location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید مایع سفیدکننده

 

یکی از پرکاربردترین مواد بهداشتی و نظافتی که از زمان های قدیم تا به امروز، جایگاه خود را در میان مردم حفظ کرده است، مایع سفید کننده می باشد.

مایع سفید کننده که بیشتر ما آن را با نام وایتکس می شناسیم، یکی از پر قدرت ترین مواد شیمیایی می باشد که دارای خاصیت اکسید کنندگی است؛ به همین خاطر هم معمولا وقتی از آن استفاده می شود، بوی نامطبوع و اسیدی در محوطه پخش می شود.

ویژگی های تپاک کنندگی مایع سفیدکننده

مایع سفید کننده همان آب ژاول است و توانایی از بین بردن تمامی ویروس ها، قارچ، میکروب و.... دارد.

مایع سفید کننده دارای کاربرد های فراوانی می باشد و در مکان های مختلفی از آن استفاده می شود. بنابراین تمامی مراکزی که محل رفت و آمد جمعیت هستند، بهتر است محیط سرویس بهداشتی خود را به کمک مایع سفید کننده ضد عفونی کنند؛ چون آب ژاول دارای قدرت پاک کنندگی بسیار زیادی است و هرگونه کثیفی و میکروبی را که در محیط های پر جمعیت وجود دارد را از بین می برد.

2-21

 سرویس های بهداشتی، محل تجمع انواع قارچ، میکروب و ویروس است و باید به طور مداوم ضد عفونی شود.

جالب است بدانید که آب ژاول دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی برای زخم های آلوده و پوست دست را هم دارد و در جنگ جهانی دوم نیز از این مایه برای ضد عفونی کردن زخم های مجروحین استفاده می شد؛ اما توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید بدون رقیق کردن برای شستشو پوست دست و زخم از آن استفاده کرد.

water-bleach2-e2

مایع سفید کننده و ضدعفونی کننده همان محلول هيپوکلريت می باشد و هیپو کلریت نیز در حالت عادی باعث آسیب به پوست انسان می شود؛ بنابراین اگر قصد دارید تا به عنوان ضدعفونی کننده دست و زخم از این ماده استفاده کنید، حتما آن را در ترکیب با آب و به صورت رقیق شده مورد استفاده قرار دهید.  

کاربردهای مختلف مایع سفید کننده یا همان آب ژاول

 هنگامی که در مورد مایع سفید کننده صحبت میکنیم، باید به کاربردهای مختلف آن نیز اشاره کنیم تا به طور کامل قبل از خرید با آن آشنا شوید. به طور خلاصه کاربردهای آب ژاول به موارد زیر تقسیم میشود:

1.      پاک کردن لکه‌ کپک، خون، قهوه، تنباکو، آبميوه و.......

2.      ضد عفوني کردن انواع لباس

3.        ضد عفوني کردن آزمايشگاههايي که در معرض ويروس های مختلفی همچون: کرونا و هپاتیت و.... هستند.

4.      ضدعفونی کردن و نظافت اماكن تهيه و توزيع مواد غذايي

5.      دفع بو در لبنیاتها، مخازن آب، دفع فاضلاب‌

6.      ضد عفوني کردن لگن‌ها و وان حمام، لباس‌ها، آشپزخانه و ...

7.      ضد عفونی و شستشوي زخم‌هاي آلوده

8.      سفید کردن سفيد کننده براي پنبه، کتان، چتائي، ابريشم مصنوعي، خمير کاغذ و...

 نکات ایمنی مهم در استفاده از مایع سفیدکننده

1.      آب ژاول، محلول بسیار سمی است که افراد باید در هنگام استفاده از آن حتما از دستکش و ماسک استفاده کنند.

2.      از مایع سفید کننده به هیچ عنوان نباید در محیط های بسته و محوطه های بدون هواکش استفاده کرد، زیرا گا ان سمی و کشنده است و به دستگاه تنفس انسان آسیب وارد می کند.

3.      به هیچ نباید آب ژاول و ماده جوهر نمک یا دیگر مواد سمی را در ترکیب با یکدیگر استفاده کرد.

برندهای مایع سفیدکننده

از جمله معروف ترین برندهای مایع سفیدکننده میتوان به گلرنگ، اکتیوف تاژ، رافونه، صحت، هوم پلاس، دامستوس، فدیشه، راپیدو اشاره کرد.