location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
ضدعفونی کننده سطوح و موارد استفاده آن

ضدعفونی‌کننده نقش بسیار مهم و اساسی برای حفظ سلامتی انسان‌ها دارند و از ترویج بسیاری از بیماری‌های ویروسی، میکروبی، قارچی بسیار خطرناک جلوگیری می‌کنند. فراموش نکنید که محلول‌های ضدعفونی‌کننده فقط برای استعمال خارجی مناسب هستند. امروزه با ورود انواع ضد عفونی‌کننده سطوح به بازار‌های لوازم بهداشتی و نظافتی، میزان ابتلا به بیماری‌های ویروسی و میکروبی تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است.

اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده ضد عفونی‌کننده‌ها را الکل و بنزالکونیوم کلراید تشکیل می‌دهند. معمولا ترکیبات ضد عفونی‌کننده سطوح غلیظ‌تر از ضد عفونی‌کننده‌های پوست دست هستند.

برندهای معروف ضد عفونی کننده سطوح

از برندهای معروف برای ضدعفونی کننده سطوح می‌توان به برند اکتیو، افروز، کنز، داتیس، پی اس جی پرو، موزیلا، صحت، اتونیش، دتول، اسمارت، لطیفه، داتیس و... اشاره کرد. همچنین این برندها در سایزها و اندازه‌های ۲۰ لیتری، ۴ لیتری و ... موجود هستند.

موارد مصرفی ضد عفونی کننده سطوح

از ضد عفونی‌کننده سطوح به عنوان سفید کننده و ضدعفونی کننده در تمامی اماکن پر رفت و آمد باید استفاده کرد؛ چرا که بیماری‌های ویروسی در اکثر مواقع از طریق لمس سطوح مختلف انتقال پیدا می‌کنند و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، ممکن است ویروس‌های مختلفی در سطح محیط پراکنده شوند و آمار مبتلایان به آن در مدت زمان کوتاهی افزایش پیدا کند، بیماری کووید نوزده یکی از اون دسته امراضی می‌باشد که ویروسی محسوب می‌شود. بر اساس نظریات بسیاری از متخصصان و پزشکان در زمینه بیماری‌های ویروسی، استفاده از ضد عفونی‌کننده سطوح برای مهار چنین بیماری‌هایی( ویروسی، میکروبی، قارچی)، بسیار موثر می‌باشد.

استفاده از ضد عفونی‌کننده سطوح تنها محدود به محیط خانه یا سرویس بهداشتی نمی‌شود و تمامی اماکنی که به طور روزانه، میانگین رفت و آمد در آنجا زیاد است باید از ضد عفونی‌کننده سطوح استفاده کنند، اماکنی همچون: بیمارستان‌ها، موسسات آموزشی، آرایشگاه‌ها، سالن‌های تجمعات، غذاخوری‌ها، مراکز خدماتی، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها و. . . . . . . . . .

مزایای استفاده از انواع محلول ضد عفونی‌کننده سطوح

حقیقت آن است که استفاده از محلول ضدعفونی‌کننده سطوح داری مزایای بسیار زیادی می‌باشد که به طور خلاصه به چند مورد از ان‌ها اشاره می‌کنیم:

  •  این محلول‌ها باعث حفظ سلامتی انسان و ضدعفونی کردن محیط اطراف آن‌ها می‌شود، بنابراین با استفاده از این محصول می‌توان از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کرد.
  •  این محلول‌ها همیشه در دسترس هستند و از تمامی فروشگاه‌ها، مغازه‌ها می‌توان آن‌ها را تهیه کرد.
  •  برای استفاده از ضد عفونی‌کننده‌ها نیازی به شستشو و استفاده از آب نیست و به همین دلیل نیز کاربرد بسیار آسان و راحتی دارند.
  •  محلول‌های ضدعفونی‌کننده در طرح‌ها، رنگ‌ها، رایحه‌های مختلفی به بازار‌ها عرضه می‌شوند و معمولا برخی از انواع آن‌ها قابل حمل هستند، به همین دلیل نیز می‌توان آن‌ها را با خود حمل کرد و در مکان‌های مختلفی استعمال کرد.
  •  اثرات محلول‌های ضد عفونی‌کننده به موارد زیر تقسیم می‌شوند:
  1. غیرفعال کردن و جلوگیری از سرایت ویروس‌های HCV-HIV-HBV
  2. اثر کشندگی روی باکتری‌های مثبت و منفی
  3.  اثر کشندگی مایکوباکتریوم
  4. اثر کشندگی قارچ‌ها

برای راهنمایی بیشتر در مورد راه‌های ضد عفونی کردن سطوح و مواد غذایی می‌توانید به مقاله آن در اکالا بلاگ مراجعه کنید.

توجه:

همانطور که از نام محلول ضد عفونی‌کننده سطوح مشخص است، موارد مصرف این محلول ت‌ها برای سطوح مختلف است و به هیچ عنوان برای استعمال بر روی پوست انسان توصیه نمی‌گردد؛ چرا که درصد مواد شیمیایی ضدعفونی‌کننده در این محصولات بیشتر از ضد عفونی‌کننده‌هایی است که مخصوص پوست انسان هستند و بنابراین کاملا طبیعی است که عوارضی همچون خشکی پوست دست، جذب شدن مواد شیمیایی توسط پوست، خارش و قرمزی پوست، مشکلات تنفسی و. . . . . . را به همراه داشته باشند.

 

برندها