location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع رشته

ماکارونی و رشته محصولاتی از جنس خواروبار هستند که تکنولوژی تولید خاصی دارند.

رشته یک فرآورده خمیری است و از محصولاتی است که با آن میتوان انواع غذاهای سنتی درست کرد، به همین دلیل می توان گفت در خانه هر ایرانی شما میتوانید انواع و اقسام رشته ها را پیدا کنید.

انواع رشته

از انواع مهم رشته می توان به رشته آش، رشته سوپ و رشته پلویی اشاره کرد که در ادامه هر کدام بررسی خواهند شد.

برندهای رشته

گلها، سمیه، رشته سوپی زر ماکارون، رشته آش انسی، جهان، تک ماکارون، مک، رشد، ترخینه، ممتاز، رشته سوپ شهریزاد، رودیسا، رشته پلویی هدیه طلا، میراث، کامیشا، فیروزه، رشته آش میلاد، حاجت و ...

  رشته آشی

  رشته آش یکی از انواع رشته است که در تهیه آش رشته (یکی از انواع آش) از آن استفاده می‌شود. رشته آشی نسبت به سایر انواع رشته کلفت تر است و قطر بیشتری دارد.

  آش یکی از غذاهای سنتی ایرانی است که خود شامل انواع و اقسام متفاوتی است. طرز تهیه آش رشته را در اکالا بلاگ ببینید.

  رشته سوپی

  از دیگر انواع رشته، رشته سوپ است که با نام ورمیشل نیز شناخته می شود. همان طور که از نامش نیز مشخص است، کاربرد اصلی رشته سوپی در تهیه انواع سوپ هاست. طرز تهیه سوپ دیوران ترکیه ای را در مجله اکالا بلاگ ببینید.

  در ترکیب رشته سوپی بتاکاروتن نیز وجود دارد. رشته سوپی خام است و پخته نشده است. اگر علاقه مند به انواع سوپ هستید و یا در مهمانی های خود به عنوان پیش غذا از سوپ استفاده می کنید، رشته سوپی جزو مواد پرمصرف شما باید باشد.

  رشته پلویی

  از دیگر دسته بندی این محصولات، رشته پلویی است. نوع آرد و نوع تهیه رشته پلویی با بقیه انواع رشته متفاوت است. این رشته از رشته آشی نازکتر است.

  رشته پلویی را تفت می دهند و معمولا طعم شوری دارد و از این رو در مصرف نمک به همراه آن باید بسیار دقت کرد. رشته پلویی سبوس بیشتری دارد و رنگ آن تیره تر است.

  رشته پلویی را در تهیه پلو و به صورت ترکیبی به کار میبرند و رشته پلو درست می کنند. طرز تهیه رشته پلو را در مجله اینترنتی اکالا بلاگ می توانید ببینید.

  ترکیبات رشته

  اصلی ترین ماده رشته، آرد گندم است. از مواد دیگر رشته می توان موارد زیر را نام برد:

  • نمک
  • آب
  • آرد بادام زمینی
  • آرد سویا
  • گلوتن
  • آسکوربیک اسید

  طرز تهیه رشته

  مواد تشکیل دهنده انواع رشته فرق دارد، همچنین میزان نگه داری و تاریخ انقضای آن ها نیز متفاوت است.

  اما در حالت کلی می توان گفت مواد اولیه و اصلی رشته مثل آرد گندم و نمک را خوب مخلوط و یکنواخت می‌کنند؛ سپس با اضافه نمودن آب به شکل خمیر در آورده و پس گذشت زمان لازم، توسط دستگاه های مخصوص در قطرهای مختلف به شکل رشته درآمده و بعد به ابعاد مشخصی برش داده می شوند.

  سپس در دستگاه های مخصوصی خشک می شوند. در نهایت هم بسته بندی شده و به دست خریداران می رسند.

  برندها