هم اکنون نسخه جدید وبسایت اُکالا در دسترس قرار گرفته است

مشاهده نسخه جدید
location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید کیسه زیپ دار

شاید برای شما هم‌بارها و بارها پیش‌آمده است که برای نگهداری از چیزی مخصوصاً مواد غذایی، احتیاج به کیسه‌ی پلاستیکی پیداکرده‌اید و پس از ریختن مواد به درون پلاستیک مجبور شده‌اید آن را گره بزنید.

 به دلیل مشکلاتی مانند باز نشدن گره یا ایجاد فشار و ریختن مواد به بیرون از کیسه دچار عصبانیت و ناراحتی شده‌اید. ما در ادامه قصد داریم از کیسه زیپ‌دار صحبت کنیم که با تعبیه‌ی ابزار زیپ مانندی کار را برایمان راحت‌تر کرده است.

این محصول عموماً از جنس مقاوم تولید می‌گردند و بعد از هر بار مصرف می‌توان با شستن، آن را مجدد به چرخه‌ی استفاده برگرداند. به دلیلی همین ویژگی ها، یکی از عناصر مهم لوازم اشپزخانه به شمار می‌اید.

این کیسه‌ها دولایه پلاستیک است که سه سمت آن پرس یا دوخته می‌شود و سمت بالای آن دو پلاستیک به‌وسیله‌ی زیپ به یکدیگر جفت می‌شود.

عموماً به این کیسه‌ها، زیپ کیپ، زیپ پک یا ‌کیسه‌های زیپ‌دار میگویند. در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و از مهم‌ترین ویژگی‌های آن خاصیت ضد هوا و ضد آب آن است، به عبارتی به دلیل نفوذناپذیری از ورود هوا و آب که منشأ ایجاد قارچ و باکتری است مورد توجه قرارگرفته است.

خصوصیات یک کیسه زیپ‌دار خوب

  • با توجه به جنس باکیفیت این کیسه‌ها، می‌توان برای مدت طولانی و چندین و چند بار از آن‌ها استفاده کرد.
  • زیپ قرار داده شده در این کیسه‌ها از نوع آسان بازشو است.
  • به دلیل عدم نفوذ آلودگی به این کیسه‌ها، مواد غذایی مدت طولانی‌تر و با سلامت بیشتر قابل نگهداری هستند.
  • به دلیل خاصیت باکیفیت این کیسه‌ها می‌توان در یخ‌زن کردن مواد غذایی از آن‌ها استفاده کرد.
  • آب مواد غذایی از این کیسه‌ها تبخیر نمی‌شود و همین امر باعث حفظ طراوت و شادابی می‌گردد.
  • به دلیل سایزهای مختلف این کیسه‌ها قادر هستیم انواع مختلف مواد غذایی و غیر غذایی با هر میزانی بسته‌بندی کنیم.

این کیسه‌ها به‌صورت تک لایه (نازک) و یا چندلایه (ضخیم) و در رنگ‌های متنوع قابل‌تولید هستند. جنس این محصول ممکن است نایلون، نایلکس، آلومینیوم، opp و غیره باشد.

انواع کیسه زیپ‌دار

  • پلاستیک زیپ‌دار عادی: کیسه‌هایی مستطیل شکل معمولی که در سایزهای مختلف موجود است.
  • پلاستیک زیپ‌دار ایستاده: کیسه‌ی ساخته‌شده از مواد opp است که علاوه بر این‌که ضخیم است به علت دوخت سه‌طرفه‌ای که دارد بسیار مقاوم است و به‌راحتی حتی با داشتن مواد، می‌تواند بایستد.
  • کیسه زیپی دسته‌دار: دسته‌دار کردن کیسه‌های نازک به‌هیچ‌عنوان منطقی نیست، چراکه به دلیل مقاومت پایین جنس این‌گونه محصولات، به‌احتمال‌زیاد در حین استفاده دسته از بخش اصلی جدا خواهد شد. اما در کیسه‌های ضخیم، حضور این دسته‌ها بسیار کاربردی است.
  • کیسه زیپی رگال دار: برای مواردی که بخواهیم کیسه را آویزان کنیم یا موردی را به آن بیاویزیم در قسمت بالای زیپ کیپ دریچه‌ی ریزی تعبیه‌شده است که آن را رگال می‌نامیم. موارد استفاده‌ی این نوع را اکثراً در موبایل فروشی‌ها دیده‌اید. جنس این نوع ضخیم است و قدرت تحمل وزن متناسب را در حالت آویزان شدن دارد.

قبل از تهیه‌ی کیسه‌های زیپ‌دار به نوع نیازتان دقت کنید و بی‌دلیل متحمل هزینه‌های بیشتر نشوید. به‌طور مثال برای نگهداری مواد غذایی در یخ‌زن، نوع زیپ‌دار ساده کفایت می‌کند و مهم نیست دسته یا رگال دار باشد اما برای حمل محصولات، به‌طور واضح نوع دسته‌دار، شرایط حمل راحت‌تری را ایجاد می‌کند.

برندهای تولیدکننده کیسه زیپ دار

از جمله این برندها میتوان به رافونه، بادوک، ایری پلاست، پیلگون، ریوا، لندی، دلاور پنگوئن اشاره کرد.

برندها