location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید کلوچه

کلوچه یکی از انواع خوراکی­هایی است که مورد استفاده عموم مردم قرار می­گیرد. امروزه تعداد زیادی کارخانه در زمینه تولید کیک، کلوچه و شیرینی فعالیت می­کنند و نقش مهمی در صادر­کردن این محصولات به سایر کشور­های جهان دارند.

در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات انواع این نان شیرین با شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی و شناخت بیشتر نسبت به این موضوع با ما همراه باشید.

کلوچه چطور تهیه میشود؟

کلوچه به نوعی ماده خوراکی و نان شیرین گفته می­شود که بافت نرمی دارد. این ماده خوراکی به دو صورت سنتی و صنعتی تهیه می­شود.

این نان شیرین بیشتر در شهر­های شمالی کشور ایران تولید می­شود و به سایر مناطق کشور ارسال می­گردد.

 کیفیت ومرغوبیت کلوچه­های تولید شده در ایران به گونه­ای است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد و سالانه به کشور­های مختلفی صادر می­گردد.

خمیر کلوچه

در تهیه خمیر این نان شیرین از انواع آرد ساده و غنی شده استفاده می­شود. برای تولید انواع کلوچه از آرد­های مختلفی مثل آرد ذرت، برنج، جو و گندم استفاده می­شود.

 آرد ساده به آردی گفته می­شود که با ترکیبات مختلفی مثل انواع ویتامین و پروتئین­ها غنی نشده باشد و در نتیجه ارزش غذایی کمتری نسبت به انواع آرد غنی شده دارد.

امروزه انواع مختلفی از کلوچه رژیمی تهیه می­شود. در تهیه این نوع نان شیرین از مقدار کمتری شکر استفاده می شود.

استفاده از ادویه برای طعم دهی کلوچه ها

در تهیه خمیر این نوع نان شیرین، از انواع ادویه­جات مثل دارچین و زیره استفاده می­شود. این ادویه جات علاوه بر بهبود طعم کلوچه، دارای خواص متعددی نیز هستند که در ادامه به آنها اشاراه می‌کنیم:

  • دارچین: دارای طبع گرم است و نقش مهمی در تعادل و تنظیم ترکیبات صفرا و کبد دارد. دارچین دارای مزه تند و عطر معطری است که بر میزان طعم‌ و عطر انواع کلوچه های تولید­شده می­افزاید.
  • زیره: یکی از مهمترین و مقوی­ترین گیاهان خوراکی است که در بین عموم مردم مورد استفاده قرار می­گیرد. از زیره برای افزایش عطر و طعم  انواع کیک­ها و نان­های شیرین استفاده می­شود. در زیره مقدار زیادی مواد آنتی­اکسیدان وجود دارد. مواد آنتی اکسیدان، نقش مهمی در جلوگیری از بروز انواع بیماری­های سرطانی و قلبی دارند. این مواد با انواع ترکیبات سمی که توسط میکروب­ها و سلول­های مختلف تولید می­شود، از طریق مکانیسم­های پیشرفته­ای مبارزه  می­کنند و باعث خنثی شدن اثر این ترکیبات سمی می­شوند.‌

فروشگاه زنجیره ای افق کوروش

فروشگاه زنجیره­ای افق کوروش یکی از مهمترین و بزرگترین فروشگاه­هایی است که در زمینه فروش انواع محصولات غذایی و بهداشتی فعالیت می­کند.

 این فروشگاه، تعداد زیادی شعبه در مناطق مختلف کشور دارد. کیفیت و مرغوبیت محصولات عرضه­شده در این فروشگاه بسیار مناسب است.

  با توجه به افزایش مشغله­های کاری و انواع آلودگی­های محیطی، فروشگاه اینترنتی اکالا مدتی است که در زمینه فروش انواع محصولات به صورت آنلاین فعالیت می­کند و زمینه مناسبی را برای خرید اینترنتی مردم فراهم کرده است.

برندهای تولیدکننده کلوچه

از جمله معروف ترین این برندهای میتوان به نان آوران، درنا، ستاک، ویتانا، گرجی، نادری، آشنا، دلاتو و نادی اشاره کرد.

برندها