location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
مایع و اسپری پاک کننده سطوح

امروزه انواع پاک‌کننده‌ها برای نظافت خانه ضروری و کاربردی محسوب می‌شوند. یکی از انواع این پاک کننده های پرکاربرد پاک کننده های سطوح هستند.

Magic-napkin

انواع پاک کننده سطوح

پاک‌کننده سطوح دارای انواع مختلفی می‌باشد. از آنجا که هر وسیله‌ای دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد و جنس سطح آن با دیگر سطوح متفاوت است، پس باید نوع پاک‌کننده آن نیز متفاوت باشد.

این پاک کننده ها یک ویژگی مشترک دارند و آن این است که برای تمیز و پاک کردن سطوح (و نه دست و نه چیز دیگر) استفاده می شوند. اما محصولات متنوعی در طیف این دسته بندی قرار می گیرد.

از انواع پاک کننده سطوح که کاربردهای متفاوتی دارند میتوان موارد زیر را نام برد:

 • پاک کننده کف و سطوح (کف شو)
 • پاک کننده سنگ و سرامیک
 • پاک کننده سرامیک
 • پاک کننده گاز پاک کن
 • پاک کننده چربی
 • پاک کننده  کلیه سطوح (چند منظوره و همه کاره)
 • پاک کننده سطوح آشپزخانه
 • پاک کننده سرویس بهداشتی
 • پاک کننده و جلادهنده و واکس اتومبیل
 • پاک کننده تی کشی
 • و ...

این پاک کننده ها ممکن است در انواع حالت های مایع، اسپری، پودر و کرم وجود داشته باشند.

همچنین برخی از این ها با انواع رایحه ها ترکیب شده و تحت عنوان پاک کننده معطر به فروش می رسند.

برندهای پاک کننده سطوح

اکتیو، رافونه، سیف، دامستوس، من، فدیشه، تاپ، سلدا، استونیش، آ ب ث و ... از جمله برندهای تولید کننده انواع مایع و اسپری پاک کننده سطوح و کف و گاز و ... هستند.

اسپری گاز پاک کن

یکی از مهم‌ترین لوازمی که در آشپزخانه‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و در اکثر مواقع نیز در معرض کثیف شدن قرار دارد، اجاق گاز است.

از آنجایی که بیشتر لکه‌های به وجود آمده بر روی اجاق گاز، مربوط به روغن و انواع مواد غذایی می‌باشد، پاک کردن آن‌ها کمی مشکل است و نمی‌توان با هر پاک‌کننده‌ای سطح گاز را تمیز کرد.

اسپری گاز پاک کن یکی از آن دسته کالا‌هایی می‌باشد که نظافت گاز را تسهیل کرده است.

تمیزکننده سطوح چوبی

سطوح چوبی بسیار حساس هستند و هنگامی که لکه‌ای بر روی آن‌ها بوجود می‌آید، به سختی از بین می‌رود.

به همین دلیل نیز پاک‌کننده سطوح چوبی از موادی تشکیل شده است که بدون ایجاد آسیب بر روی سطح چوبی، لکه و کثیفی‌های موجود را از بین می‌برد.

نکته: برخی از انواع پاک‌کننده سطوح دارای ترکیبات شیمیایی و اسیدی بسیار قوی می‌باشند.

برخلاف تصور برخی از افراد که هر چقدر قدرت پاک کنندگی محصولات شیمیایی بیشتر باشد، بهتر است؛ باید بگوییم که حقیقتا مواد شیمیایی بسیار قوی باعث آسیب به سلامت انسان‌ها و استهلاک سطوح لوازم خانه می‌شوند.

مسلما پاک‌کننده‌ای که دارای مقدار زیادی اسید باشد، دیگر تنها خاصیت پاک کنندگی ندارد و می‌تواند باعث آسیب‌رسانی به سطوح مختلف شود.

بنابراین منطقی‌ترین کار ممکن است که به سراغ انتخاب پاک‌کننده‌ای برویم که علاوه بر داشتن خاصیت پاک کنندگی بالا، ضد حساسیت باشد تا به سلامت انسان نیز صدمه وارد نکند و از طرفی دیگر نیز میزان مواد شیایی موجود در ترکیبات آن بیش از حد نباشد.

1

برندها