location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید نودل

نودل را در جهان به عنوان یکی از سریع ترین و فوری ترین غذاهای موجود می شناسند و همچنین میتوان به این نکته اشاره نمود که نه تنها در ایران در بسیاری از کشور ها نیز میتوان این محصول را یافت.

اگر زمان زیادی را ندارید که برای تهیه یک وعده غذایی بگذارید، میتوانیم به شما توصیه کنیم تا از این مقاله نگذرید چرا که میتوانید در این قسمت طرز تهیه این غذا را به خوبی آموزش ببینید و آن را در کوتاه ترین زمان ممکن تهیه نمایید.

نودل یکی از غذاهای شرقی معروف در کشورهایی مانند کره و چین است و میتوان آن را زیرمجموعه ماکارونی و لازانیا دانست.

از این ماده برای بسیاری از غذاهای سنتی خود استفاده میکنند و می توانید آن را در انواع غذاهای آسیای شرقی ببینید.

برندهای تولیدکننده نودل

سال هاست که نودل با انواع برند های مختلف در بازار ایرانی قرار گرفته است و بسیاری از افراد از این غذای فوری خریداری میکنند.

از جمله این برندها میتوان به هاتی کارا، الیت، نامشخص، جهان، کوپا، نودیلند، آماده لذیذ و مهنام اشاره کرد.

نودل چگونه تولید میشود؟

نودل یک غذای کامل است که از رشته های فرنگی تهیه خواهد شد.

 • این رشته ها از برش خمیر هایی که عمل آوری نشده اند تهیه میشود. این محصول ها را معمولا از آرد گندم تهیه میکنند اما نودل برنجی را نیز در میان آن ها میتوان مشاهده کرد که ماده اصلی تشکیل دهنده این محصول برنج است یا بهتر است بگوییم آرد برنج است.
 • این محصول دارای اشکال مختلفی هستند ولی معمول ترین شکلی که خواهند داشت، حالت موجی شکل بوده و عمدتا به این حالت دیده خواهند شد.

انواع نودل موجود در بازار

با توجه به ادویه هایی که در این محصول ها به همراه بسته بندی برای خریداران قرار خواهد گرفت، میتوان گفت که دارای طعم های متفاوت و مختلفی هستند که از این طعم ها به موارد زیر اشاره خواهیم نمود.

 1. نودل قارچ و پنیر
 2. نودل گوشت
 3. نودل مرغ
 4. نودل مرغ و گوجه
 5. نودل گوجه فرنگی
 6. نودل زنجبیل

و هزاران تنوع دیگر که در تهیه این محصولات از آنها بهره گرفته اند تا بتوانند با این نکته همه ذائقه های موجود را پوشش دهند.

ارزش غذایی نودل

همان طور که بیان کردیم این محصول از ماده اصلی آرد گندم تهیه میشود و میتوان گفت که نودل به دلیل دارا بودن آرد گندم دارای خواص و مواد معدنی بیشماری است.

 از طرفی به همین دلیل است که در ردیف غلات هرم غذایی آن را میتوانیم قرار دهیم و هر از گاهی از آن به عنوان غذای فوری و کامل استفاده نماییم. اما در نظر داشته باشید که بهترین راهکار و بهترین انتخاب ممکن تولید این محصولات به صورت خانگی و بدون مواد افزودنی خواهد بود.

طرز تهیه نودل

برای تهیه نمودن غذایی خوشمزه قطعا باید مدت زمان طولانی را نیز صرف پختن آنها کنیم. اما دیگر نگران وقت و تایم خود نباشید چرا که این محصول به کمک شما خواهد آمد و مشکلات شما را حل خواهد نمود.

کافی است آب را در قابلمه ای به جوش آورده و در نهایت نودل را به وسیله انواع چاشنی ها با یکدیگر مخلوط نموده و به آن زمان دهیم سپس غذای شما آماده است. با توجه به ذائقه خود میتوانید انواع مواد غذایی را نیز به آن اضافه نمایید.

ویژگی های مثبت نودل

 • آسان پخت است.
 • غذایی کامل بوده.
 • کربوهیدرات آن پایین است.
 • دارای انواع مختلف مطابق با انواع ذائقه ها است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برندها