location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
خرید لوبیا چشم بلبلی

لوبیا چشم بلبلی یکی از انواع لوبیا است که در دسته حبوبات و سویا قرار می گیرد.

از انواع دیگر لوبیا می توان به لوبیا قرمز، لوبیا سفید، لوبیا چیتی و لوبیا عروس اشاره کرد که هر کدام از نظر ظاهر، شکل و رنگ با هم متفاوت می‌باشند.

لوبیا چشم بلبلی یک لوبیای سفید با یک خال سیاه در انحنای داخلی آن است که از آن به عنوان چشم یاد می‌شود.

این لوبیا بسیار مقوی است و یکی از دانه‌های خوراکی محبوب هندی‌ها است.

ناگفته نماند که این دانه نه تنها توسط هندی‌ها بلکه توسط آفریقایی ها و ایرانی ها و سایر افراد دنیا نیز استفاده می‌شود.

در اینجا قصد داریم به خواص و ارزش غذایی لوبیا چشم بلبلی بپردازیم.

ارزش غذایی لوبیا چشم بلبلی

لوبیا چشم بلبلی که نوعی از حبوبات دو قسمتی است از ارزش غذایی بالایی برخوردار است.

برای بیان این موضوع می توان به میزان مواد معدنی و یا میزان مواد مغذی موجود در ساختار آن اشاره کرد. به عنوان مثال در 100 گرم از لوبیا چشم بلبلی، 116 گرم کالری، 0/5 گرم چربی، 21 گرم کربوهیدرات، 8 گرم پروتئین، 7 گرم فیبر، 3/3 گرم قند و ... وجود دارد که هر کدام برای سوخت و ساز بدن و همچنین تامین انرژی مورد نیاز بدن نقش منحصر به فردی ایفا می‌کنند.

خواص لوبیا چشم بلبلی

  • لوبیا چشم بلبلی سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی می‌باشد که می‌توان از بین آن ها به انواع ویتامین ها مانند ویتامین ای، ویتامین سی، ویتامین دی، ویتامین کا، پروتئین، انواع آمینو اسید ها، انواع آنتی اکسیدان‌ها و ... اشاره کرد.
  • یکی از خواص لوبیا چشم بلبلی، جلوگیری از صدمه به سلول‌های موجود در بدن می‌باشد. زیرا این لوبیا سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است که از ورود سلول‌های بیگانه به بدن جلوگیری می‌کند.
  • در ساختار لوبیا چشم بلبلی، فلاونوئید وجود دارد، در نتیجه مصرف این ماده غذایی به درمان مشکلات قلبی عروقی کمک می‌کند.
  • از خواص درمانی این لوبیا می‌توان به درمان بیماری دیابت اشاره کرد. در واقع این ماده غذایی سرشار از فیبر رژیمی است که به کنترل میزان قند خون موجود در بدن کمک می‌کند. مصرف لوبیا چشم بلبلی توسط افراد مبتلا به دیابت بسیار توصیه می‌شود.
  • وجود ویتامین سی و ویتامین آ در ساختار این نوع ماده غذایی باعث دفع رادیکال های آزاد در بدن می‌شود که نتیجه آن جلوگیری از ابتلا به انواع سرطان‌ها است.
  • این ماده غذایی به درمان مشکلات استخوانی مانند پوکی استخوان ها کمک می‌کند. لازم به ذکر است که لوبیا چشم بلبلی در استحکام استخوان‌ها نیز موثر است.

خرید لوبیا چشم بلبلی

برندهای تولیدکننده لوبیا چشم بلبلی

از معروف ترین برندهای تولید کننده لوبیا چشم بلبلی میتوان به خشکپاک، فامیلا، هلیا، گلزار، ۀذوقه و کرالچین اشاره کرد.

برندها