location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید لوازم حیوانات

نگهداری از حیوانات مستلزم رعایت نکاتی است که ضمن حفظ سلامتی این موجودات، از داشتن آن‌ها در مدت‌زمان طولانی‌تری بهره ببریم.

ازجمله این نکات، تغذیه، ظرف غذا، مکان نگهداری، زیرانداز و بسیاری موارد دیگر است. حال برای ایجاد این شرایط نیاز مبرمی به لوازم حیوانات است.

انواع لوازم حیوانات

 در ادامه به سه مورد از لوازم حیوانات  که از بقیه ارجح‌تر است اشاره می‌کنیم.

غذای حیوانات:

حیوانات نگهداری شده در منزل به دودسته‌ی چهارپایان و پرندگان تقسیم می‌گردند که نوع تغذیه متفاوتی دارند.

  • غذای پرندگان: عموماً پرندگان زینتی که دوستداران زیادی نیز دارند شامل طوطی‌سانان، قناری، مرغ عشق، مینا و فنچ هستند. ازآنجایی‌که غذای پرندگان مخلوطی از دانه‌های مختلف و میوه‌های خشک است، شرکت‌های تولیدی، این دانه‌ها را با سایر مغذی‌ها مانند مولتی‌ویتامین یا مواد معدنی غنی‌سازی می‌کنند و در بسته‌بندی‌های مختلف روانه‌ی بازار می‌گردانند. این محصولات در قالب قوطی یا نایلکس بسته‌بندی، عرضه می‌شوند و برای هر پرنده مخصوص خودش باید خریداری گردد. به عبارتی غذای طوطی با مرغ عشق متفاوت است و در زمان خرید باید بر روی بسته دقت کرد. در ضمن انواع غذای سرلاکی نیز برای جوجه‌های این پرندگان عرضه‌شده است. که با توجه به ابزار خاص می‌توان جوجه‌های طوطی و مینا را با این سرلاکهای مخصوص، تغذیه و بزرگ کرد.
  • غذای سایر حیوانات: عمده چهارپایانی که قابل نگهداری در محیط خانه می‌باشند گربه و سگ هستند. این حیوانات دوست‌داشتنی غذای مخصوص به خود رادارند. بسته‌بندی‌های بازاری حاوی غذای خشک برای تغذیه یا تشویق آن‌هاست. به‌علاوه برای توله‌سگ و بچه‌گربه نیز در حال حاضر در بازار غذای مخصوصشان عرضه‌شده که به دلیل خواص و نوع مواد با غذای سگ یا گربه‌ی بالغ متفاوت است.

در هنگام خرید، در انتخاب غذای پرندگان و حیوانات، از خرید ماده غذایی بی‌نام‌ونشان که دارای بسته‌بندی نامناسب است یا به‌صورت فله و کیلویی  به فروش می‌رسد، خودداری کنید. بسته‌بندی غذا باید بدون پارگی و همراه با نام سازنده و تاریخ‌های تولید و انقضا باشند. با این توجهات غذای مناسبی به حیوانات خودخواهید خوراند و این‌چنین سلامتشان نیز به خاطر نخواهد افتاد

ظرف غذای حیوانات:

هر حیوان متناسب با جثه و میزان غذای مصرفی به ظرف غذای مخصوص به خود احتیاج دارد. به‌عنوان‌مثال ظرف غذای یک طوطی بزرگ با ظرف غذای فنچ متفاوت است. عموماً ظرف آب و غذای پرندگان را از پلاستیک می‌سازند اما در حیوانات چون با لیس زدن غذا می‌خورند یا ممکن است آن را گاز بزنند، لازم است ظرف مقاوم‌تری خریداری شود. بهترین جنس برای این موجودات فلزات ضدزنگ مانند استیل یا لاستیک‌های فشرده‌ی قوی هست.

امروزه ظرف‌های حیوانات در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون در بازار موجود است که می‌توانید به سلیقه خودتان آن را خریداری کنید. ضمناً در مورد حیوانات چهارپا می‌توانید دو نوع ظرف، مخصوص غذای تر و خشک خریدار کنید .

زیرانداز حیوانات:

گربه‌ها و سنگ‌ها برای زندگی در محیط خانه نیاز دارند یکسری آموزش‌ها را سپری کنند. ازجمله‌ی این آموزش‌ها، نشان دادن محل ادرار و مدفوع به این حیوانات است. به همین دلیل از زیراندازهای بهداشتی استفاده می‌کنند تا علاوه بر آموزش به حیوان، از کثیف شدن نقاط مختلف منزل نیز جلوگیری گردد. این زیراندازها عموماً در سایزهای مختلف و در پک‌های پنج عددی بسته‌بندی‌شده‌اند تا با هر سایزی متناسب باشند. این زیراندازها دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد آب هستند که با فناوری خاصی که دارند از انتشار بوی بد نیز جلوگیری می‌کنند. در ایران نامی‌ترین کارخانه‌ی تولید این‌گونه محصولات شرکت تافته است که نوع مرغوب و باکیفیت آن، مدت‌هاست مورداستفاده‌ی بسیاری است.