location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
خرید لازانیا

لازانیا را امروزه یکی از غذاهای جدید و مدرن می دانند که بسیاری از افراد از آن استقبال نموده و این غذا را به عنوان یکی از غذاهای مورد علاقه خود برمی گزینند.

اما برای تهیه این غذا حتما به فر نیاز داریم؟ آسان ترین نوع لازانیایی که میتوانیم تهیه کنیم کدام است؟ و همچنین چند نوع از این محصول در بازار فروش موجود هستند؟ همه مواردی خواهد بود که میخواهیم در این متن به آنها اشاره نماییم.

از ماکارونی تا لازانیا

از دیرباز همه ما ماکارونی را خوب میشناسیم و میدانیم یکی از غذاهایی است که به شدت دارای طرفدار بوده و افرادی نیز هستند که آن را باب میل ندانسته و به آن گرایشی ندارند، اما با وجود اینکه ماکارونی و لازانیا از یک خانواده هستند،  هیچ فردی را نخواهید دید که لازانیا دوست نداشته باشد و یا این که از این محصول و غذا استقبال نکند.

انواع لازانیا

هر محصولی که به بازار عرضه خواهد شد بعد از مدتی به دلیل تکراری شدن مزه و طعم دچار پایین آمدن نرخ فروش شرکت تولید کننده خود خواهد شد، به همین دلیل شرکت ها و کارخانه جات تولید کننده این محصولات هر روزه بر این باورند که با تفکری به جا بتوانند محصولات خود را به روز تر نموده و کیفیت آن را نیز بالا ببرند تا بتوانند سهم فروش خود را در بازار ثابت نگه دارند. یکی از این محصولات لازانیا است، همان طور که میدانید دو نوع لازانیا در بازار موجود است:

  1. لازانیا آماده: لازانیایی که برای پخته شدن در آن به مدت زمان بسیار کمتری نیاز داشته و در صورت خرید این محصول میتوانید در کمترین زمان ممکن یک بشقاب پر از این غذا داشته باشید.
  2. معمولی: یکی از ابتدایی ترین نوع های این محصول میباشد که برای پخت باید حداقل چن دقیقه زمان کافی را قرار داده و سپس با آبکشی میتوانید ادامه روند تولید این غذا را پشت سر قرار دهید.

طرز تهیه لازانیا

در منوی انواع رستوران ها میتوانید موارد مختلفی با نام این غذا را مشاهده نمایید، چرا که این غذا با توجه به سلیقه شما می تواند تغییراتی را داشته باشد و با توجه به این تغییرات میتوان گفت که مزه آن ها نیز تغییر خواهد نمود. اما اصلی ترین نوع لازانیا به شکل زیر تهیه میشود.

  • ابتدا ورقه های این محصول را در آب در حال جوش ریخته تا از حالت خشک به حالت نرم تغییر حالت دهد. در تابه ای جداگانه می توانید پیاز را تفت داده و گوشت چرخکرده را با آن اضافه نموده و در نهایت پوره گوجه یا رب گوجه فرنگی را برای رنگ دهی و مزه خوب اضافه خواهیم نمود.
  •  در نهایت ادویه و انواع چاشنی ها را نی به این مواد اضافه کرده. حال بعد از پخته شدن این ورقه ها می توانید لایه لایه از مواد و ورقه ها را پشت سر هم قرار داده و در نهایت از پنیر پیتزا استفاده کرده و در فر به مدت زمان مشخصی قرار داده، حال می توان گفت غذای خوشمزه شما آماده است.
  • البته طرز تهیه لازانیا فوت و فن های خاص خودش را دارد که پیشنهاد میکنیم در اکالابلاگ مطالعه کنید.

مزیت لازانیا نسبت به ماکارونی

  1. از ماکارونی محبوبیت بیشتری داشته.
  2. روش پخت ساده ای دارد.
  3. سرعت آماده سازی این غذا بالا است.
  4. میتوانید با هر ماده ای که میخواهید لابه لای  این غذا را پر نموده و نوش جان کنید در نتیجه تنوع الایی نیز دارد.

با توجه به این ویژگی ها میتوان گفت لازانیا همواره در سفره های ایرانی به عنوان غذایی فرنگی باقی خواهد ماند.

برندها