location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
هر آنچه باید در مورد غذای حیوانات بدانید!

رعایت رژیم غذایی هر حیوانی که تحت اختیار ما زندگی می‌کند مهم و لازم است. سعی کنید از خریداری غذاهای فله جدا خودداری کنید و اگر به ‌سلامت این موجودات اهمیت می‌دهید، نوع سالم و بهداشتی آن را دربسته‌های استریل و از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید و قبل مصرف حتماً اطلاعات درج‌ شده درروی بسته یا بروشور همراهش را مطالعه بفرمایید.

تا هم خیالتان از بابت متناسب بودن با حیوانات راحت باشد و هم حیوان‌دوست شما از تناول آن لذت ببرد.

در ادامه بیشتر به موضوع غذای حیوانات می‌پردازیم.

انواع غذای حیوانات

در زیر به انواع غذای حیوانات اشاره‌کرده‌ایم:

غذای گربه:

گربه‌ها موجودات ملوس و دوست‌داشتنی هستند که جای خود را در زندگی آدمی باز کرده‌اند و مدت‌هاست هم‌خانه‌ی ما شده‌اند.

مهم‌ترین مسئله در نگهداری یک گربه توجه به رژیم غذایی اوست. هنگامی‌که دوره‌ی شیرخوارگی او تمام می‌شود نوبت آن است که به غذای جویدنی عادت کند.

در ابتدا می‌توان غذای بچه‌گربه را از فروشگاه‌ها تهیه کنید و در اختیارش قرار دهید و بعد از اینکه به بلوغ نزدیک شد‌‌، پاکت‌های غذای خشک مخصوص گربه را خریداری کنید و ضمن غذاهای خانگی، از این محصولات نیز استفاده کنید، چرا که با غنی شدن این محصولات به انواع مواد مغذی، سلامت گربه‌ نازنینتان را در طول عمر درازش تأمین خواهید کرد.

در این میان می‌توان از بسته‌های تشویقی نیز برای بالا بردن استعداد و توانایی گربه‌تان بهره ببرید.

 غذای سگ:

سگ‌ها موجودات دوست داشتی و وفاداری هستند که به خاطر ظاهر و باطن نجیبشان، برخی ترجیح می‌دهند یکی از آن‌ها را در کنار خود نگه ‌دارند. تغذیه سگ برای رشد فیزیکی و تقویت بنیه‌ی او نقش مهمی دارد.

 در کنار تغذیه‌ی طبیعی، لازم است از کنسرو و غذای خشک که سرشار از مکمل‌های ضروری از جمله فیبر، ویتامین و املاح معدنی است و بر پایه پروتئین تولید شده‌اند که جزو نیازهای ضروری سگ‌هاست، نیز استفاده کنید.

 این محصولات در طعم و شکل متفاوت، وعده‌های متنوعی را برای حیوان خانگی‌تان خواهد ساخت. در کنار این وعده‌های خوشمزه، می‌توانید از بسته‌های تشویقی نیز استفاده کنید. در ضمن اگر از یک توله‌ سگ نگه‌داری می‌کنید، غذای مخصوص سن او را در سبد خریدتان قرار دهید.

اگر گربه یا سگ شیرخوار دارید که به هر دلیلی از شیر مادر محروم است، می‌توانید از سرلاک و شیر خشک‌های مخصوص آن‌ها استفاده کنید تا به مرتبه‌ تغذیه عادی برسند.

غذای تشویقی سگ یا گربه

غذاهای تشویقی سگ یا گربه از لوازم حیوانات می‌تواند شامل اسنک‌های مخصوص با طعم گوشت و شیر، فیله‌ی مرغ خشک‌ شده، جگر آب پز خشک‌ شده، ماهی، گوشت اردک یا محصولی ترکیبی باشد که علاوه بر تشویق این حیوانات، بسیار مغذی است و موجب سلامت دندان و استخوان آن‌ها می‌شود. 

این محصولات در بسته‌بندی‌های کوچک و بزرگ در بازار موجود است و می‌توانید در طعمه‌ای متفاوت آن را خریداری کنید. فقط تاریخ تولید و انقضای این نوع غذاها را مدنظر داشته باشید.

غذای پرندگان

پرندگان از جمله حیوانات خانگی دیگر می‌توان به پرندگان اشاره کرد که ضمن شرایط نگهداری ساده‌تر، به برنامه‌ی تغذیه‌ی متفاوت‌تری نیز  نیازمند هستند.

از جمله این پرندگان می‌توان به طوطی‌سانان، مرغ مینا، مرغ عشق، عروس هلندی، فنچ و بلبل اشاره کرد.

 عمده تغذیه این موجودات زیبا، دانه و میوه و حشرات است، برای تغذیه بهداشتی و کامل این موجودات زیبا، می‌توان بسته‌های غذایی متناسب با هر پرنده، که معمولاً به‌صورت ترکیبی از لارو حشرات خشک و استریل شده، میوه‌های خشک، غلات و حبوبات، دانه‌های روغنی، تخمه و حشرات هستند و با انواع ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه، مواد معدنی، عناصر کمیاب و عصاره‌ی گیاهان غنی‌شده است را خریداری کنید.

 فقط توجه کنید که بسته‌بندی مناسب پرنده‌ی خانگی خود را انتخاب کنید.

برندهای غذای حیوانات

بهراسا، رویال کنین، نوتری پت، پرسا، فیدار پاتیرا، تاپ فید، هپی کت، جوسرا، شسیر، دکتر کلادر، دکتر جان و ...