location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
خرید انواع لوازم آشپزخانه

لوازم آشپزخانه از ضروری‌ترین لوازم منزل است و باید در زمان خرید توجه ویژه‌ای داشته باشید. از این ‌رو در این مقاله توجه شما را به کاربردی‌ترین وسایل آشپزخانه جلب می‌کنیم. همراه ما باشید.

لیست ضروری‌ترین لوازم آشپزخانه

برای شست و شوی ظروف نیاز است علاوه بر ماده شوینده، ابر یا اسکاچ مناسبی نیز داشت. اسکاچ ممکن است نخی، سیمی و یا ابری باشد. این محصول در دسته ضروری‌ترین لوازم آشپزخانه قرار دارد.

برای نگهداری یا جابه‌جایی مواد غذایی نیاز است از یک کیسه‌ی تمیز و استریل استفاده شود. از ویژگی‌های کیسه فریزر شفافیت و قیمت مناسب آن است.

زباله ازجمله دورریختنی های روزانه است که در ساعت مقرر باید در خارج از منزل قرار داد. برای این منظور باید از کیسه‌های زباله‌ی محکم و استاندارد استفاده کرد که عموماً مشکی رنگ هستند.

یک کیسه‌ی پلاستیکی مقاوم که برای نگهداری مواد غذایی کاربرد دارد. به دلیل جلوگیری از ورود هوا به داخلش، از نفوذ باکتری و میکروب پیشگیری می‌کند.

برای صرف غذا، میوه و شیرینی و پذیرایی از مهمان لازم است از قاشق و چنگال مناسب استفاده کرد.

ورق‌های نازک رول شده از جنس آلومینیوم حرارت دیده، است که به دلیل انعطاف بالا برای بسته‌بندی در صنعت غذایی، بهداشتی، پزشکی، آرایشی و غیره کاربرد دارد.

در هنگام سفر، مهمانی‌هایی مانند تولد، نذری و غیره به ظروفی احتیاج داریم که نگران شکستن یا عدم بازگشت آن نباشیم. این ظروف از جنس پلاستیک مقاوم، آلومینیوم یا الیاف گیاهی است و طرح‌ها و مصارف متفاوتی دارند.

گاهی در یک مهمانی برای سهولت کار یا پذیرایی از جمعیت زیاد لازم است از سفره‌های یکبار مصرف استفاده شود. این سفره‌ها ازنظر ضخامت، متراژ و شکل ظاهر با یکدیگر متفاوت هستند.

هنگام شستن ظروف با استفاده از مواد شیمیایی در تمیزکاری‌های روزانه به دستکش احتیاج داریم تا از آسیب‌های پوستی جلوگیری گردد.

ممکن است در انجام کاری به علت‌های مختلف ترجیح بدهیم از دستکش‌های دورانداختنی استفاده کنیم تا پس از اتمام کار بتوانیم آن را منهدم کنیم.

حتماً این آشنای دیرین را می‌شناسید. چوب‌های باریکی که مزین به گوگرد است و پس از ساییدن به سمباده‌ی همراهش، روشن می‌گردد و این‌گونه مسبب هر نور و حرارتی می‌گردد.

نایلون‌های چسبنده و با کشش فراوان از جنس پلی‌اتیلن هستند که برای حفظ مواد غذایی، بهداشتی و گاها لوازم منزل روی آن‌ها کشیده می‌شود.

این فوم‌ها درون کابینت و یخچال علاوه بر زیبایی، جهت حفظ بهداشت ظروف پهن می‌شوند. جنس نرم آن از ظروف شکستنی نیز مراقبت می‌کند. شکل‌ها و سایزهای مختلف آن برای هر کابینتی اندازه می‌شود.

​​​​​​​​​​​​​​

برای طبقه‌بندی یا جابجایی مواد غذایی سرد، لازم است از ظروف پلاستیکی استفاده کرد. سایزهای متفاوت این ابزار و نشکن بودنشان، باعث استفاده‌ی بیشتر از آن‌ها شده است.

اگر بخواهیم مواد غذایی را در یخچال و کابینت نگهداری کنیم از ظروف شیشه ای استفاده می‌کنیم، خاصیت اصلی این ظروف، شفافیت و قابل دید بودن محتویات آن است. 

برای خرد کردن مواد غذایی به‌اندازه های متفاوت می‌توان از چاقو و رنده استفاده کرد. 

برای نگهداری غذای گرم از ظروف استیل استفاده می‌گردد. خاصیت این ظروف حفظ حرارت، استریل بودن و نشکن بودن آن‌هاست.

  •  

برای پخت مواد غذایی به ظروفی مانند قابلمه و ماهیتابه احتیاج داریم. این ظروف از جنس‌های مختلفی مانند تفلون، سرامیکی، روی، استیل و چدن است.

یک سرویس پلاستیک کامل شامل موارد زیادی ازجمله لگن، برنج شوی، صافی، آب ریز، سبد سبزی و غیره است.

این دو محصول ممکن است دستی و یا برقی باشند و کارایی آبمیوه گیری از نامش پیداست اما غذاساز کاربردهای متفاوتی دارد، ازجمله خرد کردن، هم زدن و مخلوط کردن، برش دادن و غیره

ابزار کوچکی از جنس‌های متفاوت است که بانمک پر می‌شود و در صورت کم‌وکاست غذا در حین تناول استفاده می‌گردد.

پلاستیک‌هایی به شکل مستطیل بدون دسته یا با دسته هستند که برای نگهداری از انواع موارد، استفاده می‌گردد. بیشترین کاربرد این نایلکس‌ها در فروشگاه‌ها و لوازم آشپزخانه است.

بوگیرها انواع متفاوتی دارند و از  کاغذ و پلاستیک و ابر یا شیشه ساخته می‌شوند. در عین کارایی یکسان اما عطرهای متنوعی دارند.

برای رفع رطوبت وسایل آشپزخانه می‌توان از دستمال‌های پارچه‌ای استفاده کرد و برای جلوگیری از نشت رطوبت آب و چربی به لباس، می‌توان پیشبند به کاربرد.

برندهای لوازم آشپزخانه

گلرنگ، رافونه، هوم پلاس، بریتکس، برایت، سپید، بادوک، آیری پلاست، لارین، گیلان، پیلگون، رک، توکلی، ریوا، لندی، پیکو پلاست، سن یو، یورک، رزال، دارکوب، گلریز، لمسر، کوالا، ایزی کلین، دلاور، پانیذ، کاتوس، خزرطلایی پریل، تیک پلاس، درفین، پنگوئن، مهروز، نایس، پتروکلین و ...