location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید کیک

کیک یکی از مهمترین انواع نان­های شیرین است که مورد استفاده عموم مردم قرار می­گیرد. امروزه تعداد زیادی کارخانه در زمینه تولید انواع کیک، کلوچه و شیرینی فعالیت می­کنند.

 در این مقاله قصد داریم در مورد انواع این ماده خوراکی با شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی و شناخت بیشتر نسبت به  این موضوع با ما همراه باشید.

Description: بهترین طرز تهیه کیک ساده اسفنجی با پف زیاد + مواد لازم | دکور پلاس

انواع خمیر کیک

در تهیه خمیر کیک از انواع آردساده، غنی شده، گندم، جو و آرد ذرت استفاده می­شود. هر چقدر که رنگ آرد تیره­تر باشد، دارای خواص بیشتری است و ارزش غذایی آن بیشتر است. آرد ذرت، دارای خواص بی­شماری است و برای تهیه انواع نان شیرین مورد استفاده قرار می­گیرد.

 امروزه برای تهیه انواع کیک خانگی از آرد غنی شده استفاده می­شود. آرد غنی شده به آردی گفته می­شود که با انواع ویتامین ها و پروتئین های مختلفی ترکیب شده است

خمیر کیک

در تهیه خمیر این نوع ماده خوراکی، از انواع پودر میوه­های مختلف مثل پودر پرتقال، سیب و موز استفاده می­شود. پودر پرتقال حاوی مقدار زیادی ویتامین آسکوربیک اسید است.

 در تهیه خمیر این نوع نان شیرین از انواع شیرین­کننده­های طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود. شکر باعث افزایش قند خون می­شود و به سلول­های بدن آسیب می­زند و زمینه لازم را برای پوسیدگی دندان فراهم می­کند.

به همین دلیل امروزه سعی می­شود که به جای شکر از انواع شیرین کننده­‌های طبیعی مثل شیره خرما، شیره انگور و عسل استفاده کنند.

برندهای تولیدکننده کیک

از برندهای تولیدکننده کیک میتوان به درنا، شیرین عسل، نان اوران، شیبا، درنا، بینگو، پچ پچ، گرجی، نادری، اشنا، محیا اشاره کرد. برای مشاهده بهترین برند کیک به اکالارنک مراجعه کنید.

برندها