location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع سفید کننده و ضد عفونی کننده

یکی از پرکاربردترین لوازم بهداشت خانگی که امروزه دارای کاربرد بسیار زیادی در هر خانه، اداره، ساختمان، مجتمع و ... می‌باشد، انواع سفید‌کننده و ضدعفونی‌کننده است.

مایع سفیدکننده

اغلب افراد مایع سفیدکننده را با نام وایتکس می‌شناسند.

مایع سفید‌کننده یا همان آب ژاول که همه ما به خوبی آن را می‌شناسیم جزو ملزومات بهداشتی می‌باشد که معمولا در هر خانه و یا ساختمان و هر مکانی که دارای آشپزخانه و سرویس بهداشتی است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع مختلفی از ضد عفونی‌کننده سطوح در بازار‌های فروش وجود دارد، اما مایع سفید‌کننده دارای کاربرد‌های بسیار زیادی می‌باشد که باعث شده است به یکی از پرفروش‌ترین محصولات بهداشتی و نظافتی تبدیل شود و در هر فروشگاه و مغازه‌ای بتوان آن را پیدا کرد.

کاربرد‌های مایع سفید‌کننده یا وایتکس

  • معمولا از مایع سفید‌کننده یا وایتکس برای ایجاد درخشندگی و سفیدی در سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود. در سرویس‌های بهداشتی از آنجایی که رفت و آمد بسیار زیاد می‌باشد، معمولا بیشتر از دیگر قسمت های خانه ممکن است کثیف شود و دارای آلودگی‌های بسیار زیادی است، بنابراین برای ضدعفونی کردن محیط سرویس بهداشتی نیاز داریم تا از مایع سفید‌کننده و ضد عفونی‌کننده‌ای پر قدرت استفاده کنیم.
  • یکی دیگر از کاربرد‌های وایتکس آن است که برای ایجاد سفیدی بیشتر در لباس‌هایی که دارای رنگ سفید می‌باشند، است. معمولا لباس‌های سفید بیشتر از دیگر رنگ‌ها، آلودگی‌ها را به خود جذب کرده و آن را نشان می‌دهد، مایع سفید‌کننده برای از بین بردن آلودگی‌های پارچه‌های سفید بسیار مناسب است.
  • از وایتکس یا مایع سفید‌کننده می‌توان برای ایجاد درخشندگی در ظروف آشپزخانه استفاده کرد. معمولا ظروف پس از مدتی دچار جرم بسیار زیادی می‌شوند و برای از بین بردن این میزان از جرم لازم است تا از یک جرم گیر قوی استفاده کرد. مایع سفید‌کننده که آن را با نام وایتکس می‌شناسیم دارای قدرت بسیار زیادی برای جرم‌گیری می‌باشد.

ضد عفونی‌کننده سطوح

محلول ضد عفونی کننده و یا الکل‌های ضد عفونی کننده سطوح برای زدودن آلودگی ها و میکروب ها و ویروس های سطوح مختلف مثل میز و کابینت و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول به خصوص در زمان حاضر که ویروس کرونا کل دنیا را درگیر کرده بسیار ضروری و وجود آن در اماکن مختلف مثل خانه و محل کار الزامی است.

ضد عفونی‌کننده سبزیجات

رعایت موارد بهداشتی باعث عدم انتشار بیماری‌های ویروسی و میکروبی می‌گردد و ضدعفونی‌کننده‌ها جز آن دسته از موادی می‌باشند که باعث از بین رفتن عوامل میکروبی و ویروسی می‌گردند، برای مثال ضد عفونی‌کننده سبزیجات نقش بسیار عمده‌ای در از بین بردن عوامل میکروبی سبزیجات و دیگر میوه‌ها دارد.

شاید بسیاری از افراد با خود فکر کنند که برای آبکشی و شستن سبزیجات برای ضدعفونی کردن آن‌ها کافی می‌باشد؛ اما حقیقت آن است که معمولا پوست میوه‌ها و سبزیجات محل مناسبی برای رشد عوامل میکروبی می‌باشند و از آنجایی که سبزیجات در محیط‌های نسبتا آلوده‌ای مانند خاک و در میان گل و لای رشد می‌کنند، معمولا دارای محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها هستند.

همانطور که می‌دانید باکتری‌ها و عوامل آلودگی میکروسکوپی به راحتی از طریق شستشو با آب و مایع از بین نمی‌روند و نیاز به ماده ضد عفونی‌کننده‌ای داریم که توانایی از بین بردن این میکروب‌ها را داشته باشد.

مایع ضد عفونی‌کننده مخصوص سبزیجات به راحتی تمامی این میکروب‌ها و آلودگی‌ها را درمدت زمان کوتاهی از بین می‌برد. فراموش نکنید که بعد از استفاده از این مایع ضد عفونی‌کننده باید سبزی‌ها را به طور کامل آبکشی کنید.

cMkzwHsbAMDh

برندهای انواع سفید کننده و ضد عفونی کننده

گلرنگ، اکتیو، تاژ، رافونه، صحت، فیروز، هوم پلاس، بس، دامستوس، من، فدیشه، تاپ، افروز، کنز، داتیس، راپیدو، پی اس جی پرو، موزیلا، آ ب ث