location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید ماکارونی

 

ماکارونی به عنوان یکی از غذاهای جدید از دسته خواربار است که بسیاری از کودکان به جرات میتوان گفت به آن علاقه شدیدی دارند.

به همین دلیل است که خرید ماکارونی تقریبا همیشه عنصری جدانشدنی از لیست خریدهای سوپرمارکتی هر خانوار است.

این غذا همچنین دارای املاح و مواد معدنی بیشماری نیز هست و میتوان با این نکته یادآوری نمود که دیگر نگران تغذیه کودکان خود نباشید و با تهیه این غذا به عنوان وعده غذایی کامل در سلامت غذایی فرزندان خود سهیم باشید.

 ماکارونی از محبوب ترین اقلام خرید

طرز تهیه ماکارونی بسیار ساده بوده و مستلزم چند دقیقه زمان گذاشتن است، به همین دلیل مادران بسیار علاقه مند به تهیه این غذا هستند.

 اگر به یک فروشگاه سری بزنید خواهید دید که در هر سبدی که به صندوق خواهد آمد یک یا چند عدد از بسته های این محصول است. همه روزه در جهان از این بسته ها به فروش میرسد و مردم با این ماده اولیه انواع ماکارونی ها و انواع پاستا ها را با مواد اولیه متنوع تهیه نموده و مورد استفاده قرار خواهند اد.

ایتالیا مهد پاستا و ماکارونی

این محصولات محبوبی که بیان شد از خواستگاه خود یعنی ایتالیا تا کشور عزیزمان آمده اند و جای خود را در منوی غذاهای ما و رستوران های ما باز کرده اند. نه تنها امروزه در ایران بلکه در بسیاری از کشور های جهان مردم بسیاری به این غذا ها علاقه نشان داده و آن ها را وارد وعده های غذایی خود کرده اند.

مواد تشکیل دهنده ماکارونی

هر محصولی برای تهیه شدن به مواد اولیه نیاز دارد اگر این ماده اولیه دارای مرغوبیت باشند میتوان گفت محصول نهایی نیز دارای کیفیت قابل قبولی خواهد بود. مواد تشکیل دهنده این محصول به قرار زیر است:

  1. آرد گندم
  2. گلوتن
  3. بتاکاروتن
  4. آب

با این متریال و مواد اولیه ابتدا خمیری را تهیه نموده و به شکل های مختلفی به وسیله دستگاه تبدیل خواهند شد و در نهایت در بسته بندی خاصی به بازار عرضه میگردد.

روش نگهداری از ماکارونی

ماکارونی یا پاستا را میتوان در جای خشک و خنک نگه داری نمود. در زمانی که از یک بسته ماکارونی استفاده نمودید و به بیشتر از نصف آن احتیاج نداشتید، یادتان باشد حتما درب این محصول را به خوبی بسته تا حدالامکان بتوانید برای چند روز آن را در جای خشک و خنک مانند کابینت آشپزخانه نگهداری نمایید.

جایگاه ماکارونی در هرم غذایی

همان طور که بیان شد ماکارونی را به عنوان یک غذای کامل و یک وعده ی پرخاصیت بر میشمرند، چراکه این محصول از دسته غلات ها به شمار می رود و دارای خواص مختلف مانند انواع ویتامین ها و کربوهیدرات هاست.

همچنین می توان گفت به دلیل بالا بودن میزان کربوهیدرات افرادی که دارای اضافه وزن هستند از آن گریزانند و آن را از سبد هرم غذایی خود حذف کرده اند.

همان طور که میدانید در هرم غذایی غلات مانند نان و ذرت و آرد و همچنین ماکارونی و انواع آن در جایگاه ویژه ای قرار دارند.

اشکال مختلف ماکارونی

  1. فرمی: این مدل از محصول دارای انواع مختلفی از شکل هاست و میتوان آن را در هر مارکتی خریداری نمایید.
  2. رشته ای: این مدل نیز دارای ابعاد مختلفی در نوع خود است که با توجه به نوع نیاز میتوانید آن ها را تهیه نمایید.

برندهای تولیدکننده ماکارونی

ازجمله برندهای تولیدکننده ماکارونی و رشته میتوان به  هاتی کارا، گلها، رز، الیت|، شیرین عسل، انسی، جهان، مک، کوپا، آماده لذیذ، مانا، رشد، مهنان، اطلس اشاره کرد.

برای مشاهده محبوب ترین برند ماکارونی میتوانید به اکالارنک مراجعه کنید.

برندها