location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
  با انواع شیره بیشتر آشنا شویم!

شیره یکی از مهمترین خوراکی­های شیرین و طبیعی است که به عنوان وعده غذای اصلی یا میان وعده مورد استفاده قرار می­گیرد. امروزه در تعداد زیادی کارخانه، این ماده خوراکی به دو صورت طبیعی و سنتی درست می‌شود. این خوراکی شیرین، نقش مهمی در تأمین انرژی بدن دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات این نوع خوراکی با شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی و شناخت بیشتر نسبت به این موضوع با ما همراه باشید.

Description: فروش شیره انگور اصل در کشور - بازار خرید و فروش انواع شیره خوراکی | شیره کده

انواع شیره:

شیره‌های خوراکی از مواد و میوه‌های مختلفی تولید می‌شوند که جزو محصولات صبحانه معمولا با نان یا به صورت جدا سرو می‌شوند. از معروف‌ترین شیره‌ها می‌توان به شیره‌های خوراکی زیر اشاره کرد:

  • شیره انگور
  • شیره خرما
  • شیره توت
  • شیره انجیر
  • شیره ارده
  • سه شیره( ترکیب سه شیره خرما، انگور و توت سفید)

بررسی خواص شیره

شیره به نوعی مایع شیرین با غلظت مناسب گفته می­شود که در طی فرآیندهای مختلف از انواع میوه­ها و خرما استخراج می­شود. امروزه با توجه به اینکه شکر آسیب  زیادی به بدن می­زند و شرایط مناسبی را برای بروز انواع بیماری­های قلبی و خونی فراهم می­کند، لذا از شیره به عنوان جایگزین طبیعی شکر در بسیاری از کارخانه­‌ها و کارگاه­‌های تولید کننده انواع شیرینی استفاده می­شود.

شیره دارای طبع گرم است و باعث کاهش مزاج سرد افراد می­شود و زمینه مناسبی را برای کاهش ترکیبات سمی در کبد و صفرا فراهم می­کند. سردی مزاج عامل بسیار مهمی در بروز انواع بیماری­های خود ایمنی و قلبی است. هر چقدر که میزان سردی مزاج بیشتر باشد، در نتیجه بروز بیماری­هایی مثل اختلالات گوارشی بیشتر می‌شود. رفلاکس معده یکی از مهمترین بیماری­های گوارشی است که بر اثر اختلال در دریچه کاردیا ایجاد می‌شود.

 شیره به دو صورت سنتی و خانگی تولید می­شود. هر چقدر که کیفیت و مرغوبیت میوه یا گیاه بیشتر باشد، در نتیجه کیفیت شیره تولید شده نیز بهتر است. در کارخانه ابتدا میوه‌­ها با گیاهان مورد نظر در طی فرآیند­های مختلف شسته می­شوند و سپس از طریق حلال­‌های مختلفی در طی واکنش­های شیمیایی یا طبیعی، مایع غلیظی از میوه یا گیاه مورد نظر استخراج می­شود. به این مایع نسبتا غلیظ، شیره گفته می­‌شود.

 کنترل کیفی در همه مراحل تولید شیره توسط دستگاه­های پیشرفته به طور کامل صورت می­گیرد. در صورتی که کیفیت و مرغوبیت این ماده خوراکی مناسب نباشد، از روند تولید خارج می­شود. وزن، غلظت و رنگ این ماده خوراکی به طور متناوب بررسی می­شود.

برای خوردن شیره با انواع نان می‌توانید طرز تهیه نان‌های مختلف را در اکالا بلاگ مشاهده کنید.

فروشگاه اینترنتی اکالا

فروشگاه اینترنتی اکالا یکی از مهمترین فروشگاه­هایی است که در چند سال اخیر توانسته است جایگاه مناسبی را در بازار خرید و فروش به خود اختصاص دهد. یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش فروش در یک  فروشگاه می­شود، کیفیت و قیمت محصولات آن است. هر چقدر که قیمت مواد غذایی و بهداشتی مناسب­تر باشد، اعتبار فروشگاه بیشتر است. خرید اینترنتی یکی از مهمترین و آسان ترین راه­های خرید است. امروزه با توجه به افزایش مشغله‌­های کاری، انواع آلودگی­های صوتی و محیطی و افزایش ترافیک، تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی تأسیس شده است. فروشگاه اینترنتی اکالا یکی از مهمترین فروشگاه‌های اینترنتی است که به طور شبانه روزی به مردم خدمت‌رسانی می‌کند. خرید اینترنتی هیچوقت محدودیت زمانی و مکانی ندارد و مردم می­توانند در هر بازه زمانی، اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنند.

عرضه اولیه سهام فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با نماد "افق" - سیگنال

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد خصوصیات شیره با شما عزیزان صحبت کنیم. امیدواریم نکات ذکر شده در این مقاله مورد پسند و استفاده شما قرار گیرد.

برندها