location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع لوازم پیک نیک و مسافرت

یکی از انواع لوازم منزل، ابزار و لوازم پیک نیک و مسافرت است.

زمانی که افراد قصد گردش دارند و تصمیم می‌گیرند به دل کوه و طبیعت بروند باید قبل از هر کاری یک سری از لوازم ضروری را تهیه نمایند.

در بازار، وسایل پیک نیک و مسافرت زیادی وجود دارد که از میان آن‌ها تنها تعدادی لازم و ضروری است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با چک لیست ضروری‌ترین‌ وسایل و لوازم پیک نیک و کوهنوردی و کمپینگ آشنا کنیم. همراه ما باشید.

انواع لوازم پیک نیک و مسافرت و طبیعت گردی

در ادامه به مهم‌ترین لوازم پیک نیک و کمپینگ اشاره‌ کرده‌ایم:

زغال و منقل و انبر

درست کردن یک آتش خوب برای کبابی کردن هر چیزی، نیازمند یک منقل استاندارد و حرفه‌ای، زغالی خوش سوخت و انبری مناسب برای جابجایی زغال است، تا کار را برایمان ساده‌تر کند.

زغال

مهم‌ترین عنصر تهیه‌ی یک آتش زغال است، که یا از تنه‌ی درختان تهیه می‌شود مانند زغال لیمو، میم و غیره و یا  با فناوری روز ساخته می‌گردد مانند زغال‌های خودسوز که این نوع زغال علاوه بر عمر بالا و کیفیت مناسب، بدون دود است.

منقل

یکی از ضروری ترین لوازم پیک نیک و مسافرت منقل است. این وسیله‌ی فلزی برای گردآوری و تمرکز آتش اختراع‌شده است. از ویژگی‌های دیگر آن، سبک بودن، کم‌حجم و قابل‌حمل بودن، جنس مقاوم و قابلیت قرار دادن انواع سیخ را می‌توان نام برد.

انبر

وسیله‌ای است که برای جابجا کردن زغال داغ و سرخ می‌توان از آن استفاده کرد. ازنظر شکل ظاهری تنوع زیادی دارد اما ازنظر کارایی، تمام انبرها یکسان هستند.

ژل و الکل

روشن کردن زغال بدون استفاده از یک مایع آتش‌زا اندکی سخت و دشوار است. این مایع ممکن است نفت، الکل یا ژله‌ای تولید شود.

ژل آتش‌زا از موارد پرکاربرد است که بدون بو و باقابلیت اشتعال‌زایی فراوانی است. به علت خطر حمل کمتر نسبت به الکل، عدم آسیب به محیط‌زیست و استفاده راحت موردتوجه بسیاری است.

در استفاده از الکل، قرص‌های نفتی و سایر آتش‌زاها دقت کنید تا باعث ایجاد آتش‌سوزی و از بین بردن طبیعت نشوید.

فندک و بادبزن

برای ایجاد جرقه و محرک اولیه‌ی روشن کردن آتش، به‌وسیله ای مانند کبریت یا فندک نیاز دارید.

فندک انواع متنوعی دارد و مناسب است در پیک‌نیک‌ها از آن به‌جای کبریت استفاده کنید. این وسیله به‌راحتی به‌وسیله‌ی کپسولهای مخصوص قابل شارژ مجدد است و می‌توان بارها مورداستفاده قرارداد.

بادبزن نیز از جمله ابزار ایجاد آتش است. نقش این وسیله‌ی ارزان‌قیمت، جابجا کردن هوا در بین زغال‌ها برای سرخ شدن و کارایی بیشتر است. داشتن بادبزن برای مواردی مانند تهیه کباب لازم و کاربردی است

سیخ و جاسیخی

یخ‌ها انواع متنوع با کاربردهای متفاوتی دارند، برخی برای کباب، برخی برای جوجه و برخی مختص جگر هستند و روش تشخیص آن‌ها در نازکی سیخ است.

این ابزار فلزی عموماً از جنس استیل و ضدزنگ ساخته‌شده‌اند و در برابر آتش از مقاومت زیادی برخوردارند. در برخی موارد برای عدم سوزاندن دست‌، نوع دسته‌دار آن خواهان بیشتری دارد.

جایخی یا یخدان، عموماً محفظه‌ای چوبی، پلاستیکی یا فلزی است که حالتی استوانه‌ای دارد و می‌توان در حمل‌ونقل سیخ‌ها از آن استفاده کرد.

این ابزار مفید علاوه بر یک دسته کردن سیخ‌ها و مراقبت در برابر گم‌شدنشان، از آسیب زدن نوک‌تیز سیخ به سایر وسایل پیک نیک جلوگیری می‌کند.

فلاسک 

عموماً انسان‌های علاقه‌مند به نوشیدنی‌های گرم، با این وسیله‌ی کاربردی آشنایی کامل دارند. برخی فلاسکها برای نگهداری حرارت مایعات، در درون خود محفظه‌ای شیشه‌ای دارند که در صورت شکسته شدن باعث از بین رفتن قابلیت فلاسک می‌گردند و باید شیشه‌ی مجدد خریداری و جایگزین گردد.

نوع جدیدتر فلاسک به‌جای استفاده از شیشه و مشکلات آن، لایه‌ی محافظ دارند و این ویژگی باعث شده تا بیشتر موردتوجه قرار گیرد. از نظر گنجایش و طرح، انواع مختلفی در بازار وجود دارد که جوابگوی هر سلیقه و نیازی است.

کباب ساز

هنر درست کردن کباب مختص عده‌ای خاص است و سایر کباب دوستان در انجام این امر احتیاج به کمک دارند.

امروزه کباب ساز هایی وارد بازار شده‌اند که با هر نوع مایع آماده‌ی گوشتی، از گوسفند و گوساله تا گوشت سفید، را به‌راحتی به شکل یک کباب آماده تحویل شما می‌دهد و شما تنها کافی است آن رو روی منقل قرار دهید. این وسیله عموماً از جنس پلاستیک باکیفیت و مقاوم یا فلزی با رویه‌ی تفلون است.

از ویژگی‌های آن قابلیت حمل، قابلیت شست و شوی کلیه قطعات و کاربرد ساده‌ی آن است.

برندهای تولیدکننده لوازم پیک نیک و مسافرت

بیک، مستر زی، ذغال گستر و ...

برندها