location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید لوازم منزل

ابزار و لوازم منزل زیادی در بازار وجود دارند اما بهتر است در زمان خرید، لوازمی را تهیه کنید که کاربردی هستند و بیش از لوازم دیگر استفاده می‌شوند. در زیر به برخی از لوازم ضروری منزل اشاره‌کرده‌ایم:

  • فرچه و جارو: جاروها اغلب تهیه‌شده از نوعی گیاه یا الیاف مصنوعی هستند که برای پاکیزگی زمین از آشغال و خاک به‌کاربرده می‌شوند. فرچه‌ها نیز در سایزهای مختلف و با دسته‌های کوتاه و بلند، کمک‌رسان به ما در ایجاد تمیزکاری هستند.
  • آویز و گیره لباس: آویز و گیره ازجمله ابزار کاربردی منزل هستند که با جنس‌های فلزی، پلاستیکی و چوبی تولید می‌شوند. با آویزان کردن یا چسباندن در قسمت مناسب برای قرار دادن دستکش، دستمال و غیره از آن استفاده می‌گردد. کاربرد نوع دیگر گیره‌ها، جلوگیری از افتادن لباس‌های آویزان روی‌بند رخت است.
  • اتو: ازجمله لوازمی که هر فرد حساس به پوشش ظاهری، به آن نیاز دارد، اتو است. این وسیله‌ی پرکاربرد انواع مختلفی دارد که در اینجا به توضیح خانگی آن بسنده می‌کنیم. از ویژگی‌های یک اتوی خوب می‌توان به کف سرامیک یا تیتانیوم، مخزن آب مناسب، دکمه‌ی بخار یا عدم بخار، کیفیت جنس دستگاه و ظاهر زیبای آن اشاره کرد. ازآنجایی‌که این وسیله تقریباً کارایی روزانه دارد پس لازم است مقاوم و باکیفیت باشد، به همین جهت در زمان خرید به برند و جنس آن توجه کنید.
  • ترازو: در اولین ترازوهای ساخت بشر، کنار هر ترازو باید یک وسیله مانند سنگ اندازه‌گیری نیز وجود می‌داشت. اما با دیجیتالی شدن این وسیله، کامپیوتر تعبیه در آن، وظیفه‌ی سنجش را به عهده گرفت. کاربرد ترازو در منزل معمولاً برای سنجش وزن بدن به کیلوگرم و مواد غذایی به گرم است. در زمان خرید به نوع نیازتان توجه کنید.
  • آبپاش: آبپاش عموماً از پلاستیک مقاوم ساخته می‌شود و دارای مخزن کوچکی است که آب و مایعات دیگر در آن ریخته می‌شود و از طریق پمپی که با دست فعال می‌گردد برای پاشیدن آب به نقاط لازم به‌کاربرده می‌شود. ازجمله پاشیدن آب به سطوح، گیاهان، مو و غیره. مخزن آبپاش‌ها بر اساس گنجایش در حجم‌های متفاوتی است که به لیتر بیان می‌گردد. قیمت این وسیله‌ی پرکاربرد معمولاً به کیفیت جنس و اندازه‌ی آن بستگی دارد.
  • طناب: طناب حاصل تابیدن رشته‌هایی از جنس نایلون، پلی‌اتیلن، کنف، نخ و غیره است  که با قطر و متراژ متفاوت، کاربردهای متنوعی دارد. درجه‌ی کیفیت طناب‌های پلاستیکی به یک و دو تقسیم می‌گردد که نتیجه‌ی خرید مواد اولیه‌ی اصلی از پالایشگاه یا بازیافت مجدد پلاستیک است. عموماً نوع اول به رنگ سفید و زرد و نارنجی است و نوع دوم رنگ‌های دیگر. از ویژگی این نوع طناب می‌توان به عمر بالا، قیمت ارزان، مقاومت در برابر سایش ‌و رطوبت، و رنگ‌بندی متنوع اشاره کرد.
  • زمین‌شوی و طی:  امروزه با سرامیکی شدن زمین محیط زندگی و کارمان، به ابزاری برای پاکیزگی نیاز داریم که ضمن سبک بودن، کارایی ساده‌ای نیز داشته باشد. زمین‌شوی‌های دستی ازجمله مواردی است که به‌راحتی با خیسانده شدن در آب و کشاندن بر زمین می‌توان سطح سرامیکی را به‌اصطلاح برق انداخت. طی نیز کاربرد زمین‌شوی را دارد با این تفاوت که آب ریخته شده در محیط را جمع‌آوری و خشک می‌کند. حضور هر یک از این لوازم در منزل و محیط کاری لازم است.
  • مصالح ساختمانی: ازجمله مصالح ساده‌ی ساختمانی که ممکن است در منزل به آن احتیاج پیدا کنیم می‌توان به دوغاب‌های درزگیر، بتونه‌های آماده و انواع اسپری اشاره کرد که برای اشکالات ریز مانند پوشاندن درز کوچک یک کاشی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • نردبان: نردبان یکی از لوازم منزل  ضروری است. نردبان‌ها اشکال مختلفی دارند و مصارفشان به خانگی و کاری تقسیم می‌شود. نوع خانگی این ابزار سودمند معمولاً دارای پایه‌های پله کانی است تا ضمن شکیل‌تر شدن، استفاده از آن برای قشرهای مختلف افراد راحت‌تر باشد.
برندها