location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع شوینده منسوجات

شوینده منسوجات یکی از ساسی‌ترین لوازم بهداشت خانگی است که موارد زیر را شامل می‌شود:

مایع شوینده منسوجات خود شامل موارد زیر است:

  • مایع لباسشویی برای انواع البسه سفید، مشکی، رنگی و ... در انواع رنگ‌ها و رایحه‌ها
  • نرم کننده لباس و حوله
  • شامپو فرش
  • و ...

منسوجات در حقیقت به همان لوازم پارچه‌ای گفته می‌شود که معمولا در هر خانه‌ای یافت می‌شوند.

همانطور که می‌دانید لوازم پارچه‌ای معمولا دارای حساسیت بیشتری نسبت به شستشو هستند و در صورتی که از مواد شوینده‌ای مناسب برای شستشوی آن‌ها استفاده نشود، ممکن است دچار آسیب شوند.

در چنین مواقعی معمولا به تمامی افراد توصیه می‌شود که از مایع شوینده منسوجات برای از بین بردن کثیفی‌ها و آلودگی‌های چنین لوازمی استفاده کرد.

برندهای محصولات شوینده منسوجات

گلرنگ، اکتیو، تاژ، رافونه، فیروز، هوم پلاس، پرسیل، بس، ورنل، سپید، من، کامفورت، فدیشه، سافتلن، تاپ، خاکستر، لطیفه، گل نرگس، امو، هوم کر، ونیش، آینا، راپیدو، ناتار، استونیش، تست، هوبو، پی اس جی پرو، موزیلا، آ ب ث و ...

صابون و پودر صابون

به جز مایع لباسشویی یکی از مواد شوینده‌ای که برای شستشوی پارچه‌های نازک و لباس‌های نرم با بافت‌های ظریف مورد استفاده قرار می‌گیرد، صابون و پودر صابون می‌باشد.

از آنجایی که صابون و پودر صابون از روغن‌های گیاهی و حیوانی تهیه می‌شوند دارای خاصیت نرم کنندگی بسیار زیادی هستند و به همین دلیل نیز جای هیچگونه نگرانی برای زبر شدن این پارچه‌ها و از دست رفتن لطافت آن‌ها وجود ندارد.

از آنجایی که پودر صابون دارای آنزیم‌های کمتری نسبت به دیگر مواد شوینده‌ای مانند پودر و قرص لباسشویی می‌باشند به راحتی می‌توان از آن‌ها برای شستشوی لباس‌های نوزادان و تمامی افرادی که دارای پوست حساسی می‌باشند، استفاده کرد.

مایع نرم‌کننده البسه

بسیاری از شوینده‌های دیگری که معمولا امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای ترکیبات شیمیایی می‌باشند که باعث ایجاد زبری در بافت پارچه می‌گردند، در چنین مواردی معمولا باید در کنار استفاده از ماده شوینده از مایع نرم‌کننده منسوجات نیز استفاده کرد.

هنگامی که افراد برای خرید مایع شوینده منسوجات به بازار‌های مختلف لوازم شوینده و فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنند، معمولا با محصولات مختلفی روبرو می‌گردند و نمی‌دانند که باید از میان این محصولات کدام یک را برای شستشوی پارچه‌های خود انتخاب کنند.

بنابراین به تمامی افراد پیشنهاد می‌کنیم که قبل از اقدام به خرید و انتخاب مایع منسوجات حتما اطلاعات جامع و کاملی را در مورد انواع مایع شوینده منسوجات بدست آورند تا بتوانند یک انتخاب مناسب و مقرون به صرفه در این زمینه داشته باشند.

Features-and-programs-that-make-a-good-washing-machine-15

ملاک‌های انتخاب مایع شوینده مناسب

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است قبل از خرید مایع شوینده منسوجات برای بسیاری از افراد پیش آید آن است که برای خرید چنین شوینده‌هایی باید به چه ملاک‌هایی توجه کنیم؟

  • رنگ لباس

امروز مایعات شوینده مختلفی برای شستشو انواع پارچه و لباس در بازار‌ها وجود دارد که بسیاری از آن‌ها بر اساس رنگ پارچه دسته‌بندی شده اند؛

چرا که شستشو لباس‌های رنگی با لباس‌های مشکی یا سفید متفاوت است و باید از شوینده‌ای استفاده شود که باعث تثبیت رنگ این لباس‌ها گردد.

از انواع این مایعات می‌توان به رنگی‌شوی‌ و مشکی‌شوی اشاره کرد.

  • نوع پارچه

اگر پارچه‌ای که می‌خواهید آن را مورد شستشو قرار دهید دارای بافت نسبتا نازکی باشد، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از مایع شویندهای استفاده کنید که آنزیم‌های ضعیفی داشته باشند و باعث ایجاد آسیب به پارچه‌های شما نشوند.

اما در برخی از موارد نیز ممکن است نوع پارچه بسیار زبر و نسبتا ضخیم باشد، مانند انواع پارچه‌های کتان، در چنین حالتی لکه‌ها و کثیفی‌های روی پارچه به راحتی از بین نمی‌روند و تنها با کمک یک مایع شوینده با آنزیم‌های قوی می‌توان آن‌ها را مورد شستشوی قرارداد.

  • نحوه شستشو

اگر شما قصد شستشوی لباس‌ها و پارچه را با دست دارید باید حتما از ماده شوینده‌ای استفاده کنید که مناسب شستشو با دست باشد و اگر قصد شستن لباس‌ها را با ماشین لباسشویی دارید، باید از شوینده‌ی مخصوص ماشین لباسشویی کمک بگیرید.