location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
آشنایی بیشتر با فویل آلومینیومی

احتمالاً شما هم ‌میدانید فویل آلومینیومی چیست و آن را از نزدیک دیده‌اید. رول‌هایی نازک با ضخامت‌های متفاوت و متراژهای مختلف که در گذشته از قلع برای تولید آن استفاده می‌شود اما به دلیل ویژگی‌های بیشتر آلومینیوم، جایگزین قلع شد.

از جمله‌ی این ویژگی‌ها، سبک بودن، استریل بودن، ضد الکتریسیته ساکن، ضد آب و رطوبت، خاصیت انعطاف‌پذیری، مقاومت بالا در برابر حرارت، قابلیت بازیافت فراوان، ایمن برای زندگی بشری و محیط‌زیست، ظاهری جذاب و بسیاری موارد دیگر را می‌توان نام برد.

امروزه این فویل‌ها از لوازم آشپزخانه در صنایع مختلف، کاربردهای فراوانی دارند.

انواع فویل آلومینیومی

  • فویل آلومینیوم ضخیم
  • فویل آلومینیوم نازک

برندهای فویل آلومینیومی

فویل آلومینیوم پایون، فویل آلومینیوم پارس، گلرنگ، آیری پلاست، رافونه، هوم پلاس، بادوک، پیلگون، کوالا، ذغال گستر، جی تی تی، رزپک، فویل آلومینیوم پنگوئن و ...

چند نکته در مورد استفاده از فویل آلومینیومی

  • ماست، ترشیجات مانند آب‌لیمو، سرکه و آب‌ غوره و ادویه در برخورد با فویل ایجاد طعم ناخوشایند می‌کند. این امر به خاطر حالت اسیدی است که به فویل منتقل می‌کند و سبب سمی شدن غذا می‌شود. پس در موارد استفاده برای کبابی کردن به این مورد حتماً دقت کنید.
  •  از قرار دادن آن در مایکروفر به ‌شدت خودداری کنید زیرا در برخورد با اشعه‌ی آن، علاوه بر آسیب به دستگاه، ممکن است باعث آتش‌سوزی گردد.
  •  فویل‌ها از نظر ضخامت بسیار متفاوت هستند، ممکن است ضخیم یا نازک باشند، پس متناسب با نیازتان در انتخاب آن دقت کنید. میزان ضخامت این محصول را می‌توانید درروی بسته‌بندی آن مشاهده کنید.
  • در هنگام خرید پوش ‌برگ حتماً از نام‌های معتبر استفاده کنید، چراکه در نوع بی‌کیفیت آن اندکی سرب به کار می‌رود که به ‌شدت برای سلامتی مضر است.
  •  سعی کنید در پخت غذا، در مدت‌های نزدیک به هم، از فویل استفاده نکنید و در طی بکار گیری مجدد در پخت، از سایر ویژگی‌های کاربردی آن لذت ببرید.

موارد مصرفی فویل آلومینیومی

در انتها به هفت کاربرد ساده‌ی فویل آلومینیومی  در منزل اشاره می‌کنیم. با جستجو در فضای اینترنت بیش از ده‌ها کارایی برای این وسیله پیدا خواهید کرد که در بسیاری شرایط کارگشا خواهد بود.

تیز کردن چاقو:

 شاید پیش‌آمده که احساس کنید دیگر قیچی منزلتان، کارایی گذشته را ندارد و مجبورید برای برش نازک‌ترین موارد هم چندین بار تلاش کنید.

یک‌راه حل ساده، پوش‌برگ را در چند لایه تا کنید، سپس با قیچی اقدام به برش زدن آن کنید، پس از چند بار انجام برش، شاهد تیزی قیچی خودخواهید شد.

ساخت قالب:

 به دلیل گران شدن قالب‌های کیک و ژله، یا در دسترس نبودن مدل‌های مدنظر، یک‌راه کار راحت این است که دو فویل آلومینیومی را روی‌هم قرار داده و با انعطاف‌پذیری بالایی که دارد، آن را به شکل دلخواهتان در آورید و کیک لذیذتان را در آن بریزید و در فر قرار دهید.

پخت کباب:

 درست کردن یک کباب آبدار و خوشمزه از انواع گوشت و مواد غذایی با یک فویل آلومینیومی ممکن است. کافی است ورقی ضخیم را به‌اندازه کافی برش دهید و مواد لازم را درون آن بریزید و به‌طور کامل فویل را دورش بپیچید و درون زغال یا فر قرار دهید و از میل کردن کباب حاصل، کمال لذت را ببرید.

آب‌پز کردن تخم‌مرغ:

اگر شما هم هنگام پخت تخم‌مرغ، از ترک خوردن و خارج شدن محتویات آن خسته شدید، یک‌راه کار ساده به شما معرفی می‌کنیم. قبل از گذاشتن تخم‌مرغ در آب، دور آن را فویل بپیچید.

صاف کردن لباس:

 اگر می‌خواهید یک اتوی لباس موفق داشته باشید کافی است در زیر پارچه‌ی مخصوص اتو، یک‌لایه فویل پهن کنید و این‌گونه سخت‌ترین چروک‌ها را نیز از بین خواهید برد.

حفظ طراوت موز:

 کافی است تکه‌ای از آلومینیوم را به دور قسمت شاخه‌ای موز بپیچید تا از سیاه شدن و خرابی آن جلوگیری کند.

محافظت از گاز:

برای جلوگیری از پاشیدن روغن و مواد غذایی بر روی اجاق‌گاز و پاک کردن سخت آن‌ها، می‌توانید با فویل آلومینیوم سطح گاز را روکش کنید.

برندها