location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید لواشک

لواشک یکی از خوشمزه­ترین و بهترین موادخوراکی است که دارای سه نوع مزه شیرین، ترش و ملس است. این ماده خوراکی در بین عموم مردم بسیار رایج است و بسیار پرطرفدار و محبوب است.

در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات انواع لواشک های خانگی و آماده با شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی و شناخت بیشتر نسبت به این موضوع با ما همراه باشید.

مواد تشکیل دهنده لواشک

لواشک به نوعی ماده خوراکی گفته می­شود که از فرآورده­های مختلف مثل میوه­ها و عصاره­های مختلف تشکیل  می­شود. در لواشک از مواد مختلفی مثل انواع روغن، نمک، شکر و سایر مواد افزودنی استفاده می­شود.

  • میوه: در تهیه این ماده خوراکی از انواع میوه­هایی مثل زردآلو استفاده می­شود. زردآلو دارای مقدار زیادی مواد آنتی اکسیدان است و نقش مهمی در جلوگیری و پیشگیری از بروز انواع بیماری­های سرطانی و قلبی دارد. مواد آنتی اکسیدان با انواع ترکیبات و رادیکال­های سمی مبارزه می­کند و از تأثیر این سموم بر سایر سلول­‌های بدن جلوگیری می­کنند.
  • کشمش و آلوچه: در تهیه این ماده خوراکی از انواع کشمش و آلوچه استفاده می­شود. کشمش دارای طبع گرم و خشک است. کشمش یکی از مهمترین تنقلات است که حاوی مقادیر زیادی فسفر و منیزیم است.
  • نمک: در تهیه لواشک از نمک استفاده می­شود. نمک یکی از مهمترین انواع چاشنی لواشک است که باعث افزایش طعم و مزه این ماده خوراکی می­شود. سدیم و پتاسیم نقش مهمی در میزان ترشح هورمون­های تنظیم ­کننده فشار خون دارند.

مراحل تولید لواشک

  • برای تهیه این ماده خوراکی از انواع میوه‌­های مختلف استفاده می­شود. ابتدا میوه­‌های مورد نظر در حالتی که کاملا رسیده هستند، به کارخانه تولید کننده انواع لواشک، فرستاده می­شوند.
  •  در کارخانه، میوه­‌های مورد نظر توسط دستگاه­‌های مختلف شسته می­شوند و برحسب نوع، کیفیت و رنگ تقسیم بندی می­شوند و از نظر خواص مورد بررسی قرار می­گیرند.
  • میوه‌­های شسته  شده در دستگاه‌­های بزرگ که حاوی  مقدار زیادی آب است، قرار می­گیرند  و سپس در  معرض دما و حرارت  بالا قرار می­گیرند و سایر مواد افزودنی به آن­ها اضافه می­شود.
  • وقتی که میوه­ها کاملاً پخته شدند و نرم شدند، توسط صافی­‌های مختلف پالایش می­شوند و عصاره میوه ها در ظرف­های بزرگ باقی می­ماند و سپس به طور مجدد در معرض دما و حرارت قرار می­گیرند تا به غلظت مناسب برسد. سپس در دما و حرارت مناسب قرار می­گیرد و انواع لواشک شکل می­گیرد.

سینی پذیرایی مزه ترش 8 خانهتومان67,000سینی پذیرایی مزه ترش 8 خانه شامل  لواشک 4 طعم قیسی آلو سیاه آلو طلایی آلو جنگلی آلبالو سیاه آلبالو قرم… |  Cake, Food, Breakfast

فروشگاه زنجیره­ای افق کوروش

فروشگاه زنجیره­ای افق کوروش یکی از مهمترین و بهترین فروشگاه­هایی است که در چند سال اخیر در زمینه  فروش انواع محصولات غذایی و بهداشتی فعالیت می­کند و در این زمینه به موفقیت­های بزرگی دست یافته است. قیمت و کیفیت مناسب محصولات این فروشگاه، یکی از مهمترین دلایل موفقیت این مجموعه است.

برندها