location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
چند نکته مهم برای خرید فرچه و جارو

قبل از خرید فرچه و جارو بهتر است با آن‌ها آشنا شوید:

انواع جارو:

  • جارو دستی پلاستیکی
  • جارو دستی سنتی
  • جارو برقی
  • جارو نپتون
  • و ...

جارو نپتون

گاهی لازم است محیط کوچکی را به‌وسیله جارو تمیز کنیم، ممکن است استفاده از جارو و خاک‌انداز به دلیل موقعیت یا شرایط موجود، اندکی سخت باشد به همین دلیل جاروی نپتون کارگشا است.

جاروهای نپتون عموماً از جنس پلاستیک هستند و ممکن است یک تا سه برس در قسمت پایین آن تعبیه‌شده باشد که کار را برای جمع‌آوری راحت‌تر می‌کند. برس‌های یدک جارو نپتون در بازار موجود است تا در صورت بروز هرگونه ایراد، برس جدید را جایگزین کنید.

از گذشته جارو نقش مهمی در هر محیط ایفا می‌کرد، کمتر مکانی بود که حداقل یک جارو و خاک‌انداز در اختیار نداشته باشد.

جارو گیاهی

 جارو گیاهی است که کاشته می‌شود و در زمانی مخصوص کشت‌شده و به‌ صورت موازی در کنار هم‌بسته و انتهایش را به‌صورت استوانه‌ای فرم می‌دادند که به‌راحتی در دست قابلیت استفاده پیدا کند.

جارو برقی

امروزه با بالا رفتن تکنولوژی به‌جای گیاه، از الیاف مصنوعی جارو تولید می‌کنند. هر دو نوع هنوز هم با وجود جاروهای مدرن برقی، در زندگی بشری کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ممکن است در بازار، دسته‌های بلندی نیز برای جارو تعبیه کنند که این امر برای راحتی بیشتر است. در کنار هر جارو یک خاک‌انداز نیز وجود دارد تا حاصل فعالیت تمیزکاری را جمع‌آوری کند.

خاک انداز:

خاک‌انداز از جنس‌های متفاوتی مانند فلز، پلاستیک و غیره تولید می‌گردد و برحسب نوع استفاده ممکن است دسته‌ای کوتاه یا بلند داشته باشند. امروز جارو و خاک‌انداز، در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف هنوز هم در هر خانه‌ای نقش پررنگی دارند.

 انواع فرچه 

فرچه از لوازم منزل، محصولی است که از یک قالب پلاستیکی، فلزی یا استخوانی و پرزهایی از جنس پلاستیک یا سیلیکون ساخته می‌شود که بنا به نوع ظاهر کاربردهای متفاوتی دارد.

در زیر به متداول‌ترین مدل‌های فرچه اشاره‌کرده‌ایم.

فرچه توالت شوی:

 برای پاک‌سازی محیطی مانند سرویس بهداشتی باید از فرچه‌هایی استفاده کرد که علاوه بر شستن محیط اطراف، بتوان به‌راحتی کاسه‌ی توالت را نیز مورد شست‌وشو قرار داد. اغلب فرچه‌ها دارای موهای زبر برای ایجاد تمیزکاری بیشتری هستند.

 به‌علاوه  مزین به یک‌پایه‌ی نگه‌دار نیز است که علاوه بر نگهداری از فرچه، ظاهری زیبا به توالت می‌بخشد. انتخاب جنس فرچه‌ی توالت کاملاً سلیقه‌ای است اما در نظر داشته باشید محیط مرطوب یک سرویس بهداشتی ممکن است، ظاهر فلزی یک توالت شوی را دچار تغییرات نازیبا کند.

 فرچه زمین‌شوی

این نوع فرچه را عموماً با دسته‌های بلند زیاد دیده‌اید. با پایه‌های فلزی یا پلاستیکی و رشته‌هایی اغلب از جنس پلاستیک مرغوب و باکیفیت، که برای پاک‌سازی زمین از زباله و گردوخاک کاربرد دارد.

نوع دسته‌کوتاه فرچه نیز وجود دارد که برای پاک‌سازی محیط‌های کم ارتفاع یا محدود مورد استفاده است مانند زیر کابینت، گوشه‌های دیوار و غیره.

جدیداً مدل‌هایی تولید شده‌اند که دو تکه هستند و با طراحی دو فرچه در کنار هم، نیاز ما به دو نوع متفاوت فرچه را تأمین می‌کند. برند فسیل از جمله معتبرترین تولیدکنندگان این‌گونه محصولات است که استفاده از مواد باکیفیت و زیبایی کالاهای تولیدی‌اش، آن را در بین استفاده‌کنندگان محبوب نموده است.

برندها