location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید لپه

لپه  یکی از انواع حبوبات و سویا است که در اکثر غذاهای ایرانی به کار میرود. لپه خواص بیشماری دارد که در ادامه به آنها اشاره ‌میکنیم.

برندهای تولیدکننده لپه:

لپه‌ها را به صورت کیلویی و یا فله و همچنین به صورت بسته بندی شده میتوانید خریداری کنید. لپه‌های بسته بندی شده گوناگون با برند‌های متنوع تولید شده اند که انتخاب هر کدام به سلیقه افراد و همچنین ذائقه آن‌ها بستگی دارد.

لپه‌ها اغلب در بسته‌های 250 گرمی، 600 گرمی، 400 گرمی، 900 گرمی و ... تولید شده اند. از برند‌های تولید کننده لپه‌های بسته بندی شده می‌توان به برند خشک پاک، برند فتمیلا، برند هلیا، برند گلستان و ... اشاره کرد.

لپه و ارزش غذایی آن :

لپه ارزش غذایی بالایی دارد. به عبارت دیگر در ساختار این ماده غذایی مواد معدنی و ویتامین‌های زیادی وجود دارد که هر کدام در بدن نقش منحصر به فردی می‌کند.

از مواد معدنی موجود در ساختار لپه میتوان به ویتامین ب6، ویتامین کا، ویتامین ایی، ویتامین ث و ... اشاره کرد.

 100 گرم از این ماده غذایی شامل 5/1 گرم کالری، 392/1 میلی گرم سدیم، 63 گرم پتاسیم، 0/13 گرم پروتئین، 28 درصد کلسیم، 15 درصد آهن، 45 درصد ویتامین بی 6 و ... وجود دارد. در نتیجه مصرف لپه به تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن کمک می‌کند.

مصرف لپه چه فوایدی برای بدن دارد؟

ماده غذایی نامبرده خواص زیادی دارد که می توان به تامین انرژی و مواد معدنی مورد نیاز بدن اشاره کرد. این ماده غذایی خواص درمانی زیادی دارد به عنوان مثال این ماده در رفع مشکلات پوستی، رفع مشکلات کلیه، کاهش وزن، مشکلات گوارشی، کم خونی و ... بسیار موثر است. به عبارت دیگر :

  • یکی از خواص درمانی ماده غذایی نامبرده، کاهش فشار خون می‌باشد. همان طور که گفته شد این ماده غذایی سرشار از پتاسیم است. پتاسیم به گشاد کننده عروق معروف است و گرفتگی رگ ها را درمان می‌کند، در نتیجه از این ماده می‌توان جهت کاهش فشار خون استفاده کرد.
  • از دیگر خواص ماده غذایی نامبرده، درمان کم خونی است. در واقع این ماده سرشار از اسید فولیک و سایر ویتامین‌ها است که به رشد گلبول‌های قرمز خون و تکثیر آن‌ها کمک می‌کند که کم خونی را درمان می‌کند.
  • از دیگر مواد موجود در لپه‌ پروتئین است. پروتئین به رشد بهتر بدن کمک می‌کند، در حقیقت باعث ترمیم سلول‌های آسیب دیده می‌شود و آن‌ها را تقویت می‌کند.
  • کاهش وزن از دیگر خواص درمانی این نوع ماده غذایی است. این ماده غذایی باعث می شود تا فرد مصرف کننده برای مدت زمان طولانی احساس گرسنگی نکند، در نتیجه اشتها را کاهش می‌دهد. افزایش متابولیسم بدن از دیگر مزیت‌های استفاده از ماده غذایی نامبرده است.
  • درمان مشکلات قلبی عروقی از دیگر خواص درمانی این ماده غذایی می‌باشد. این ماده سرشار از فیبر رژیمی و پتاسیم است که به سلامت قلب کمک می‌کند.
برندها