location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع صابون و پودر صابون

از گذشته تاکنون، صابون یکی از اصلی‌ترین شوینده‌هایی به حساب می‌آید که در اکثر منازل از آن استفاده می‌گردد.

صابون بدن معمولا با صابونی که از آن برای شستن لباس‌ها استفاده می‌شود، تفاوت دارد و نمی‌توان کارایی هر دو محصول را یکی دانست.

در حالت کلی صابون و پودر صابون جزو محصولات شوینده منسوجات می‌باشند که در فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف به فروش می‌رسند. با وجود آنکه انواع پودر‌های لباسشویی در بازار‌های مواد شوینده و نظافتی وجود دارد اما صابون و پودر صابون لباسشویی هنوز هم کارکرد‌های نسبتا متفاوتی از دیگر محصولات شوینده دارند.

اهمیت صابون و پودر صابون لباسشویی برای شستشوی لباس

اکنون ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد به وجود آید که صابون و پودر صابون دارای چه کارکرد‌هایی می‌باشند که باعث می‌شود بسیاری از افراد ترجیح دهند که از این محصولات برای شستشو لباس‌ها استفاده کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که از آن جایی که پودر صابون از مواد اولیه‌ای همچون روغن‌های گیاهی و حیوانی ساخته شده است، باعث ایجاد حساسیت پوستی نمی‌گردند و می‌توان از آن‌ها برای شستن انواع لباس خصوصا لباس‌های کودکان و نوزادان و تمامی کسانی که دارای حساسیت پوستی می‌باشند، استفاده کرد.

یکی دیگر از مواردی که باعث اهمیت بیشتر صابون و پودر صابون لباس شویی می‌گردد آن است که از این محصول برای شستن لباس‌های پشمی، ظرف، الیاف نخی، توری و ... می‌توان استفاده کرد.

همانطور که می‌دانید برخی از البسه و یا حتی برخی از محصولات پارچه‌ای مانند پرده‌های توری دارای حساسیت بسیار زیادی می‌باشند و در صورت هرگونه بی‌توجهی در هنگام شستشو به پارچه ان‌ها آسیب وارد می‌شود.

برای شستشوی چنین الیافی نیاز به محصولی داریم که دارای مواد شیمیایی کمتری باشد و به بیانی بهتر، آنزیم‌های موجود در آن کم باشد، در چنین شرایطی تنها شوینده‌ای که تمامی این ویژگی‌ها را دارا می‌باشد، صابون و پودر صابون است.

صابون و پودر صابون به دلیل آنکه از روغن‌های گیاهی ساخته شده اند، دارای خاصیت نرم کنندگی می‌باشند و دیگر نیازی نیست تا بعد از شستشو البسه به طور جداگانه از نرم‌کننده لباس نیز برای ایجاد لطافت در الیاف پارچه‌ای استفاده کرد.

در حالت کلی صابون و پودر صابون دارای کاربرد‌های بسیار فراوانی برای ایجاد نظافت در خانه می‌باشند که تنها به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کردیم.

طرز استفاده از صابون لباسشویی و پودر صابون لباسشویی

در صورت استفاده از پودر صابون ماشینی برای شستشوی لباس کافی است مثل هر پودر شوینده دیگری مقداری از آن را در محفظه ماشین بریزید و عمل شستشو را آغاز کنید.

برای شستشوی دستی لباس با صابون یا پودر صابون لباسشویی باید البسه را مرطوب کنید و بعد با مقدار منتاسبی از صابون یا پودر صابون آن را به کف آغشته نمایید و ادامه عمل شستشو را انجام دهید.

مزایای استفاده از صابون و پودر صابون

صابون و پودر صابون جز مواد شوینده‌ای می‌باشند که دارای مزایای بسیار زیادی هستند. به چند مورد از مهم‌ترین مزایای این محصولات اشاره می‌کنیم:

  • صابون و پودر صابون دارای کف کنترل شده‌ای می‌باشند و همانند دیگر محصولات شوینده باعث ایجاد کف بیش از حد در هنگام شستشو نمی‌شوند.
  • این محصولات را می‌توان هم برای شستشوی لباس به صورت دستی و هم برای ماشین‌های شستشوی اتوماتیک استفاده کرد.
  • صابون های شستشو باعث ایجاد رایحه‌ای مطبوع در البسه می‌شوند.
  • پودر صابون و انواع صابون‌های شستشو در مقایسه با کاربردی که دارنند، دارای قیمت اقتصادی می‌باشند.
  • از آنجایی که انواع صابون شستشو دارای روغن گیاهی می‌باشد، دیگر نیازی نیست که پس از شستشو لباس برای ایجاد نرمی و لطافت در آن‌ها از نرم‌کننده نیز استفاده کرد.

برندهای صابون و پودر صابون لباسشویی

صابون رختشویی فیروز، آینا، گل نرگس، فابیز، دیرپول، روکسی، بیبی لند، شکوه، دیزان، صابون رختشویی گلنار و ...

برندها