location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
عدس و فروش آن

اکثر ما با عدس آشنا هستیم. عدس یکی از حبوبات دو قسمتی است که به رنگ سبز بوده و خواص بی‌نظیری دارد. این نوع ماده غذایی دانه‌های بسیار کوچکی هستند که خواص بی‌نظیری دارند. از عدس به عنوان منبع آهن یاد می‌شود. این نوع ماده غذایی مانند سایر حبوبات و سویا به دو صورت کیلویی و بسته بندی شده به فروش می‌رسند. فروش حبوبات به صورت بسته بندی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند، به عبارت دیگر اکثر افراد خرید عدس‌های بسته بندی شده را نسبت به عدس‌های کیلویی ترجیح می‌دهند.

برندهای عدس

عدس خشک پاک، گلستان، خشک پاک فامیلا، مادلین، هلیا، همدل، عدس گلزار، عدس آذوقه، برتر، گلیران، کرالیچین، چاپار، چاوش و ....

در ادامه قصد داریم به خواص این نوع ماده غذایی و همچنین وزن عدس‌های بسته بندی شده را بیان خواهیم کرد

انواع عدس

  • عدس سیاه
  • عدس قرمز
  • دال عدس
  • عدس ریز
  • عدس دیمی
  • عدس سبز
  • و ....

عدس‌های بسته بندی شده

همان طور که گفته شد این ماده غذایی به صورت بسته های متنوع با وزن های گوناگون تولید شده اند که در مراکز خرید به فروش می‌رسند. برند برتر به تولید عدس‌های بسته بندی شده با وزن‌های 900  گرمی، 450 گرمی، 5/4 کیلویی و ...، برند خشک پاک به تولید بسته های 700 گرمی، 450 گرمی و ... اقدام کرده‌اند که انتخاب هر کدام از آن‌ها به میزان استفاده از این ماده غذایی بستگی دارد. اکثر برند‌ها حبوبات تمیز و پاک شده را بسته بندی کرده و به فروش می‌رسانند.

خواص و ارزش غذایی عدس

 عدس یکی از حبوبات بسیار مقوی است که به تامین انرژی مورد نیاز بدن کمک می‌کند. این ماده غذایی سرشار از ویتامین‌ها  مانند ویتامین آن، ویتامین دی، ویتامین کا و ...، سرشار از آمینو اسید ها مانند ایزولوسین ، لیزین ، متیونین ، سیستئین و ... است که هر کدام در بدن نقش منحصر به فردی ایفا می‌کنند. لازم به ذکر است که عدس منبع غنی از پتاسیم، آهن، فیبر، منیزیم و ... است.

 از خواص آن می‌توان به خواص درمان آن اشاره کرد. به عبارت دیگر از این ماده می‌توان برای درمان اکثر بیماری‌ها مانند بیماری کم‌خونی، بیماری فشار خون بالا، بی حالی، ضعف  ... استفاده کرد. به عنوان مثال :

  • یکی از خواص و یا مزیت‌های استفاده از این نوع ماده غذایی، تقویت ماهیچه‌ها است. در واقع ماده غذایی نامبرده سرشار از اسید‌های آمینه است که به تقویت ماهیچه‌ها و تقویت آن‌ها کمک می‌کند. ورزشکاران عدس را در رژیم غذایی روزانه خود قرار داده اند.
  • این ماده غذایی سرشار از فیبر رژیمی است که به کاهش سطح قند خون و تثبیت ان کمک می‌کند. در نتیجه ماده غذایی نامبرده بهترین ماده برای کنترل قند خون افراد مبتلا به بیماری دیابت است. از دیگر مزیت‌های وجود فیبر رژیمی، درمان مشکلات گوارشی مانند یبوست است. در واقع این ماده به جذب بهتر آب کمک می‌کند و دفع را آسان می‌کند.
  • عدس منبع غنی از اسید فولیک است که از آن به عنوان اصلی ترین ماده جهت تولید گلبول‌های قرمز خون یاد می‌شود. در نتیجه این ماده غذایی برای درمان انواع کم خونی مانند کم خونی ناشی از بارداری و ... مناسب است.

 در اکالا بلاگ می‌توانید غذاها با مواد اولیه عدس را مشاهده کنید. 

برندها