location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید مغز بادام

 مغز بادام یکی از بهترین مغزهای خوراکی در دسته بندی تخمه و مغزهای طعم دار است که مصرف آن در بین مردم بسیار رایج است. درخت بادام در آب و هوای گرمسیری رشد میکند و نیاز به مقدار آب خیلی کمی دارد. 
درخت بادام به دو نوع بادام شیرین و بادام تلخ تقسیم میشود. از مغز بادام تلخ در صنعت داروسازی استفاده میشود.  

روش‌های مصرف مغز بادام 

 •   این نوع مغز بسیار مطبوع و شیرین است. مغز بادام خام دارای خواص بیشماری است. به همین دلیل مصرف این نوع مغز معمولا به صورت خام است.
 • در بسیاری موارد برای از بین بردن خامی این نوع مغز، آن را در روغن تفت میدهند و افزدونیهای مختلفی مثل  نمک و سرکه  به آن اضافه میکنند. در این حالت برخی از خواص بادام از بین میرود.
 • از این نوع مغز، در تهیه انواع مواد غذایی مختلف مثل خورشت بادام استفاده میشود.
 •  از مغز بادام در کارگاه‌های شیرینی پزی، برای تزئین انواع کیک و شیرینی استفاده میشود.
 • در بسیاری از دسرها و بستنی‌ها از این نوع مغز استفاده میشود.
 • در بسیاری از کارخانه‌ها، روغن این نوع مغز در طی روش‌های مختلفی استخراج می شود و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • از روغن بادام در تولید انواع وسایل آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود.

بررسی خواص این نوع مغز 

 

 •  مغز بادام، دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است. مواد آنتی اکسیدان موجود در این نوع مغز، مثل ویتامین-E، از بروز انواع بیماری‌های قلبی، مغزی و انواع سرطان‌ها جلوگیری میکند.
 • مواد آنتی‌اکسیدان با انواع توکسین و سموم ترشح شده از باکتری و سلول‌های جهش یافته بدن، مبارزه می‌کنند و باعث تخریب ساختار این سموم میشوند و باعث تسهیل فرآیند مرگ سلولی خواهند شد. در نتیجه از بروز توده سلولی جلوگیری میکند. 
 • در مغز بادام ویتامین‌های مختلفی مثل ویتامین رتینول و انواع ویتامین‌های گروه B وجود دارد. ویتامین‌ها به عنوان‌کوفاکتور بسیاری از آنزیم‌ها فعالیت میکنند و باعث بهبود و تسریع عملکرد سلول می شوند. ویتامین B12  موجود در این نوع مغز، باعث افزایش ساخت گلبول‌های قرمز بدن می شوند و از بروز انواع بیماری‌ها مثل کم خونی و آنمی جلوگیری میکنند.
 •  اسیدچرب موجود در این نوع مغز، غیر اشباع است. طول زنجیره‌های اسید چرب موجود در مغز بادام کوتاه می باشد و مانع از تجمع کلسترول وLDL  در دیواره عروقی می‌شود و در نتیجه از بروز بیماری چربی خون جلوگیری می کند.
 • در این نوع مغز، مواد معدنی مختلفی مثل آهن، روی و منگنز وجود دارد. آهن در ساخت هموگلوبین و میوگلوبین نقش اصلی را دارد. این دو پروتئین به عنوان حامل اکسیژن عمل میکنند و اکسیژن مورد نیاز سلول های بدن را فراهم می کنند. آهن از بروز انواع بیماری‌های کم خونی جلوگیری میکند. 
 • مغز بادام، باعث تنظیم میزان قند خون میشود. مواد موجود در این نوع مغز، باعث مهار هورمون گلوکاگون میشوند و در نتیجه مقدار قند خون کاهش مییابد. این نوع مغز، در جلوگیری و پیشگیری از انواع دیابت نقش مفید و مؤثری دارد.

مغز بادام به دلیل خاصیت های ذکر شده در بالا و همچنین طعم لذیذ آن در شیرینی پزی و دسرهای مختلف نیز کاربرد فراوان دارد.

برندهای تولید کننده مغز بادام

به طور عمده از تولیدکنندگان مغزبادام میتوان به خشکپاک، مزمز،گلزار و برتر اشاره کرد
 در این مقاله سعی کردیم در مورد خصوصیات مغز بادام برای شما عزیزان صحبت کنیم.

امیدواریم این مقاله که در مورد مغز بادام و خصوصیات این نوع مغز بود، توانسته باشد رضایت خاطر شما را جلب نماید و بهره کافی و لازم را از محتویات و مطالب این مقاله برده باشید. 
 

برندها