هم اکنون نسخه جدید وبسایت اُکالا در دسترس قرار گرفته است

مشاهده نسخه جدید
location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
 فوم رول کابینت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

کابینت در لوازم آشپزخانه وظیفه‌ی دسته‌بندی را به عهده دارد از ظروف گرفته تا مواد غذایی خشک و غیره. عموماً از چوب یا فلز هستند و هر دو به رطوبت حساس هستند.

برای جلوگیری از زنگ‌زدگی و پوسته‌شدن کف کابینت، می‌توان از فوم استفاده کرد. این فوم‌ها قابلیت جذب رطوبت دارند و از آسیب‌های نم ظروف به محوطه‌ی کابینت، از قبیل ایجاد قارچ و باکتری جلوگیری می‌کنند.

 علاوه بر این ویژگی با توجه به طرح‌ها و مدل‌های متنوع و زیبایی که دارد، جلوه‌ای شیک به محیطی که در آن استفاده می‌شود، می‌بخشد.

این نوع فوم‌های مناسب کابینت در رول‌های ۲ تا ۴ متری در بازار وجود دارند که با توجه به تعدد رنگ‌هایی که دارد متناسب با هر سلیقه‌ای قابل خریداری است.

عموماً از جنس‌های ابر، پلاستیک و فوم تولید شده‌اند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود رادارند.

به‌عنوان ‌مثال نوع پلاستیکی سبک‌تر و ارزان‌تر است و درعین‌ حال نوع فومی بی‌صداتر، ضربه‌گیر و مقاوم‌تر هست و نوع ابری معمولاً دارای آبگیری بیشتر و ضربه‌گیری بالاتر برای ظروفی مانند بلور و چینی مناسب است.

 انواع فوم رول کابینت

فوم رول کابینت در دو نوع متفاوت تولید و روانه بازار می‌شود.

 نوع چسبی:

این نوع با دارا بودن حالت چسبندگی قوی در یکرو، این قابلیت را فراهم می‌کند که در محیطی که استفاده می‌شوند به‌صورت ثابت قرار بگیرند. این نوع را معمولاً از جنس پلاستیک می‌سازند اما این نوع یک عیب دارد، و آن این است که با توجه به طرح‌های زیبا و متنوع امروزی، اگر دلتان طرح جدید و تعویض بخواهد، جدا کردن فوم قبلی کمی سخت و وقت‌گیر است.

 نوع غیر چسبی:

این نوع که باید متناسب با فضای مورد نظر برش داد خاصیت چسبندگی ندارد و به‌ راحتی تعویض می‌شوند.

 خصوصیات فوم رول کابینت

 انعطاف‌پذیری زیاد:

 فوم‌ها دارای انعطاف فوق‌العاده‌ای هستند و به‌راحتی می‌توان در هر مورد ناهمواری نیز از آن‌ها استفاده کرد.

قابلیت شستن:

برای پاکیزگی قادر خواهید بود با آب و مایع‌های پاک‌کننده‌ی غیر اسیدی آن‌ها را شست‌وشو دهید.

قابلیت برشکاری:

چون اندازه طبقات کابینت، کشو یا یخچال ممکن است متفاوت باشد، می‌توانید فوم را متناسب با سایز محیطی که به کار می‌برید برش دهید.

دوام بالا:

اگر کیفیت کار تضمین‌شده باشد تا سالیان سال این فوم‌ها  قابلیت جنس و رنگ خود را حفظ می‌کند و تا زمانی که از آن مدل خسته نشده باشید زینت‌بخش کابینت‌های شما باقی می‌ماند.

رنگ و مدل متنوع:

شاید بالغ‌بر ده‌ها مدل، رنگ و نقش از این محصول در بازار موجود است.

 فراوانی محصول:

این رول‌های کابینت در انواع فروشگاه‌ها و بازار به‌راحتی قابل یافت و خرید است.

قابلیت به‌کارگیری متنوع:

از این فوم علاوه بر داخل و روی کابینت، در طبقه‌های یخچال، کشوی مختلف مانند کشوی لباس و کابینت، قفسه کتابخانه و غیره کاربرد دارند.

 بی‌صدا بودن:

در کابینت هنگام قرار دادن ظروف، صدایی ایجاد می‌شود.

 برای انتخاب فوم رو کابینت سعی کنید در انتخابتان خیلی موارد را در نظر بگیرید، به‌ عنوان‌ مثال می‌توانید در قسمت مواد خوراکی از فوم پلاستیکی استفاده کنید اما بهترین فوم برای زیر ظرف‌شویی نوع ابری است که به علت رطوبتی بودن این قسمت، این فوم رطوبت را جذب کرده و از آسیب به کابینت جلوگیری شود.

قیمت هر فوم به متراژ، جنس و برند سازنده‌ی آن بستگی دارد اما در کل گران و غیرقابل تهیه نیستند. شاید به دلیل همین ارزان بودن این محصول است که بانوان دوست دارند مدام فوم‌های کابینت خود را تعویض کنند.

برندها