location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
روغن زیتون

روغن زیتون یکی از انواع روغن‌های مایع است که از دانه زیتون به دست می‌آید و کاملا گیاهی و به همین دلیل مفید و بدون ضرر است.

برندهای ایرانی روغن زیتون

روغن زیتون فرابکر ارگانیک اکسیر، کریستال طلایی، روغن زیتون لادن، گیلوان، روغن زیتون اویلا، روغن سی سام، قزل اوزن، بوریتو، سفیدرود، پیک، روغن زیتون یک و یک، روغن زیتون فامیلا، روغن زیتون اتکا و ... از جمله برندهای تولیدکننده روغن زیتون هستند.

انواع روغن زیتون

روغن زیتون می‌تواند تصفیه شده و یا تصفیه نشده باشد. همچنین روغن زیتون دو حالت بودار و بدون بو دارد.

  • روغن زیتون خام یا بکر

تصفیه نشده و سرشار از آنتی اکسیدان است و از نظر عطر و طعم کیفیت پایین‌تری نسبت به سایر انواع روغن زیتون دارد.

این نوع روغن زیتون را می‌توانید در سالادها و غذاهای سرد به کار ببرید. در استفاده از این نوع از روغن زیتون در پخت و پز حتما از حرارت ملایم استفاده کنید.

  • روغن زیتون فرابکر

برترین نوع روغن زیتون به حساب می‌آید و از نظر مزه تلخ و تند است و بوی تندی نیز دارد. این نوع از روغن زیتون را در سالادها و پاستاها استفاده کنید. روغن زیتون فرابکر در برابر حرارت مقاوم نیست و باید درجه حرارت خیلی پایین تنظیم شود.

  • روغن زیتون تصفیه شده

این نوع روغن در سرخ‌کردنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای عطر و بوی ملایمی است و در طی فرایندی، خاصیت آنتی اکسیدان آن از بین می‌رود.

  • روغن زیتون تصفیه نشده

نقطه دود بالایی دارد و برای انواع کباب‌ها و سرخ‌کردنی‌ها مناسب است. بدون بو و از نظر مزه طعم اصلی زیتون را داراست. در بیشتر پخت و پزها کاربرد دارد و طعم خوبی به غذاها می‌دهد.

  • روغن زیتون خالص

در این نوع از روغن زیتون، روغن زیتون بکر با روغن زیتون تصفیه شده مخلوط شده و طعم و مزه آن متغیر است. این نوع روغن زیتون دارای ویتامین ای و خالص است و با اطمینان کامل می‌توانید آن را استفاده کنید.

روغن زیتون مرغوب را چگونه می‌توان تشخیص داد؟

نوع مرغوب و با کیفیت روغن زیتون خلوص بالایی دارد و رنگ زرد مایل به سبز دارد و بوی زیتون می‌دهد.

همچنین هنگام خوردن، در ابتدا طعم شیرینی را احساس می‌کنید و در انتها مزه تلخی می‌دهد.

فواید روغن زیتون

روغن زیتون برای بدن بسیار پرخاصیت است و کاربردهای زیادی در مصارف غذایی دارد. فواید روغن زیتون برای سلامتی بدن تضمین شده است.

روغن زیتون خواص درمانی دارد و به روغن جادویی معروف است. روغن زیتون سرشار از پلی فنل است که در حفظ سلامت قلب و پایین‌آورنده کلسترول خون است.

روغن زیتون برای درمان موخوره و حفظ سلامت و شادابی پوست و مو بسیار توصیه شده است. همچنین به دلیل خاصیت روان‌کنندگی در درمان یبوست درمانی بی‌همتا است.

روغن زیتون مانند سایر انواع روغن مایع، دارای اسید چرب غیر اشباع است و در سوخت و ساز بدن موثر است. روغن زیتون سرشار از امگا 3 و برای گوارش بسیار مفید است. با استفاده از روغن زیتون می‌توانید هورمون‌های بدنتان را تنظیم کنید.

کاربرد روغن زیتون

از روغن زیتون می‌توانید در انواع غذاها و سالادها استفاده کنید. روغن زیتون خوراکی را تهیه کنید و در پخت و پز و سرخ‌کردنی‌های سبک به کار ببرید.

از روغن زیتون در تهیه انواع غذاها و سالادها مثل سالاد ماکارونی، سالاد سزار، سالاد کاب، جوجه کباب، شنیسل مرغ، پیتزا، گلت، لازانیا، استیک مرغ، سس پستو، پنینی و هزاران غذا و پیش غذا استفاده کنید.

روش نگهداری روغن زیتون

روغن زیتون را در شیشه‌های تیره و دور از نور نگهداری کنید تا کیفیت خود را از دست ندهد. 

 

برندها