location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
آشنایی با انواع تخمه ها و مغزهای طعم دار

انواع تخمه و مغز­های طعم ­دار یکی از مهمترین و بهترین محصولات تنقلاتی محسوب می­شوند که هم خوشمزه اند و هم سالم اند و باعث سلامتی و بهبود عملکرد اندام های مختلف بدن می­شوند.

برخی از انواع تخمه

این نوع تخمه، دانه های میوه هندوانه است که خود بسته به نوع هندوانه می تواند انواع و اندازه های مختلف داشته باشد.

این تخمه هم به صورت درسته و هم به صورت مغزشده به فروش می رسد.

این نوع تخمه، در واقع نوعی تخمه هندوانه است. هندوانه حاوی تخمه ژاپنی،  مزیت خوراکی ندارد و تنها تخمه آن خوراکی است.

این تخمه، تخم گل آفتابگردان است که آن هم می تواند به صورت درسته و یا مغزشده و در انواع طعم های نمکی، لیمویی و فلفلی و ... تولید شده و به فروش برسد.

این تخمه نیز تخم گیاه کدو است و بسته به نوع کدوی آن می تواند اشکال و اندازه های مختلف داشته باشد و این تخمه نیز به صورت درسته و مغزشده به فروش می رسد.

این محصول ترکیبی از تخمه های مغزشده مختلف مثل تخمه آفتابگردان و تخمه کدو و ... است.

Description: مزه دار کردن و بو دادن تخمه آفتابگردان با 2 روش

برخی از انواع مغزهای طعم دار

منظور از مغز بادام، بادام درختی مغزشده است که معمولا تفت داده می شود و بادام بوداده تولید می کند. همچنین به این بادام انواع افزودنی ها مثل نمک و سرکه و ... نیز می توان افزود.

یکی دیگر از انواع مغزهای طعم دار مغز بادام زمینی است که در اصل بادام زمینی مغزشده شده است و تنوع طعم های نوع طعم دار آن بسیار گسترده است. برای مثال بادام زمینی نمکی، سرکه ای، پنیری، فلفلی و ... از انواع مختلف بادام زمینی طعم دار هستند.

فندق نیز مغزشده میوه فندق است که می تواند خام یا بوداده باشد.

Description: تخمه و مغز های طعم دار | هایپر لادن

برندهای تخمه و مغزهای طعم دار

خشک پاک، گلستان، چاکلز، چی توز، مزمز، پنگوئن، گلزار، برتر، دکتر بادام، برفود، وی نات، 125 و ...

 برخی از خواص تخمه ها و مغزهای طعم دار

انواع تخمه مثل تخمه آفتابگردان، تخمه هندوانه و تخمه کدو دارای مواد آنتی­اکسیدان فراوانی هستند و از بروز انواع بیماری­های قلبی و سرطان در بدن فرد جلوگیری می­کنند.

اسید چرب موجود در انواع تخمه و مغزهای طعم­دار مفید می باشد. زیرا این چربی ها دارای زنجیره هایی با  طول متوسط هستند. بنابراین چربی حاصل از  تخمه و مغزهای طعم­دار در دیواره عروق خونی و قلب رسوب نمی کند.

در انواع تخمه و مغزهای طعم­دار مثل مغز چند تخمه و بادام زمینی، ویتامین­های مختلفی مثل ویتامین رتینول، نیاسین، ریبوفلاوین و ویتامینD  وجود دارد. این ویتامین­ها باعث افزایش خونرسانی به عروق خونی می شوند و از انواع بیماری­های کم خونی و سرطان جلوگیری می­کنند.

در انواع تخمه و مغزهای طعم­دار مثل فندق، مغز بادام، بادام زمینی و مغز چند تخمه، مواد معدنی مختلفی مثل روی و منیزیم وجود دارد. منیزیم و روی باعث افزایش خونرسانی به ریشه و فولیکول مو می شوند و از ریزش مو جلوگیری می­کنند.

مصرف تخمه ها و مغزهای طعم دار

سابقه استفاده از انواع تخمه­ها و مغزهای طعم­دار به بیش از هزاران سال پیش باز می­گردد. با پیشرفت علم و دانش پزشکی، شناخت خواص بی­نظیر تخمه و مغزهای طعم­دار افزایش یافت و زمینه لازم برای استفاده از انواع تخمه و مغزهای طعم­دار فراهم شد.

در روزگاران قدیم از انواع تخمه و مغزهای طعم­دار به عنوان تنقلات و دارو استفاده می شد. تخمه و مغزهای طعم­دار دارای خواص دارویی منحصر به فرد هستند.

برندها