن یا ذرت بوداده

می‌توان به پاپ کرن انواع افزودنی اضافه کرده و انواع طعم برای آن خلق نمود. از جمله طعم های متداول پاپ کورن می توان به این موارد اشاره کرد:

  • پاپ کورن فلفلی
  • نمکی
  • سرکه ای
  • کچاپ
  • پنیری
  • ساده و رژیمی و بدون نمک

پاپ کرن را به عنوان مخلفات و تنقلات در جشن ها و مراسم ها و دورهمی ها می توان استفاده کرد. همچنین به عنوان میان وعده نیز قابل مصرف است.  

خواص ذرت و پاپ کورن

همانطور که گفته شد پاپ کورن یکی از سالم ترین انواع تنقلات است. چرا که مثل چیپس و پفک، مواد اولیه مضری ندارد. ذرت گیاه بسیار مفید و پرخاصیتی است و خواص آن تا حد قابل قبولی در پاپ کورن نیز وجود دارد.

ذرت نقش مهمی در تجزیه و هضم انواع چربی­های اشباع و غیر­اشباع در بدن دارد. این گیاه از طریق فعال­کردن آنزیم­های گوارشی در پانکراس و معده نقش مهمی در تجزیه چربی­های بدن دارد و بخش اعظمی از انرژی مورد نیاز سلول­های بدن را تأمین می­کند.

 ذرت نقش مهمی در کاهش چربی­های مضر بدن دارد و از تجمع چربی­های مضر مثل کلسترول و LDL در دیواره عروق خونی جلوگیری می­کند و مانع گرفتگی عروق خونی می­شود.

اختلالات گوارشی مثل رفلاکس، تنبلی روده، بیماری های مقعدی و انواع اختلالات روده، در بین عموم مردم رایج است. یکی از مهمترین دلایل رفلاکس معده، عملکرد نامناسب دریچه کاردیا است که باعث ورود مواد غذایی از معده به سمت مری می شود و باعث سوزش و درد در ناحیه معده و مری می شود و در نتیجه میزان اسید در معده افزایش می یابد و به سلول های پوششی معده و مری آسیب می رساند. ذرت در درمان انواع اختلالات گوارشی بسیار مؤثر است چرا که  دارای مواد قلیایی است و مقدار اسید معده را کاهش می دهد.

بیماری­های خود ایمنی یکی از مهمترین بیماری­هایی است که سالانه تعداد زیادی افراد به آن مبتلا می­شوند. یکی از شایعترین بیماری­های خود ایمنی، بیماری آلرژی و حساسیت است. این بیماری باعث بروز انواع لکه­های پوستی و تنگی نفس در افراد می­شود. ذرت نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی دارد.

در ذرت مواد آنتی اکسیدان مختلفی وجود دارد. این مواد در برابر انواع ترکیبات و رادیکال سمی مقابله می­کند و زمینه لازم را برای جلوگیری از انواع آلرژی و حساسیت فراهم می­کند.

با فواید و خواص ذرت می توانید به طور کامل در مجله اینترنتی اکالابلاگ آشنا شوید.  

کلام پایانی

پاپ کورن یا چسفیل یا ذرت بوداده، در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. امیدواریم مطالب ذکر شده در این مقاله مورد پسند و رضایت خاطر قرار گیرد.

برندها